bugün

an itibariyle sinema tvde ilk filmi 10 things i hate about you'ya denk gelmemle beni uzen hatta kederlendiren ustune bir de ah cektiren aktor .
kara şövalye filminde jokeri canlandıran oyuncudur; fakat ne yazık ki kendisi bu film vizyona girmeden ölmüştür ve oynadığı rolün ne kadar beğeni topladığını asla görememiştir.
broback mountain, beni orada arama, kara şövalye, kesişen yollar,casanova, şövalye gibi pek çok güzel filmi kısacık hayatına sığdırabilmiş avustralyalı aktör.keşke hayatta olsa da güzel iş çıkardığı filmlerini izleyebilsek dedirtir.
joker performansı ile tarihin en iyi oyunculuklarından birini sergilemiş mükemmel aktör. ölümüne daha çok üzülüyorum bu nedenle. hakikaten eşsiz bir oyunculuk sergilemiştir. efsane olmuştur.
(bkz: yakışıklı değil ama sempatik)
aksiyon filmlerinden hoşlaşmayan beni bile joker karakterine hasta ettiyse bu adam boş değil demektir. allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun.
5 dakka once the dark knight"i 3.kez bitirdim. Bu nasil bir oyunculuktur abi adam yasamis resmen mimikler falan asmis jack nickholson"in eline vermis bu roluyle ve jack nickholson"dan bahsediyoruz. Bu arada kimse belirtmemis ama cok ilginç de bir ses tonu var, performansinda sesininde cok buyuk payi var bence. ölumü eğer jokeri oyanayamadan olsaydi gelecek vaat eden bir oyuncu olarak ölcekti ama bir efsane olarak aramizdan ayrildi.
brandon lee ile aynı kulübün üyesidir.

deli bir makyaj, delice bir karakter, deli replikler; harika bir oyunculuk jübilesi ve ardından gelen ölüm.
Bu nasil bir oyunculuktur be adam valla cok buyuk bi yetenek aramizdan gitti eger olmeseydi ortaligin amina koyardi buyuk ihtimalle zaten heath ledger vefat etmeseydi nolan inception"da basrolu ona verirdi sonrasi zaten oohooo.

http://www.youtube.com/watch?v=ZvhJYayue7g
Oyunculuğuyla fark yaratan bir oyuncuydu. Allah mekanını cennet etsin.
en etkileyici ses tonuna sahip aktörlerden biriydi. R.I.P
altın vuruş yaparken öldüğü için yurdumuz ergenlerince büyük kabul edilen loser. kokain alacak parası bile olmayan loserların taptığı insan.
the dark knightın patlamasına neden olan adamdır. çekimlerden sonra ölmüş ve bir çok sinema severi * çok fazlasıyla üzmüştür. joker karakterini ondan daha iyi canlandırabilecek bir isim tanımıyorum.
2008 yılında, ölümünden önce çekilen son filminde, Joker Rolü ile öyle bir oyunculuk sergilemiştirki, bütün dünyayı bir görüşte birleştirmiştir. Bir daha kimse böyle bir oyunculuk sergileyemez.
2008 yılında dünyaya bugün gözlerini yuman the dark knight, brokeback mountain gibi efsane filmlerede oynamış erken yitirilmiş avustralyalı aktör.

olsun biz onu böyle hatırlayacağız: http://www.youtube.com/watch?v=u8PxG5zvgOM
bugün doğum günü olan ünlü aktör.
batmandaki muhteşem ötesi performansı için 1 ay otel odasında yalnız yaşamış, jack nicholson'ı tahtından etmiş ve üzücü şekilde yine bir otel odasında ölü bulunmuştur.
10 things i hate about you filminde ''can't take my eyes off you'' adlı parçayı kendince söylemiş,söylerkenki sempatikliği ile gönüllere taht kurmuş bir aktördür.

http://www.youtube.com/watch?v=w6XGUhzfutc
zirvede bıraktı. Saygıyla anıyorum
genç yaşta ölümü sinemanın en büyük kayıplarından olan yakışıklı ve yetenekli oyuncu.
Aramızdan ayrılalı altı yıl olmuştur.RIP Ledger.
ölümü dünya sineması için kayıptır.
mükemmel oyuncu. saygılar, sevgiler.
Heathcliff Andrew Ledger (4 Nisan 1979 - 22 Ocak 2008) ya da daha çok bilinen ismiyle Heath Ledger, Akademi Ödülü kazanmış Avustralyalı televizyon ve sinema filmi oyuncusu.

çok tatlı adamdı lan. ölmeyeydi iyiydi.
Heath ledger diyince akan sular durur.onu jokerle tanıdık. Bi efsane.jokere filmi ilk izledigimde aşık olmuştum zaten eve geldim heycanla adamın gerçek yüzüne baktım ki o da ne amanin manyak bi bomba çıktı.sonra hemen diğer filmlerini izledim.2 tanesi felan çok dandiki ama diğerlerinde de iyi iş çıkarmış sesi çok bas.ölümünü duyunca yıkıldım. Ve iddialara göre nolan piçi Oscar alması için öldürtmus. Inanirim
joker abimiz. unutulmazlar arasındadır.
intiharıyla beni derinden sarsmış efsanevi aktör. özellikle joker karakterindeki başarısı destansıdır.

edit: ölüm sebebi farklı ilaçların oluşturduğu etkileşimden kaynaklanıyormuş. yine de intihar şüphesi aşılabilmiş değil. uyarısı için atid'e teşekkürler.