bugün

belediyesinin sloganı 'off-road kültürünü sokaklara taşıdık' olan enteresan bir şehir...
Memleketimdir... Anavatanım olan suriye topraklarına da çok yakındır... Kendine ait bir Kokusu dahi vardır... Denizi vardır, şelalesi vardır, asi'si vardır... Özlüyorum Ulen...
iskenderun ilçesine bağlı denizciler beldesinde şehit polis kazım şengül polis merkezi amirliğine uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucunda 1 polis memuru şehit oldu, biri ağır 3 polis memuru yaralanmıştır.
izmirın merkeze yakın semtleri arasında ev fıyatlarnın daha ucuz oldugu bır semttır. konak ilçesine bağlıdır.
arşivlerden çıkan belgeye göre 7 milyon fransız frangına, fransa'dan aldığımız ortaya çıkan ilimiz. sırf o künefeye değer. iyi ki almışız. *
http://haber.gazetevatan....nka-aldik/413835/1/Manset
sırf mezeleri bütün iç anadolunun yemek kültürünü 5 le çarpacak kadar zengin olan yer.
sırf künefesi bütün iç anadolunun tatlı kültürünü 5 le çarpacak yer.
yaş kekik ile tanışmamı sağlayan şehir. çok farklı tatları var. yemek konusunda çok özenliler desek daha doğru olur. ve künefeye selam ederim. ve tatlı limona. ve dürümlerine. ve sıcak havasına. ve kızlarına.
sırf nüfusundaki araplar iç anadolu araplarını 5 le çarpacak yer.
sırf yağan yağmur, onun güzelliği ve onun asilliği** iç anadolu'nun yağmurunu 5'le çarpacak kadar olan yer.
şu ana kadar gittiğim şehirler arasında doğal ve tarihi yerlerini gezerken en çok etkilendiğim şehirlerden birisi. ayrıca gece 2 de dışarı çıktığımda dışarıda kız başlarına rahat rahat yolun kenarına oturmuş çekirdek çıtlayanları görünce vay be türkiyede böyle yerlerde varmış diye düşünmeden edemedim. insanların karşılıklı saygı ve sevgi içinde yaşadığı, hristiyanı, alevisi, sünnisi, yahudisi, vb. hep birarada ve dostça yaşadığı güzide şehirlerimizdendir. bu yazdıklarım bütün hatay şehri için geçerli mi bilmiyorum ama merkezi antakyada tamamen böyle olduğunu gördüm. ayrıca yemekleri ayrı bi güzel olan şehir. oraya gidip bi katıklı ekmek yemeden dönülmemelidir.
http://ekonomi.haberturk....eklerinin-baskenti-olacak
ben demiştim sırf mezeleriyle tüm iç anadolunun yemek kültürünü 5 e katlar diye.
kendisine has havasıyla, çokça arap kültürü arada da, türk kültürü ile yoğrulmuş asi nehri nin geçtiği, güzel şehirlerden.

edit: aras yazmışım, asi nehri olacaktı. uyarı için yesillimon a teşekkürler.
yeni yapılan avm'nin tam ortasındaki buz pateni pistine anlam veremediğim memleketim. avm'nin her katından görülebiliyor. ana fikir buz pisti yapmakmış da, "yapmışken bide avm kuralım üstüne" denilmiş gibi bir havası var. olmamış bence. ben utanırım lan orda kaymaya. düşecem, insanlar gülecek falan... hoş değil.
gaziantep'e dönüşünde kar muhalefeti yüzünden gece yolda kaldığım şehir. gece yarısı lastiğe zincir taktırtan, otellerde yatmama neden olan memleket.
(bkz: hatay meyhanesi)
2012 yılı Ocak ayında en çok vergi tahsilatı yapılan iller arasında gene en başlarda yerini almış guzide ilimiz.Buna Karşın Hala Üvey Evlat Muamelesi Görür.

(bkz: Vergi Namustur)

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19946811.asp
nüfusunun yarısının kktc'de yaşadığını düşündüğüm şehir.
7 yılımı geçirdiğim, hayatta aç kalmayacağınız inanılmaz lezzetli yiyeceklerin mekanı. mutfak oldukça geniş ve fiyatlar da bir o kadar uygun.

(bkz: biberli ekmek)
(bkz: oruk)
(bkz: künefe)
(bkz: sac oruğu)
ve daha niceleri.

ayrıca bunların dışında inanılmaz lezzetli zeytinyağları, salçalar ve peynirler.

türkiye'nin en yaşanılabilir memleketlerinden birisi olmasının bir sebebi de insanları. bir yerde sofra kurulmuşsa ve 2 dakikalığına uğramaya girmişseniz eğer o sofraya bir şekilde oturtulursunuz, yemeğinizi yer sohbetinizi edersiniz öyle kaldırılırsınız. kimse kimsenin inancına laf etmez. bir kez olsun inanç yüzünden kavga edildiğine rastlamadım şahsen. anteke güzeldir. hatta çook güzeldir.
üniversitesinde okuyanlar için "burası hatay, yarak yaparsın yatay" gibi veciz bir sözün varlığı rivayet olunmaktadır.
antakya kadar diğer ilçeleri de çok şahane olan yaşanılacak en güzel yerlerden bir tanesi. farklı insanların ve kültürlerin barış içinde yaşadığı ütopik şehir. hatay'a burger king olmadığı için acımak adriana lima ile beraberken cicişleri aramaktır.
Bir de Hava Alanını Havuz olarak kullanan tek şehirdir.
Ovaya neden hava alanı yaparsın ki.
(bkz: hataylıysam ara)
türkiyenin en güneyinde yer alan ildir.

genellikle hatay mı il antakya mı il diye karıştırılır ama hatay il antakya merkez ilçedir.

aynı zamanda özlediğim memleketim.
alone with everybody adlı şahsiyetin gidip gidip hiç nasipilenemediği kent! Acıdım desem yalan olur.
güncel Önemli Başlıklar