entry'ler (17)

müşebbek tatlısı

Amiyane tabirle kerhane tatlısı da denilen velakin adana veya Hatay da bambaşka bir tada ulaşan lezzetli bir tatlı.

künefe

Antakya'da yenilmeden ne olduğunun anlaşılması imkansız tatlı çeşididir.

biberli ekmek

Anlatılması ne mümkün, ancak tadınca ne olduğu bilinebilecek, içerisinde envai çeşit baharat ve acı türevi olan en önemli etken maddesi (#surki) denilen muhteşem yiyecek.

sürk

Kokusu pek de cezbedici olmayan ama zeytinyağıyla buluştuğunda rüyada hissi uyandıran geleneksel bir lezzet.

oruk

Hatay'da yenildiğinde "Ben bugüne kadar ilk kez içli köfte yemişim" denilecek bir tat.

şıhılmaşi

Patlıcan ve yeşilmercimekten müteşekkil olan lezzetli bir yemek. (mercimek yerine nohut kullanıldığı da olur.)

samandağ

Her sıkıntı ve zorluğa rağmen, güzellikleriyle ama en çok da insanının asaletiyle yaşayan güzelim coğrafya.

hatay

alone with everybody adlı şahsiyetin gidip gidip hiç nasipilenemediği kent! Acıdım desem yalan olur.

cemal süreya

Ölüyorum tanrım
Bu da oldu işte.
Her ölüm erken ölümdür
Biliyorum tanrım.
Ama, ayrıca, aldığın şu hayat
Fena değildir...
Üstü kalsın...

Diyecek kadar hayatı ti ye alan büyük şair.

pamela anderson

"Yalan Dünya" dizisinde sonra yeni jenerasyonun da daha iyi tanıyacağı, sanırsın ki göğüslerinden mürekkep bir varlık...

chrome un güvenlik duvarını aştılar

geçtiğimiz yıl aşılamamıştı, bu durum bana reklam gibi geldi. Bu yıl ne hikmetse beş dakikada aşıldı!

kızlar kendilerini ne zanneder sorunsalı

Ortama göre değişir, bazen pigme, bazen derya deniz. Tansiyem neyse öyle davranın ama en nihayetinde fani kullardır hepsi de.

facebook din hanesine müslüman yazmak

Türk usulü bir bozuk bilinçlenme sonucunun tezahürüdür.

dinin elden gitmesine sebep olaylar

Bu kadar saçma bir başlık görünce yazmadan edemedin. O kadar yıldır duyuyorum bu lafzı bir türlü gitmedi ki kurtulalım!

kalamara41

kalamarın dişil hali, ne hikmetse artık, bu da Türk usulü.

en sevdiğin şarkıdan bıkmak

En sevilen şey bile tekrar edile edile bıktırır. Azıcık uzaklık makbuldür gayrı

gece

Yazmak için seçtiğim başlangıç noktası. (Pek manidar kabul edilebilir) Yazdığım bu saatelerin içinde tükendiği zaman dilimi. sessiz değil kafamdaki uğultuyu düşününce pek gürültülü "an"lar toplamı