bugün

başrollerini jean paul belmondo ve raquel welch'in oynadığı süper ötesi bir komedi filmi. hele belmondo'nun paraşütle atlarken raquel welch'in göğüslerine bir saldırışı vardır ki adamı gülmekten yarar.
dinsiz, milliyetsiz ve ahlaksız bir şekilde yaşayan canlı türü. evlenme, nikah, özel mülkiyet vb sosyal faaliyetlerde bulunmazlar. birilerini hatırlar gibi oldum bir an. neden acaba?
acayip *lara benziyirsen aklıma geldi.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
insandan ayrılabilen özelliklere sahip doğaya daha uyumlu değişik sesler de çıkarabilen varlıklardır.
hesapta insanların çok sevdiği, dünyadaki her resmi dilde ağır hakaret anlamına gelen canlılara verilen isim.
Bazı insanların olmak için çok uğraştığı canlı türü.
anarşinin ve fantastik yazının kraliçesi ursula kroeber le guin'in öteki rüzgar adlı kitabında tanımladığı canlı türü:
--alıntı--
hayvanlar ne iyilik, ne de kötülük yaparlar. yapmaları gerekeni yaparlar. biz onların yaptıkları şeylere faydalı veya zararlı diyebiliriz, ama "iyi ve kötü", sadece yaptığımız şeyi seçme yolunu seçebilen bizlere aittir.

onlar bizim erdemlerimizin altındadır. ya da ötesinde. onların bu erdemlerle bir alıp veremedikleri yoktur.

biz tekrar ve tekrar seçmek zorundayız. hayvanlar sadece olurlar ve yaparlar. biz boyunduruk altındayız, onlar hür. bir hayvanla birlikte olmak demek, hürriyeti biraz tanımak demek...
--alıntı--
insandan daha iyi, güvenilir ve güzel olduğu kesin mahlukat.
Hayvan sözcüğü, günlük kullanımda esasen insan dışı hayvanları ifade etmek için kullanılırsa da biyolojik bağlamda insanı da içerir. Hayvanların birçoğu hareketlidir ve bitkilerde tipik olan kalın hücre duvarları genellikle yoktur. Hemen hemen tüm hayvanlar çiftleşerek ürerler. basit olarak omurgasızlar ve omurgalılar olmak üzere ikiye ayrılırlar. bunlar kendi içinde de gruplara ayrılır.
ömür boyu çıplak ayakla dolaşanlar varya; özeniyorum.
arapça hayawan kelimesinden gelmiştir anlamı yaşama, canlı olma durumudur.
Bazı insanları tanıdıkça kendilerine daha çok değer verilesi mahlukatlar.
nazan öncel'in ilaç gibi gelen yeni albümü. içinde harika şarkılar var yine. canım bir yanlış yapmak istiyor ve beni bu koca şehirde yalnız bırakma favorilerim.
muhtemeşem bir kurban şarkısı.
bir nazan öncel hayranı olarak beni hayal kırıklığına uğratmış albüm.
2-3 şarkı dışında cidden kötü. sanırım bunda 7 farklı aranjör ile çalışması da etken.
sözler derinliksiz, düzenlemeler karmakarışık. keşke janti'nin etkisini daha fazla hissedebilseydik.

normal: demet akalın şarkısı tadında.
bebek sevgilim: errör verirrim dedikten sonra şarkı orada bitiyor.
böyle konuşma: ilk cümledeki yorum bir hadise var'a götürüyor. şarkı güzel ama daha iyilerini çok gördük.
bebişim: düzenlemesi kötü, sözler çok bildik.
canım bir yanlış yapmak istiyor: sadece bu albümün değil, nazan külliyatının en kötü 2-3 şarkısından biri.
beni düşün: albümdeki en beğendiğim şarkı. alt yapılar falan çok iyi.
beni bu koca şehirde yalnız bırakma: en beğendiğim ikinci şarkı. başarılı.
çirkin olsun benim olsun: kötü, çok kötü. nazan külliyatının en kötü 2-3 şarkısından bir diğeri.
bahanesi aşktandır: sevdim ben bu türkü kokan şarkıyı. ama çok mu başarılı, hayır.
korkunun üstüne yürüyorum: albümün en nazan şarkısı. çok iyi olmuş. süper hatta.

edit: naz diskografisinin en kötüsü
duman ın canlı albümünde en güzel parçalardan birisidir.
argoda sıkça kullanılan kelimedir. genellikle krolara hitap şekli olarak bilinir.
insan topluluğu arasında da bulunanlardır.
nazan öncel'in kliplendirdiği son şarkıda geçen sözdür.
o hayvan dedikçe benim de "esas hayvan sensin" diyesim geliyor nedense.
şarkı yazmamış saçmalamış. *
ne yazık ki bazı insanların değer vermedikleri canlılar.
uzaktan sevmenin daha iyi olduguna inandigim canlilar.
bana bulasmasinlar naparlarsa yapsinlar.
çok önemli bir sms'tir.
en güzel duman şarkılarından biridir. hem müzikal olarak hem müziğin sözlere tokluğundan dolayı başarılı.

bağıra bağıra söylenmesi ise nirvana.
hayvan hayvandır. hayvansa insan bile hayvandır. düşünmeyen yaratık hayvandır. insan da hayvan olabilir.
güncel Önemli Başlıklar