1. 1.
  ing. akşamdan kalma
  Bir nick olarak da,iyi,güzel,yakışıklı,yüce insan,sevecen,yardımsever**,sevilen insan,dost.sözlüğe neşe katmasını bekliyoruz

  aylar sonra gelen edit: meğer entrylerini ek$i için saklıyormuş.ne diyelim...kolay gelsin(turşu kurmak baabında)
  3 -1 ... eru
 2. 2.
  kusura bakma eru ben sana bu kadar iltifat edemedim idare et artık.Evet hangover aksamdan kalma demek bilmeyenlere duyrulur!
  1 -3 ... hangover
 3. 3.
  partiler, hos aksamlar, yalniz kafa bulmalar gibi alkollenmenin ardindan, uyku sonrasi insanin uzerinde olan miskinlik, agirlik, bas agrisi, ben biraz daha uyuyayimlik, verimsizlik gibi insani tepeden tirnaga kaplayan, fazla alkolun yan etkisidir.
  icmenin zevkinin ertesi gunku bedelidir. bir de acili yenenin acili sindirilmesi vardir, cikar aheste aheste.
  1 ... kani ronik
 4. 4.
  akşamdan kalmalık, sarhoşluğun next level ı. içki karıştırma ile doğru orantılıdır.
  ... poset
 5. 5.
  (bkz: the hangover)
  ... taharetmuslugu
 6. 6.
  (bkz: orjinal dilinde güzeldir)
  2 ... hadooken
 7. 7.
  türkçe karşılığı olarak akşamdan kalma denir.Aşırı alkol tüketiminin sonrası uyandığınızda bitmek bilmeyen bir baş ağrısı olarak da tanımlanabilir. içkileri çok fazla karıştırmakta akşamdan kalmaya neden olabilir. Üstesinden gelmenin en kolay yolu alka seltzer dir. Bu kolay yol dışında en önemlisi içmeyi bilmektir ; yüksek alkollü içeceklerle tatlı yiyecekler yememek ve yatmadan önce bol su içmek herşeyin üstesinden gelecektir.
  ... sarapsever
 8. 8.
  En son 11 ay önce entry giren birinci nesil yazar.
  ... egelidr
 9. 9.
  eskişehir barlar sokağında bir mekan. ortam güzel, fiyatlar süper, müzikler güzel, çalışanların ilgi alakası,güler yüzlü olmaları da cabası. bağımlılık yaptı, düzenli olarak gitmekteyiz. bence benzer mekanlar arasındaki en iyi tercihtir an itibarı ile, denemekte fayda var.
  4 ... bruce nolan
 10. 10.
  alkol alınmasının ardından oluşan sersemlik, uyuşukluk ve kısmı ağrıdır.
  1 ... ffstar