bugün

tdk'yi Türk dil kurumu olarak algilayan ve entrynin kalanindan bi sikim anlamayanlar fav.
the dark knight ile yeteneklerini gösterebilmiş aktör.
bu filmden önce pek numarası yoktu. ama joker rolüyle bir sinema karakterinin ulaşabileceği en üst seviyelerden birine ulaşarak aramızdan ayrılmıştır.
Bütün şöhretini öldükten sonra, dolayısıyla oyunculuk için öldüğü için(!) kazanan aktör.

Ortada jack nicholson diye bir gerçek varken En iyi joker kesinlikle değil. Bu ülkede fazla abartılan bir balon sadece.
Öldükten sonra birden değerlenen ve the dark knight filminin imdb puanına direkt olarak 1,5 puan ekleyen balon adam.

Kendisi çekimlerden sonra ölmeseydi o film 7,7'yi zor görürdü.

Yine de öyle ahım şahım bir joker performansı sergileyemedi bana kalırsa. Jack nicholson bu balonu 3'e katlar joker olarak.
peter finch ile birlikte öldükten sonra oscar kazanan iki aktörden biri olarak tarihe geçmiştir.
Jack nicholson varken anca yarramın en iyi jokeri olacak olan adam.

Göz var izan var. tamam, the dark knight filmine yaptığı katkı muazzam. Balenin batman'inden çok joker konuşulmuştu. Ancak sırf nalları dikti diye bu kekoya en iyi joker demek ayıptır ayıp.
Hayır efendim kim ne derse desin, heath en iyi jokerdir! görsel
Rolün hakkını fazlasıyla,beklenilenin üzerinde vermiştir.En iyi joker midir bana göre evet en iyi jokerdir. Nedense bu adamla Aras Bulut iynemli kardeşimizi çok benzetiyorum.
Rolün etkisinden çıkamamış, çizgi romanlar cehenneminden kombine almış yegane adamdır. Hep joker olarak kalacaktır. Unutmadık.
Rest in peace bro. We'll be missin' you. Kımaan.

Dipnot:iyidir.
öncelikle kendisi başarılı bir oyuncuydu. lakin nedense intihar nedeninin son oynadığı rol olduğuna dair bir şüphem var. joker rolüne kendini fazla kaptırıp gerçek mutsuzluğunun farkına varmış olmalı diye düşünüyorum. gelgelelim, en iyi oyuncular rolü bir elbise gibi giymez ve sadece oynadığı kişinin kimliğine bürünür. mesela nicole kidman örneğine bakarsak, "the portrait of a lady" filmindeki rolünden sonra ağır depresyon tedavisi geçirmişti.
En iyi joker karkterini yapan oyuncu. Kalbimde bir yeri vardır.

R.ı.p
dün ölüm yıl dönümü olan efsane.

görsel
jack nicholson'dan da iyiydi. en iyi jokerdi. toprağı bol olsun.
Aslı bekiroğlu ile aşk yaşamış

görsel
En iyi joker'dir.
https://youtu.be/8-OaEcbc6gs

on numara hareket.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
21 yaşındayken heather graham'i, 23 yaşındayken naomi watts'ı tavlamış merhum.

az yerinde olmak istemedik merhumun.

toprağı bol olsun.

büyük yetenekti kendisi.
görsel
görsel
Yaşasaydı minimum 2 oscarı olurdu yaşıda 41 olucaktı jack nicholsonun 3 oscar rekorunuda kırabilirdi ama ölmüşle geçmişin çaresi yok,erken gidenlerden...
Huzur içinde uyusun, yerini gözü arkada kalmadan hak eden birine teslim etti diyebiliriz nihayet.

görsel
Ulan su brokeback mountain ı nereden izledik amına koyim bütün karizması gözümde gitti rahmetlinin.
Bugün ölüm yıl dönümü allah rahmet eylesin..
güncel Önemli Başlıklar