underrated'tır. özledik.
15 temmuz günü doğan ve 15 Temmuz 2017’de Doğum gününü kutlayan ve 4 gün sonra da hakkın rahmetine kavuşan merhum ünlü müzisyenimizdir.
Özlenen, sesine, yorumuna sevdalı insanları erken gidişiyle üzen şarkıcı ve yorumcu.
Değeri bilinmeyenlerden.
Huzurla uyu..
şarkıları ve de insanlığıyla ..

hayatı bir nebze olsun katlanılabilir kılan ender bir şarkıcıydı benim için ..

ruhu şad olsun.
"sanatçı" diyebileceğimiz isimlerin temsilcilerinden biriydi rahmetli. daha ben yeni doğmuş iken 90'ların başlarında bir şarkısı varmış. vardı yani. "derdini söyle derman olayım" adında. güzel hareketli bir şarkıydı.
Üç yıl önce gittiğim konserinde enerjisine hayran kaldığım,oldukça esprili sıcak insan.Gerçekten sanatçı diyebileceğimiz pop müziğe güzel şarkılar kazandırmış sanatçı.
Türkçü bir abimizdi toprağı bol olsun.
Ulu sözlük tarafından rap sanatçısı olduğunu öğrendiğimiz merhum sanatçı.
türk pop efsanesi.
Şüphesiz 90’lar türkçe pop ve türkçe slow dendiğinde akla gelen ilk isimlerden birisidir. Besteleri hala genç nesilde dillerde dolaşmakta. Işıklar içinde..

(bkz: Gitme seviyorum)
(bkz: yanımda kal)
(bkz: biri var) - bendeniz
(bkz: gir kanıma)
(bkz: deli et beni)
(bkz: istersen)
(bkz: elimde değil seviyorum) - bendeniz
(bkz: haketmedim ayrılığı)
bendeniz ile düet yaptığı hoş slow şarkıyla aklıma düştü. huzur içinde uyusun.
ilhan irem gibi erken ölmüştür.
onu ilk kez sezen Aksu'nun arka planında aşkın nur yengi ile vokal yaparken dinledik. insanı ilk dinleyişte çarpan farklı ses tınısı, usta yorumculuğu, sinema oyuncusu babası eşref kolçak'tan dolayı taşıdığı soyadı, isminin dillerden dillere dolaşmasına imkan tanıdı. güçlü sesi ve müzikalitesi türk pop müziğinde önemli bir boşluğu doldurdu.
ölümüne kadar farklı imajlara bürünse de, ilk çıktığı dönemlerdeki bıyıklı ve turuncu kıvırcık saçlı imajı benim favorimdi. çünkü o imajı bir sembol olmuştur.
Gir kanıma şarkısıni hala severek dinliyorum.erken yaşta kaybettiğimiz sanatçı.
Nedense küçüklüğümden beri sempati duyduğum ve "bu insandan asla zarar gelmez" sözüne karşılık bulduğum sanatçılardandı.
Ailesinden gelen ün, onu hazır bir üne kavuştursa da asla bunun rehavetine kapıldığını düşünmüyorum. türk müzik camiasında hak ettiği değeri almadığını bilmek de üzücü. Bazı şarkıları gerçekten beni çocukluğuma hapsediyor. Mesela "ağlat beni" şarkısı, son notasina kadar beni yerden yere çalan bir şarkıydı.

Az evvel çaldı da anasım geldi abi seni ya.
bana zararsız bir görüntüsü var, gibi gelirdi..
rahmetlinin çok aşırı büyük bir yeteneği yoktu, canlı müzik yapan mekanlarda daha iyilerini de gördüm.. şansı, babasının ünlü olması ve sezen aksu'nun bazen birilerini kafaya takıp, piyasaya çıkarma çabalarına hedef olabilmesiydi..
üzerine koymaya, var olmaya tabii ki çalıştı, emek verdi, arada güzel parçaları da vardı.. ama kendisinden daha iyi olup hiç fırsat yakalayamayan veya şirketi kendisiyle ilgilenmediği için tek albümde sönen çok sanatçı da gördüm..
allah rahmet eylesin.
prostat kanseri nedeniyle ölmüş olan bir şarkıcı.
2009-2010'dan beri prostat kanseri tedavisi gördüğü biliniyormuş. spina bfida (doğuştan omurga açıklığı) gibi bir hastalıkla dünyaya geldiği ve uzun yıllar boyu kullandığı ilaçlar yüzünden bağırsak kanserine yakalandığı gibi bir şey de duymuştum hakkında; fakat internette böyle bir bilgi bulamadım.
ben de spina bifidayım, bizde zaten 20 yaşı gören çok az görenler de ilerde mutlaka kansere yakalanıyor. rahmetli de öyleydi psikolojisini anlayabiliyorum bir yerden sonra artık ilaçları kullanmak istemiyorsun.

harun kolçak da spina bifidalıydı kaynağım güçlü. bir ünlü daha var (sanatçı değil)
canlı performansına bakın adamın.
adamın şarkıdaki sesi nasılsa, canlı performansında da aynı.
autotune falan yok tabi.
işte gerçek sanatçı.

https://www.youtube.com/watch?v=67Lb3TPFhsM
gitme seviyorum ve yanımda kal’ ın yanı sıra, bir başka güçlü yorumcu bendeniz ile düet yaptığı elimde değilgibi güzel şarkılarındaki usta yorumu, hayvan sevgisi ile hatırlanan, ne yazık ki artık aramızda bulunmayan müzisyen.
Gitme seviyorum şarkısı bana ergenliğimin tek gerçek aşkını anlattığı ve onun başka bir okula nakil ihtimali ile bana ayrı önemli gelirdi o zamanlar.