1. 1.
  Freud'un (bkz: odipal kompleks) te bahsettiği erkek çocugun anneyle yakınlıgı sonucu babası tarafından cinsel organının kesilecegi korkusu yasaması kızlarda buna benzer bir korku (bkz: electra)
  3 -1 ... dolmakalem
 2. 2.
  Genellikle transseksüellerde görülen penis veya testisleri kesme davranışı.
  ... lilith
 3. 3.
  testislerin skrotal torba içerisinden kesilerek alınması ile testosterone üretiminin durması, hadım etme, kalıcı olarak seks hayatının sonlanması anlamına gelen işlem.

  kısırlaştırma versiyonu için, (bkz: vazektomi)
  1 ... roy mustang
 4. 4.
  çeşitleri vardır;
  (bkz: kimyasal kastrasyon)
  (bkz: mekanik kastrasyon)
  (bkz: operatif kastrasyon)
  ... anthrax
 5. 5.
  freud'un psiko-seksüel gelişim kuramına göre fallik dönemde bulunan erkek çocuklarında görülen, iğdişlik korkusu adı da verilen durumdur. 3-6 yaş arasında yaşanan fallik dönemde cinsellik, cinsel organlar çocuk için çok önemlidir ve ilk keşfettikleri dönemdir. cinsel konularda sorulan sorular sıklaşır elektra ve oedipus karmaşasıda bu dönemde yaşanır. özellikle öne çıkan korku cinsel organını kaybetme korkusudur. özellikle erkek çocuklarda daha belirgin olmasıyla kastrasyon karmaşası adını almıştır. bu yaşlardaki çocuklara sünnetle ilgili yapılan "baltayla kesicez" şakaları, bu nedende onları olumsuz etkileyebilir. aynı şekilde "pipini yakarım", "yaramazlık yaparsan pipini keserim" uyarıları çocuk için ciddi tehditlerdir. dikkatli olumalıdır.
  2 ... yanardoner
 6. 6.
  edebiyatta da kullanılan bir yöntemdir. kısırlaştırma anlamına gelir.
  ... parisien
 7. 7.
  çocuklara karşı cinsel saldırı suçunu işleyenlere uygulanması gereken ceza.ayrıca bu suçu işleyen eğer tahliye edilirse oturacağı yerleşim biriminde kapı kapı resimleri dağıtılarak bu adamın etrafta olduğu ve çocuklardan uzak tutulması gerektiği bilgisi yöre sakinlerine verilmelidir. günde imza ve elektronik kelepçe ile izlenmelidir.

  saldırı sonucunda ölüm gerçekleştiyse tahliyesi mümkün olmayan bir ağırlaştırılmış müebbet ceza uygulanmalı ve toplumun adalete olan inancı zedelenmemelidir.

  idam diye bağıran arkadaşlara bize giren (anüs) ama bizim giremediğimiz avrupa birliği'nin düzenlemeleri yüzünden idam cezası getirmemiz mümkün değil.

  ölen canlara içim yandı fakat avrupa birliği ile bir takım oligarşiden ve iktidardan başkasının işine yaramayan gümrük birliği anlaşmaları yüzünden milyar dolardan fazla ekonomik kaybımız var türkiye olarak. bu paralar bir takım şeref yoksunu adamların kursağına aktığı için bu ülkede her yıl binlerce "çocuk" açlıktan ve yetersiz beslenmeye bağlı hastalıklardan, önlenebilir hastalıklardan ve aşılanmamak yüzünden ölüyor.

  ölen üç can parçasına cenneti, ailelerine sabır diliyorum. bu ülkenin devlet değil de meydanlarda adam taşlanan, asılan bir kabile olmasını isteyen yarım akıllılara ise allahtan akıl fikir diliyorum.

  son olarak : (bkz: iklimi sert insanı mert şehirler) (bkz: kapalı toplum) (bkz: taşra muhafazakarlığının cinsel suçlara etkisi)

  (bkz: riyakar taşra tipi ahlak)
  3 -1 ... darius ve krezus
 8. 8.
  diğer bir ifadesi iğdişlik korkusu olan fallik dönemde yer alan erkek çocukların cinsel organlarının kaybolacağına dair yaşadığı korkuyu ifade eden kavram.
  1 ... de jong
 9. 9.
  veterinerlikte erkek canlının kısırlaştırma operasyonuna verilen isimdir. erkek veterinerler bu işlemi yaparken zorlanırlar.
  ... shaplack
 10. 9.
  (bkz: kimyasal kastrasyon)
  ... duffy duck