bugün

mimar sinan üniversitesi türk dili ve edebiyatı bölümünde hocadır kendileri. yeni türk edebiyatı derslerine girer. bol bol hikaye ve roman tahlil eder ve ettirir.

abdullah uçman'la beraber bir gül bu karanlıklarda adlı tanpınar incelemesini derlemişlerdir. müteşekkiriz.
trt 2'de sıklıkla görebiliriz bu güzel yüzlü hocamızı.. selim ileri'nin sunduğu programda dış mekanlarda yapılan çekimlerde, ileri'yle beraber hem yürürler hem de sohbet ederler sait faik öykücülüğü üzerine,ahmet hamdi'nin huzur romanı üzerine dadınmaz yinmez edebiyat sohbetleri ederler.. siz de zevkle dinlersiniz. oğuz atay hakkında çeşitli yazarların yazılarını ve söyleşilerini derlediği kitabı iletişim yayınlarından çıkmıştır.
(bkz: Oğuz Atay'a Armağan Türk Edebiyatının "Oyun/Bozan"ı) *
Mimar Sinan Üniversitesi'nde Türk romanı ve türk hikayesi dersleri verirdi sevgili hocamız. Öğrenciyle diyaloga girebilen ender türk edebiyatı hocalarındandır. Çoğu öğrenciye ,özellikle kızlar, antipatik gelirdi. Bana hiç öyle gelmemiştir. Son görüştüğümüzde "roman ve mekan" adlı çalışmasını imzalatmıştım. Kaç sene geçti hala okuyamadım o da ayrı konu.*
Tanpınar'a olan ilgisinden dolayı sıkı takipçisi olduğum hanımefendi. Birkaç gün sonra sosyoloji günlerinde tekrardan dinleme imkanı bulacağım için seviniyorum.
görsel
Msgsü rektörü.
Güç zehirlenmesi yaşamış kadın.

görsel