bugün

Son düzlükte, oyların 97% si açılmışken CHP önde götürürken bir anda AKP parti öne geçti.
itirazlar var ama bence hatay ı kaybettik.
hatay chp kalelerinden birisidir aslında, atatürkün kişisel meselem olarak tanımladığı ve uğuruna fransızla savaşa girmeyi göze aldığımız hatay uzun süre chpli kaldı, kısa bir akp geçmişi var sadece, yuvasına geri döndü güzel hatay, doldurdukları suriyeliler de işlerine yaramayacak.
Belediye başkanlığı sonuçlarının kafa kafaya gittiği il. Herhalde çok tartışma olacak.
4 bine yakın oy farkıyla chp'nin tekrar öne geçtiği ve muhtemelen kazanacağı şehir. maalesef 6 şubattaki depremden en fazla etkilenen şehrimizdir. tekrar toparlaması ve eski günlerine dönmesi en az 20 yılı alır belki dahada fazla.

edit: son düzlükte maalesef akp adayı çok az bir farkla kazanmış. lütfü savaş ve chp kaybetmiş. sağlık olsun ama hatay'da enkazı bile aylarca kaldırmayan iktidarın kazanması üzmüştür.
Muhalefet hiç bir şey yapamıyorsan; kamyonet kiralayın, üzerine televizyon koyun, tüm hatayda şu görüntüleri dolaştırın. Hiç bir şey yapamıyorsanız En azından hataydan bir oy bile çıkmasın.

https://www.instagram.com...tU/?igsh=Z25mczV0d3RmOTJ3
6 Şubat depremlerinin ağır yıkım yaşattığı Hatay'da nüfus 1 yıl içinde 141 bin 403 geriledi.
Lütfü Savaş benim çorabımı gene kazanamaz. Öntürk hayırlı olsun hatayimiza.
antakya'da ilkokul öğretmenimin kardeşi de yaşıyormuş depremden önce.
2022 yılı antakya (merkez) nüfusu : 399.045
2023 yılı antakya (merkez) nüfusu : 298.620

2022 yılı defne (merkez) nüfusu : 165.494
2023 yılı defne (merkez) nüfusu : 142.146

2022 yılı iskenderun nüfusu : 251.682
2023 yılı iskenderun nüfusu : 227.498

2022 yılı kırıkhan nüfusu : 121.028
2023 yılı kırıkhan nüfusu : 106.975

2022 yılı samandağ nüfusu : 123.447
2023 yılı samandağ nüfusu : 120.600

hatay içerisinde görece güvenli görülen dörtyol'un nüfusu yaklaşık 300 kişi, reyhanlı ve arsuz'un nüfusu yaklaşık 5 bin'er artmış.
antakya'nın nüfusu 100.425, defne nüfusu 23.348, iskenderun nüfusu 24.184, kırıkhan nüfusu 14.053, samandağ 2.847 kişi azalmış.
yüz ölçümü istanbul'dan birazcık daha küçükmüş.
bir gün gitmek istediğim bir il. antakya şu an nasıl görmek isterdim doğrusu. umarım şu an güzeldir oralar.
Dağlık arazilerin yıkım yaşanan yerlerde depremin şiddeti konusunda etkili olduğunu düşündüğüm.

Hatay turunda gözlemlediğim kadarıyla birkaç şey söylemek istiyorum;
Deprem belli bir hat üzerinde olmuş ve çevresini yıkmış doğru.

Haberlerde imarsız yapılara izin verilmediği için yıkım olmadı denen Erzin ilçesi vardı.
Gözlemlerime göre burada asıl yıkım olmama sebebi benim tahminim olan coğrafi konumu ile ilgili bir durum.

Deprem daha çok amanos dağlarının doğusundan kuzey güney doğrultusunda yıkmış gibi.

Deprem etkisi dağlık arazide kademe kademe ovaya göre sönümleniyor.
Ovada olduğu kadar şiddetli iletilmiyor sanki.

Amanosların batısında kalan hem Erzin, hem dörtyol, hem Payas ilçeleri diğer yerlere göre görece iyi durumdaydı.
Bu ilçelerin deprem olan hatta uzak olmamalarına rağmen az yıkım yaşamaları ile ilgili depremin amanosların doğu yakasında ilerlerken bu bölgenin dağlık arazinin batısında kalmasına bağlıyorum. Çünkü yerleşimleri yine düzlük, çok sağlam arazi değil. Amanoslardan başka ortak bir nokta bulamadım.

Kuvvetle muhtemel deprem amanosların batısında olsaydı bu kez Dörtyol Erzin bölgesi hasar görürken, Kırıkhan bölgesi daha az hasar alacaktı.
https://twitter.com/Fergi...OSeCgjql8un3lsxg&s=19

Çok büyük bir tehdit altında olan kadim şehir.
(bkz: ihvancılık)
(bkz: siyasal islam)
(bkz: köktendincilik)
görsel
Deprem olan 6 şubatta etkilenen illerimizden biri.
Depremzede tanıdık, akraba vs olan ulaşsın bana...

Yardım dağıtımı için soruyorum.

Aklınızda olsun.
Türkiye'ye sonradan gelen ilk ve tek şehir.
görsel
görsel
görsel
6.4 büyüklüğünde deprem olmuş. geçmiş olsun.

uzaklardan hissedince bile ürkütüyor.
Hatay BB Başkanı Savaş: 20 bin kişi depremde hayatını kaybetti.

https://www.memurlar.net/...betti.html?source=twitter
görsel
görsel
allah yardımcıları olsun gerçekten çok acı çok vahim bir tablo var şehirde.
görsel
Asi nehri yani, valiligin onü, ataturk heykeli alaninda yemek dagitimi baslamis
531 250 47 45
alper çalık

12 kişi vinç operatörü aranıyor.

yakın ilçelerdeki hemen gelebilecek soğuk demirci, demir makası olan ve kullanabilenler.
trafik kilit otostopla gidelim.

"paylaşılan harici vasıf dışı telefonu meşgul etmeyin."