1. 1.
  zeki alasya ve metin akpınar ın başrollerini paylaştığı komik yeşilçam filmi.sürekli rekabet halinde olan halis ve muhlis oğullarıda rakiplerdir birbirlerine aralarında geçen komik hikayeyi anlatır.
  ... kurabiyecanavari
 2. 2.
  zeki alasya ve metin akpınar en akıllarda yer edinen filmlerinden.birbirleriyle sürekli rekabet halinde olan iki adamın hikayesini konu alır.aralarındaki çekişme o kadar ileri gitmiştir ki hacda şeytan taşlamak yerine birbirlerini taşlamışlardır.
  1 ... chilavert
 3. 3.
  (bkz: beavis and butthead)
  ... god hates us all
 4. 4.
  hasip büyüklerine kız istetecektir. büyüklerden biri "nasipse olur" der. bunun üzerine sinirlenen hasip "karıştırma nasip i!" diye parlar...
  1 ... suzergecer
 5. 5.
  hasip tarafının ingilizci, nasip tarafının hitlerci olduğu film. şöyle ki; hasip ile nasip dükkanlarının önünde otururken nasip* nazi selamı vererek "heil hitler" der. bunun üzerine hasip* eliyle zafer işareti yapar ve "victory işareti bu. ingilizce zafer demek." şeklinde karşılık verir.
  ... chilavert
 6. 6.
  metin akpınar ın, perihan isimli kıza ağaçtan yaptığı serenadla kopardığı film.

  http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search+=
  ... avedis
 7. 7.
  Marshall yardımı sayesinde ülkeye girmiş bir amerika vardır ve film çekildiği dönem de* halkın büyük bir kısmında iyi bir amerika görüntüsünün tamamen oturması ile birlikte özgürlükler ülkesi amerika deyimininde yavaş yavaş oturmaya başlamsının temelleri atan bir yardımdır.

  filmin lisedeki güreş bölümünde arkada türk bayrağı ile amerikan bayrağıa benzetilmiş bir türk bayrağı vardır. Burda filmde gösterilen ve o dönemin yaşayan halkının amerika sempatizanlığının ne kadar olduğunu bize anlatan küçük bir detaydır.
  ... suran
 8. 8.
  kanal 7 de sık sık izliyebileceğimiz Türk yapımı bir klasiktir.
  ... kavusankisi
 9. 9.
  zeki alasya ve metin akpınarın en komik filimlerinden biridir. dış ses olarak da ali şenin sesi çok güzel gitmiştir filme. Özellikle gerdek gecesi sahnesi yarar.

  https://video.uludagsozluk.com/v/hasip-ile-nasip-10463/

  &feature=related
  1 ... elm sokagi tabelasi
 10. 10.
  turk sinemasinda bi bu bir de zubuk. bikmam defalarca izlemekten.
  ... zapatista