bugün

Ayrıca ne kadar çabalarsan çabala hayallerin asla gerçekleşmeyebileceği gibi çok kuvvetli bir ihtimal var. Psikoloji okumayı hayal ettim, hiç sevmediğim matematik karşıma çıktı. Uğraştım, çabaladım hiçbir şey değişmedi. Aşkım için kendimi parçaladım hep daha ideal başka bir erkek oldu. New york’ a gitmek istesem bin tane evrak istiyorlar.
Yani hayaller gereksizdir, saçmadır, yorucudur. Adamını seçer ve bazen kendini parçalasan da gerçekleşmez. Anlamamda Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sayenizde parmağımı oynatasım gelmiyor artık.
Asla gerçekleşmez yıllarca bile kurulsa gerçekleşmez boştur ama bir yerde hayalperestte olunabilir.

aynı keşkeler gibi.
istemek sözcüğü gibi tuzaklarla kaplıdır. Hayat bana hayallerin gerçekleşmesini istemeyle yaşananların ters orantılı olduğunu gösterdi. Bu gerçek bana depresyon ve öfkeden başka bir şey katmadı. Bu yüzden hayal kurmayı gereksiz ve saçma buluyorum. Adamını seçiyor hayaller, senin ne istediğinin önemi olmuyor.
hayallerimiz, defterlere sığmayan bir milletiz.
deftere yazdığınızın başka bir evrende gerçeğe dönüşmesi.
umut gibi bir ucu b.klu değnek. gerçekleştirmek için uğraşsan da gerçekleşmeme ihtimali vardır. gerçekleştirmek için uğraşırken yorulursun, gerçekleşmedikçe sıkışıp nefes alamazsın ama yine de gerçekleşmeyebilir. hayal etmek de lüks oldu zaten. istemek baştan tuzak haline geldi. '' bodrum' da tatil yapmak istiyorum '' demek kolay, paradan ne haber ? bu coğrafya zaten can sıkarken hayallerin gerçekleşmemesi sıkıntıyı katlıyor.
Kurması bedava olan ama suya düştü mü bedelini sonradan çektiğimiz şeydir şüphesiz..
hayallerinizin peşinden gitmeyin çünkü her hayal bir düşünce olarak başlar ve düşünceler fiziksel evrendeki gerçekliğin temel taşıdır.
çoğunlukla gerçeğe dönmeyen şeylerdir.
akılda video olarak canlandırılan görüntü.
harakete geçmedikçe hayal olarak kalır.
antalya'ya gitmek, yurtdışına gitmek, paraşüte binmek. doya doya eğlenmek, uçağa binmek, çocuğumun olması olabilir.
hep kurulan ama hiç gerçekleşmeyendir.
sürekli kurulan fakat genellikle gerçekleşmeyendir.
çok kullanılmayan güzel bir kız ismi.
"...Yakıcı bir hayal beni her şeyin ötesine sürüklüyor, bana bu dünyayı dar ve bunaltıcı gösteriyordu..."

(O ve Ben - Necip Fazıl Kısakürek)
"...Artık hayal kurmuyorum. Ama istiyorum. Sıcak bir hayalin kucağına gömülmek istiyorum. Dışarısı soğuk ve ben kendimi bomboş hissediyorum. Artık hiçbir şey kalmadı..."

(Aşkın Celladı ve Diğer Psikoterapi Öyküleri - Irvin D. Yalom, s.72)
"...Artık hayal kurmuyorum. Ama istiyorum. Sıcak bir hayalin kucağına gömülmek istiyorum. Dışarısı soğuk ve ben kendimi bomboş hissediyorum. Artık hiçbir şey kalmadı..."

(Aşkın Celladı ve Diğer Psikoterapi Öyküleri - Irvin D. Yalom, s.72)
"...Şimdiye kadar kurduğum çoğu hayallerimi kaybetmek zorunda kaldım, bazılarıysa yoğum bakımda ama olsun daha kurmadığım -yep yeni ve belki de daha renkli olacak- hayalleri kurma hayalim var..."

(Daha Yazılmamış Kitaptan Notlar - Recep Özcan, s.81)
buyuklerini gercege donusturmesi cok caba gerektirendir. yapamiyorsan buyuk hayaller kurmaktan vazgec.
olmadan yaşanmaz diye tabir edilendir.
sınırsızdır. ama sen en kötüsünü hayal et az bile iyi olsa sevinirsin.
iksirdir Fen lisesindeyken Hayalleri vardı hep marsa gidip astronotların kralı olmayı istiyordu ama hayat onu ordu keş köyüne kimya öğretmeni atadı diye bir film girişi olsa breaking bad türkiye çıkardı sanırım.
Gerçek hayata mola vermek için kaçılan en huzur verici yer. Hayalleriniz sınırsızdır, tamamen size aittir ve her şey tam olarak sizin istediğiniz gibidir. Her gün en azından 5-10 dakika bu mükemmel dünyayı yaşamak mutluluk verir.
önce migrostan litrelik alkol alınıp ederi kadar su itina ile karıştırıldıktan sonra " ne alakası var neden uzatıyorsun " diyebilirsiniz aman hiç derdim değil. neyse soda ile karıştırılan nevaleye limon sıkıp vodkamı yapar bu klavyenin başına geçip elimin altındakinin rahmetli çetin altan ın pancar motoru olmasını hayal ederim..
herkese renkli günler