nesini beğeniyorlar bu adamın ? zevkler ve renkler tartışılmaz da...
adamın bir garip tipi var.
saçları berduş divane saçı gibi.
hani şu filmlerde çöp tenekelerinin yanında ısınan, içenler var ya onlar işte.
şarkılarının içeriği ve söyleyiş tarzı da uyuşuyor.
beğeneni çok.
milletçe iyice kafamız kayık herhalde.*
halil sezai paracıkoğlu mod u diye bir mod a sahip olmamazı sağlayan oyuncu- müzisyen. *
şarkılarıyla incir reçelini bile unutturup, şarkıcılığını oyunculuğunun önüne bir kaç şarkıyla bile geçirebilen, bu yüzden her şeye rağmen başarılı ve zeki adam.
biz seni piyasa olmadan önce eskişehir'de sıradan bir öğrenci barında dinlemeyi sevmiştik,şimdiki gibi 33lük biranın 20 lira olduğu mekanlarda değil.

tanım:popüler kültüre yenik düşmüş postmodern müslüm babadır.
müzisyen, oyuncu. incir reçeliyle zirvelere yerleşen yüce üstad.
--spoiler--
halil sezai parçacıklıoğlu
--spoiler--
tipibi dikeyim ki çok tatlı bir heriftir.
devran çağlar reloaded cidden.

http://galeri.uludagsozlu...c%C4%B1ko%C4%9Flu-226285/
sürü psikolojisi ile dinleyici sayısı artmış olan sanatçıdır.
youtube ve facebook'un taşak oğlanı olan oyuncu ve şarkıcı kişisi.
incir reçelindeki malum şarkısı ve sonbahar şarkısıyla kaliteli bir şarkıcı olduğunu kanıtlamıştır. oyunculuğunu veya karakterini bilmiyorum ama güzel şarkı yazar ve onları hakkıyla söyler bu adam.

http://fizy.com/#s/3wl5x0
incir Reçeli filminde oyunculuğuna hayran kaldığım, içimi sızlatan o hikayenin baş kahramanı. Onu şarkı söylerken de dinledim o filmde, harikaydı. Film acıtıyor, şarkı öldürüyordu insanı.

Lakin her şeyin fazlası bayıyor adamı. Halil Sezai gıdım gıdım şarkıcı olsaydı daha bi' bol olurdu seveni, fan'ı. Şimdi her yerde o... Her şarkısı da acıklı. Bu kadar acı bence kalbe zararlı.

Haftada bir doz alın bu adamın şarkılarını.
incir reçeli filmindeki rolleri ile hafızalarda yer etmeye başlamış söz yazarı ve oyuncu şahıstır.

Halil sezai'nin müziklerini beğenirsiniz beğenmezsiniz o ayrı ki ben beğenmeyen taraftayım. isyeeeeaaaağn'ın hiçbir müziksel anlamda çekiciliği yok benim için. Neyse, geçelim. Takip ediyorum az çok insanları ve ekseriyetle ergen kızları ay ne tatlı, çok sevimli havalarındalar. ister istemez aklıma 3 sene uğruna süründüğüm kız geliyor. Aynı yaşlar, aynı kız psikolojisi ki eminim onun şu an bile halil sezai denince methiyeleri art arda düzdüğünden. Biz de aşk acısı çektik, rakıyı içip kendimizi şarkıya vurduk, şiir yazdık, olmaz dedikleri şeyleri yaptık. Biz ne olduk; " ay serseri ", " ipsiz sapsız ", " ayyaşın teki ", " girizikalııı aptal yaa ". Halil sezai sevimli oldu, çok karizmatik oldu, cool oldu şimdi. Düşünüyorum herifle aramızdaki fark sadece onun iki isimli olması o kadar. ilginç bir toplumsal sıkıntı söz konusu ortada ya da ben abartıyorum bilemedim şimdi.
pop-arabesk tarzında müzik yapan, garip saçlı ağlak adamdır.
yaptığı müzikte caz yapayım derken arabesk yapmış gibi duran adam. nasıl oluyor, işte oluyor. vokallerini ilk duyduğumda ne güzel ses dedim, yorum neredeyse caza kaçacakken bir anda arabesk-fantazi nameler duyduk kendisinden. eeeeeh deyip geçtim.
6 ay önce cihangirde ki evinden kirasını ödemediği için atıldığı iddia edilen adam. isyanının sebebi bu olmalı.
artık hakkında ''isyeeeaaaaann'' esprisi yapmayanı dava edeceğini açıklayan sanatçı. e tamam yeter amına koyim güldük bitti.
birilerinin çakması gibi gelen, sıradışı olacağım diye ağzını yaya yaya şarkı söyleyen adam. Bir ara akdeniz esintisi moda onun gibi olsun diye hırıltılı sesle gitar çalan adamlar vardı (bkz: 90lar pop) (bkz: ege) (bkz: ata) hah işte bu da onlardan yavşaklık moda ya yavşak gibi davranıyor ne yapsın gariban.
giderek yozlaşan ahlak anlayışına tuğla koyan müzisyen. yaptığı şeyin adına müzik diyebilmek için sadece sağır olmak gerekiyor.
her şarkısında bi isyeeaaan modunda olan adam. bir anda yıldızı parlayan şahsiyetin artık taklidi bile yapılır oldu.
(bkz: (vid #32488))
bana fena halde bayhan'ı hatırlatan ağlak arabeskçi*
edit: (bkz: bayhan)
bu ne abi herkesin mi icinde isyan vardi . Bugulu bi sesi var diye pesinden mi dolancaz? Her elinde gitar olanida gorunce ' Halil sezaiyi caaaal' denmez ki.
kabız olduğuna isyan eden bireyler gibi isyan diyen sanatçıdır.
Bu adamı hala dinlemediğim için bir kaybım var mı? acaba diye, merak uyandıran son günlerin dikkat çeken adamıdır.
Geçen, bir magazin programında, yolunda yürüyemeyecek şekilde gördüğümde, saygınlığını yitirmiştir.

Nedir yani?
Ben şarkılarımı yaşıyorum imajı mı veriyor?
Resimde gördüğünüz şahsiyet.

http://galeri.uludagsozlu...c%C4%B1ko%C4%9Flu-230828/