1. 1.
    türkiye'nin beton teknolojisinde bir dünya lideri olduğunu bir kez daha dosta düşmana gösterdiğimiz vaka;
    hasankeyf in son hali

evet, bunu gören dost da üzüldü, düşman da...

10 bin yıldan daha eski tarihe sahip hasankeyf barajla yok ediliyor, etrafındaki tarihi eserler dinamitle havaya uçuruluyor.
    tarih katliamı sonrası ortaya çıkacak yere de beton dökülüyor...

eh, o yapılan iskelenin ve etrafındaki alanın işletmesi de bir akp'li vekilin yakınına verilir, para havuzda kalır.
    32 -4 ... tengir budun
  2. 2.
    neyin demagojisini yapıyorsunuz? tüm tarihi eserler taşındı zaten.
    2 -9 ... masklavi
  3. 3.
    (bkz: inşaat ya resulullah).
    6 -1 ... atlant isten gelenadam
  4. 4.
    coğrafya kaderdir türkiye’de keder. batmanlılar batman’e isim davası açacaklarına bu duruma karşı çıkıp protesto falan yapsalardı. yo bir şeylerin değişmesi için falan değil, yapsalardı en azından.

iq iki haneli olunca tabi.. akp bize müstehaktır.
    4 -1 ... daisy jophiel
  5. 5.
    tarihi yerleri mahvetmekte üstümüze yok.

hasankeyf in son hali
    3 ... kan bankasi soyan sivrisinek
  6. 6.
    anadolu ajansı tarafından skandal bir şekilde paylaşılmış.
    hasankeyf in son hali

"hasankeyf yeni yüzüyle misafirlerini bekliyor" muş...

"misafir" dediği müşteriler sanırım.
    bir tarihin üzerine beton döküp, antik kalıntılarda dinamit patlatıp, binlerce yılı su altında bırakmaya "yeni yüz" demişler.

işte bu kafa bedevi kafasıdır, çöl kafasıdır.
    ne anlar tarihten, sanattan, kültürel mirastan???

hasankeyf'in yeni yüzüne bakın, bir de eski haline;
    hasankeyf in son hali

şu güzelliği yok edip;
    hasankeyf in son hali

bunu yapmakla övünüyorlar;
    hasankeyf in son hali

böyle bir şeyi yok edip utanıp susacaklarına, bir de çok matah bir şey yapmışlar gibi bunu haber yapıyorlar.

çok isterdim ki hasankeyf dile gelsin.
    dile gelsin de anlatsın.

sırasıyla akadlar'a, babil'e, asurlar'a, persler'e, iskender'e, roma'ya, sasani'ye, bizans'a, emevilere, abbasilere, selçuklulara, moğollara, osmanlılara, timur'a, safevi'ye direndim desin.
    binlerce yıla meydan okudum, beni bütün bunlar yok edemedi, ama akp diye bir vandal grubu geldi onlar beni teslim aldı desin...

tarih akp'yi şöyle yazacak;
    "binlerce yıllık kültürel mirası yok eden barbar ve vandal oluşum..."
    42 -9 ... tengir budun
  7. 7.
    hasankeyfteki evlerin hepsi bir bir boşaltıldı. astronomik paralar harcandı hem de. o barajın orda olması terör eylemlerini direk kesecek bir hamle, ırak ve irana su yolu ile bize avantaj sağlayacak bir hamle.

her duyduğuna inanan, tek kabiliyeti koyun gibi eleştirmek olan arkadaşlar çok uğraşmasın. ortada teraziye konulduğunda bir avantaj var bizim lehimize. bu barajın yapılmasını en istemeyen kesim kimdi, sürekli sabote eden kimdi hatırlayan var mı? evet evet o. partiya karkeren anasının amı işte o.

bu ülkenin yüzde 25'i ultra çomardır diyorum kimse anlamıyor.
    8 -14 ... uluyan bilge
  8. 8.
    O ilk fotoda olan betonun dökülme amacını anlamadım amk.

Sırf keyiften dökülmüş gibi rezalet resmen.
    1 -1 ... karton toplayan cocuk
  9. 9.
    sırf keyiften döküldü aynen. rezalet aynen. türkiyedeki muhalefetin zekası işte .
    3 -7 ... uluyan bilge
  10. 10.
    Yeni hali daha güzel.
    3 -3 ... a d o l f i n a