1. 1.
  2005 yapımı bir abd filmi..14 yaşındaki hayley ve 32 yaşındaki moda fotoğrafçısı jeff internette yazışmaktadırlar..bir süre sonra buluşmaya karar verirler..bir cafede otururlar..buraya kadar herşey normaldir..ancak hayley kendini jeffin evine davet ettirir...jeff in içkisine ilaç katan hayley onu uyutur ve türlü işkenceler yapar..ama bu davranışı sebepsiz değildir..yıllar önce jeff ve arkadaşı küçük bir kıza tecavüz edip öldürmüştür..eğlenceli bir 103 dk geçirmek isteyenlere tavsiye edilir..
  8 ... tiptoptirade
 2. 2.
  2005 yapımı sürükleyici, iç gıcıklayıcı bir gerilim filmi. allen page ve patrick wilson 'ın neredeyse tamamında başarılı olduğu bir yapıt. konunun gidişi son sahnelere kadar iyi. 14 yaşındaki kızın zeki olabileceğini kabullendik de 22 yaşındaki tecrübe ile diyalog kurması biraz gözümüze battı, yaş zekası denilen şey atlanmış. filmin sonunda da extreme bir durum var ve bu göze batarak izleyicinin kelimelere dökmekte zorlanacağı bir mantık hatası yaratıyor onu da açıklayalım:

  --spoiler--
  tek ve iyi planlanmış bir cinayet olsa akıla daha yatkın olabilirdi. cinayete karışan diğer adamın da intihara zorlanacak bir kozunun olması mantık dışı. kızın iki kişiyi öldürmesi de filmin bıraktığı etkiyi kuvvetlendirmek için yapılmış bir mübala olmuş.

  konunun bir intikam olması yerine psikolojik sorunları olan bir genç kızın yaptıkları olarak ele alınsa, filmin sonunda da kızın bu hâle gelmesinin sebeplerini öğrenseydik daha zevkli olabilirdi.
  --spoiler--

  her erkeğin sevgilisine temkinli yaklaşmasını sağlayacak bir film ayrıca. kazayla sinirlendiririm falan, neyime lazım*.

  genital bölgeden huylu olanları rahatsız edebilecek düzeyde bir kastrasyon sahnesi vardır ki ben çok ilginç buldum*.
  5 -1 ... roy mustang
 3. 3.
  yönetmen ; David Slade.. senaryo ; brian neLson.. oyuncaLar ; Patrick Wilson (Jeff Kohlver), Ellen Page (Hayley Stark), Sandra Oh (Judy Tokuda), Jennifer Holmes (Janelle Rogers)..

  türkçeye "LoLipop" oLarak çevriLmiştir.. tarzı geriLim-drama oLan fiLm.. tüm tabuLarı yıkmıştır.. inanıLmaz bir fiLm.. insan'ı dumur'a uğratacak bir çok kare var bu fiLmde.. geriLim Lafı Lafta kaLmıyor sizi harbi harbi geriyor.. soLuk kesici cinsten bir fiLm.. kLişe bir yapıt değiL.. zaten fiLmin başında kLişe bir fiLm oLmadığını anLıyorsunuz.. oyuncu seçimLeri mükemmeL.. patrick wiLson ve eLLen page mükemmeL bir performans sergiLiyorLar.. özeLLikLe patrick'in ağLayış sahneLerine ve eLLen'nin psikopat bakışLarına dikkat.. fiLmde ki küçük ayrıtıLar sizi mutlu ediyor.. misaL jeff'in koLLarı bir ipLe bağLı.. zaman geçtikçe eLLeri morarıyor *..

  kLasik bir fiLm değiL.. tek keLime iLe çarpıçı bir fiLm.. izLenesi.. kesinLikLe izLenesi..
  2 -1 ... tucimania
 4. 4.
  türkçe'ye lolipop olarak çevrilmiş ve büyük bir hata yapılmış film.
  kırmızı başlıklı kız masalı vardır, minik bir kız, kurdun oyunlarına gelir. yine erkeklerin saf kızların içkilerine ilaç koyup uyutması klişesi vardır. işte bu film bu tabuları alabildiğine alaşağı ediyor.
  14 yaşında bir kız, onun kolay lokma olduğunu düşünen yetişkin bir adam ve buram buram intikam. ama bilinen intikamlardan farklı bir şey bu, bencillik gütmeyen bir intikam.
  insan gülse mi, ağlasa mı karar veremiyor bu filmde ve gerilmek seçilen en akıllıca duygu oluyor. ama bu gerginlik "şimdi adam kurtulup, kızı halledecek" gerginliği değil. "kız daha neler yapacak" türü bir gerginlik.
  kısaca saçmasapan aşk, komedi, macera, korku filmlerinden sıkılanlar ve yeni bir tat arayanlar için izlenilmesi gereken bir film.
  3 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  gerilim filmi
  ... tuana
 6. 6.
  konusunu okuyunca deli gibi merak ettiren,gitme isteği uyandıran lakin bursada oynamadığı için şapa oturtturan film.
  ... danaid
 7. 7.
  ''dayanılmaz işkence'' diye lanse edilse de içinde çokta dayanılmaz işkence sahneleri yoktu... bundan daha fazla işkence sahneleri olan filmler de var... kızın zekası insana hayret vericidir.. gidilesi fakat çok şey beklenmemesi gereken bir filmdir.
  2 ... chimeneyes
 8. 8.
  genel itibari ile iyi film olarak adlandırılabilse de içerisinde fazlaca eksik ve gereksiz noktalar barındırdığına inandığım film.

  --spoiler--
  öncelikle 14 yaşındaki bir genç kızın yapabilmesi oldukça zor olayları içeriyor. fiziksel olarak yetersizliği belirgin olan 14 yaşındaki bir kız, 32 yaşındaki bir erkeğe işkence yapıyor. ayrıca kızın bu işkenceyi yapma sebebini film boyunca öğrenemiyoruz. kendisine yapılan bir saldırı mı var mesela ya da öldürülen diğer kız arkadaşı mıydı gibi sorular havada kalıyor. yani pedofiliye duyduğu nefretin asıl sebebini bulamıyoruz.ya da neden jeff ve arkadaşını seçtiği, katil olduklarını nasıl öğrendiği bunlar da muallak. işin ilginç olan kısmı jeff in bu soruları hayley e yöneltmemesi. filmdeki kötü karakterin kesin olarak belirtilmemesi var bir de. bu bilinçli bir tercih gibi görünse de pedofili gibi bir olayı konu aldığı için jeff üzerinde oluşturulan acıma duygularının (bir akrabasının kızı ile geçirdiği hikayeyi anlatması, aşık olduğu kadın gibi) gereksiz olduğunu düşünüyorum. filmin sonunda hayley in intihara sürükleyecek kadar etkileyici konuşmaları da inandırıcılıktan uzakta.
  --spoiler--

  ancak bütün bunlara rağmen değişik bir konu, tek mekanda geçen ve gerilimi bitmeyen olaylar, görüntü kalitesinin üst düzeyde oluşu, ve oyuncuların göze çarpan oyunculukları ile izlenebilir bir film.
  1 -1 ... hafiye
 9. 9.
  oyuncu kadrosu 5 ki$ilik olan, gayet sürükleyici olsa bile kurgu konusunda bazi noktalarda eksik kalmi$ bir film. cocuk pornosu veya cocuk ve genclerin cinsel istismarindan cok, ergenlik doneminde bir kizin bu durumdan sebep icinde bulundugu buyuk bo$luk,travma ve bilimum psikopatligina dair sahneler var. izlemeden once hayvansi bir olay olan pedofili konusunda ibret verici bir$eyler beklemek cok dogru degil. spoiler olayina biraz kar$i oldugumdan dolayi daha fazla ornek verip beyin sulandirmak istemiyorum.

  ayrica filmin sonunda yer alan muhte$em ötesi soundtrack blonde redhead'e ait elephant woman isimli parcadir.
  ... antistar
 10. 10.
  14 yaşında, zeki ve çekici bir kız olan hayley ve internette tanıştığı 30 yaşındaki moda fotoğrafçısı jeff, tanışmak üzere bir kafede buluşurlar. aralarında yaşanan flörtleşme, onları daha da yakınlaştırarak jeff'in dairesine kadar sürekler ve bu, beklenmedik olayların başlangıcı olur.

  günümüzü en çok dolduran şeyler listesinde zirveye oturmuş sanal ortamların görülebilir bazı sonuçlarından biri dayatılıyor önümüze filmde. elin otuz yaşındaki herifinin ondört yaşındaki kızıyla derdi ne olabilir ki? zekasına mı bakıyordur gerçekten? tüm otuzundaki adamlar böyle midir? gibi muammalar bırakıyor aklımızda.
  filmde, sanal ortamların aslında arkasına saklanan maskeler yaratma ortamı olduğu görülür açıkça. ve en son mathilda'da rastlanan "küçük bir kız nasıl intikam alır" olayını yeniden görülür. en güzel intikamın da psikolojik baskıyla alınan intikam olduğunu öğretir. başkalarının hazırladığı içecekleri içmemezi öğütler. aynadır bir nevi.. kimin kurt, kimin kuzu olduğunun karıştığını anlatır bir güzel..
  ... vera