bugün

cumartesi gününden beri hala toparlanamamama sebep olan hade...
içki sonrası gece yanınızda su bulundurun.
Alman "Hangover" ı...

Bizim bi arkadaş 3 gündür kayıptı. Eşi çarşamba sabahı bana da beti benzi atmış bi şekilde sormuştu "kocamı gördün mü? " diye. Ben de "görmedim " demiştim... Bugün herif gene ortaya çıktı ... Anlattığı olayı sizinle paylaşmazsam kudururum , biraz önce eve girdim, ve hemen olayı yaziim ...

Şöyle düşünün; bi erkeksiniz, evde salonda tv seyrediyosunuz, eşiniz geliyo, "ben yatıyorum hayatım" diyo, size bi öpücük konduruyo, gidiyo, yatıyo...Siz de pijamalarınızı giymişsiniz, oturma odasında bira eşliğinde tv seyretmeye devam ediyorsunuz, sonra salonda uyuyakalıyorsunuz, tv zaten bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor, sabah kanepede gene uyanıyorsunuz, bu şimdiye kadar hep böyle oluyo.

Ta ki geçen salı gecesine kadar ...

Yukarıda anlattığım herşey salı gecesine kadar aynen böyle oluyo. Adamın yeminler ederek anlattığı da aynen böyle ... "Karım geldi, öpüştük, gitti yattı, ben de mutfağa gidip dolaptan kendime bi bira daha aldım, sonra salondaki kanepeye uzun oturup tv seyretmeye devam ettim, benim bilgim bu bağlamda ..."

Çarşamba sabahı, saatı tam bilmiyo, bir polis nezarahathanesinde, demir parmaklıklı, ince şilteli bir yatakta uyanıyo. Üstünde hükümlülerin giydiği haki renkli kılık var !!

Panikliyo.

Bağırmaya başlıyo, bi polis memuru geliyo...Memur, "Uyandığınıza sevindim, birazdan sizi yukarıya alıcam, anlatacaklarıma inanamıyacaksınız" diyo...

Birazdan memur geliyo, bu arkadaşı yukarı çıkartıyo. Rutin işlemleri yapıyolar, yalnız oradaki kağıtların üstünde Kassel şehrinin damga ve amblemleri var. Bizimki buna bir anlam veremiyo... Rütbeli bi polis telefonu uzatıyo "derhal eşinizi arayın ona Kassel de olduğunuzu ve iyi olduğunuzu söyleyin " diyo ...Adam karısını arıyo, ve aynen böyle söylüyo, kadın tabii "senin Kassel de ne işin var? " diye soruyo. Cevap ... yok !!

Polisler diyolar ki pijamalarınız sırılsıklamdı, üstünüze bu kıyafeti biz giydirdik ...

Çok ayrıntıya girdim. Ama önemliydi.

Gerçek hikaye - tahmin edilen - şu şekilde:

Bu herif salondaki kanepede tv seyretmeye devam ediyo. Arada bir balkona çıkıp sigara içiyor, bir süre sonra sigarası bitiyo- bunların hepsi tahmini bilgi, kimse olayın nasıl olduğunu bilmiyo - yanına 7-8 Euro para alıyo, ve evin de anahtarını alıp pijamalarla sigara otomatının olduğu caddeye yürüyo... (çünkü adamın pijama cebinde bi anahtarlık ,bi de içinden bi tane içilmiş bi sigara paketi buluyolar, kimlik falan yok !!)

Sigara otomatının olduğu cadde trenyoluna paralel bir cadde... Kaderin bir cilvesi olarak o anda trenyolunda bir uzun yük treni, kırmızı yandığı için, duruyo ...

Bu salak, sigarayı aldıktan sonra, bilinmeyen bir sebepten dolayı, hatta duran yük treninin vagonlarından birine biniyo !!...

Ve tren yeşil yanınca tekrar yola koyuluyo. Bu herif o vagonun bi yerinde çeliğin üzerinde uyuyo. Tren 4-5 saat seyrediyo - öyle olması lazım çünkü Kassel buradan arabayla bile 3-3.5 saat sürer- sonra Kassel 'in banliyolarından birinde gene kırmızı yandığı için duruyo. Artık sabah olmuş, işe gitmek için istasyonda bekleyen elemanlar, görüyo bizim salağı...Istasyon görevlisine haber veriyolar, o da polisi arıyo, ve polis gelene kadar tren istasyonda duruyo, bizim gerizekalı yüzünden bi sürü tren rötar yapıyo ... polis gelince, bizimkini alıyorlar - yük treni yola devam ediyo , polis ambulansı arıyo, orada Corona da dahil envayi çeşit test yapıyolar bizim herife. Sonra tıpçılar bizimkinin sağlıklı olduğuna kanaat getiriyolar, " sadece sarhoş " diyolar, üstündeki herşey sırılsıklam olduğu için polis karakolunda o haki renkli kıyafeti giydiriyolar...

Yolda yağmur falan yemiş, gene de ayılmamış iyi mi ?!...

O gün akşam Corona testi negatif çıkıyor, diğer herşey de normal çıkıyo, eşi arabayla gidip, yanında kıyafet de götürüp, bizim herifi karakoldan alıyo.

Bizimkinin hafızasında, kanapede tv seyrettiği sahneyle, Kassel de nezarette uyandığı sahne arasındaki hiçbir şey, yok !!... Silinmiş !!..

Aslen çok da makul bir arkadaşımızdır.

Ne tuhaf şeyler oluyo bu dünyada ...
2. filmi serinin en iyi filmidir. Seriyi komple çok beğensem de daha iyi komedi filmleri mevcuttur.
Bayıldığım seri. Komiktir izleyin.
ilki Cult olan film.
'' burada herkese yer var '' sloganı olan ve sevimli bir haski' ye kulübe yaptırmış kaliteli eskişehir barı. barlar sokağında bulunmaktadır.
(bkz: ne içtik biz be kamil)
-içeride bir kaplan var (telaşlı ve korkarak)

-Şaka yapmıyor dostum içeride gerçekten bir kaplan var.
biraz geç olsa da sonunda izlediğim ve inanılmaz keyif aldığım ve serisi olan sinema filmi. yine bir kıyaslama yapılacak olursa bende oyumu ilkinden yana kullanmak istediğimi ifade edeyim.
" babamın öldüğüne hala inanamıyorum, ondan daha önce ölmesi gereken insanlar vardı annem gibi"
Çıldırıyorum.
Eskişehir barlar sokağında bulunan bar.

Her daim dolu olduğu gözlemlenmiştir.
az once 10. kez izledim hala gülüyorum
16 nisan gecesi yaptıklarımı e-maillerden öğrenmeme neden oluyor.
ilginç. Oysa neredeyse 15 yıldır başıma gelmemişti.
Amerikan filmidir.Film boyunca iki kez gülümsedim. Komik diyenler oldu da.
Mükemmel bir film izlemeden ölmeyin. Part 2 daha da güzel bence.
(bkz: ne içtik be ya)
hallowen ve daha sonrası yaşananlarr ...
Biraz gereksiz bir olay... Hayır yani böyle içsek, sabah kalkınca hiç bir etkisi olmasa fena mı olur ?
Sonrası gün ickiye tövbe ettirir. Bas agrısı uykusuzluk halsizlik mide bulantısı ne ararsan sebebi budur. Diger günün akşamı kendinize geldiginizde 2 bira yuvarlanır.
hayatımda izlediğim en iyi filmdir. 1. si.
Eskişehirde kahvaltı ettiğim çok hoş bir mekandır. Gerçekten çok doyurucu bir kahvaltısı vardı.
pazartesine başlamak için berbat bir şey.
Adana'da güzel bi mekan.
3 lemenin 3 de güzel ama 2. Filmi daha bi güzel.
Hayır sütu benim spermlerim !!!