bugün

entry'ler (383)

camel soft

son fiyat düşmesiyle winston lightı boşayıp düzeyli bir ilişkiye tekrar yelken açtığım ilk aşkım.

yaran anne sözleri

-anne ben neden adam gibi sevmeyi beceremiyorum, genetik mi acaba bu olay?
-aileyi karıştırma o senin kendi mallığın*

necip fazıl kısakürek i üstad zanneden insan

nazım hikmet'in çok ince ayar verdiği mektubu okumamış insandir.

"Sevgili Necip, ismin temiz demek, necîb temiz demektir benden iyi bilirsin. Necip'i necis yapma. Sen en cihanşumül eserlerini beş parasız Paris sokaklarında dolanırken vermiş bir şairsin, cebin para para olacak diye ruhun pare pare olmasın. Bilirim kalemin kıvraktır lisanın çeviktir, bilirim üç satırda ruh üflersin kağıda, bilirim bir yazsan parçalarsın edebiyatın Çin Seddi'ni, o lisan-i mücerret dilinle Babali yokuşunun yollarını yalaman beni kahrediyor Necip.

Sevgili Necip, inandığın Allah'ın aşkına, o kudretli kalemini iktidara payanda yapacağım diye camii direğine çevirme, o kudretli kelimelerini üç kurusa parselleme üç tanesi üç kuruş etmeyecek ciğersizlere. sevgili necip, elinde sur-u israfil var, onu borazana çevirme.

Eski dostun

Nazım."

yazarların kızları olursa koyacakları isimler

kız da olsa erkek de olsa değişmeyecek isimdir.

(bkz: deniz devrim)

hoşlanılan kişiden soğuma nedenleri

sevgilim tavşanlı linyitspor,tribi barcelona daha ne olsun?

sinema tarihinin en muhteşem karakterleri

iyi kötü çirkin - tuco (çirkin)

fight clup - marla singer

olağan şüpheliler - kayzer soze.

çingeneler zamanı - perhan

gemide - kaptan,kamil,boksör.

askerlik

gerçek hayatın içine konumlandırılmış, hayat bug'ları ile dolu 1, 6 ve 12 aylık seçenekleri bulunan garip bir oyundur.askerlik dediğiniz dönemde kullanmak üzere asla yanınızda götürmemeniz gereken tek şey beyninizdir.ister kuantum fiziği üzerine doktora yapmış olun isterseniz büyük bir iktisat düşünürü, askerdeki sizden faydalanma oranı ve zekanızı, uzmanlığınızı yada bilgi birikiminizi kullanmanız için verilen bir şans çok büyük bir ihtimalle olmayacaktır. zaten saat kaçta kalkacağınız, ne giyeceğiniz, kahvaltıyı kaçta yapacağınız, yada ne yiyeceğiniz gibi her konuda birileri sizin adınıza düşünmüş ve ilgili düşüncelerini emir olarak size aktarmış olacaktır.ha emir olarak söylenmeyenler de zaten talimat olarak duvarda yazar..en aptal insanın bile anlaması için hazırlanan bu saçma talimat listesini anlamayana tatlı dille! anlatırlar zaten.

bir ülkenin küçük bir modelidir sanki.bolca tespih sallanır, bolca gözdağı verilir... delikanlılığın kitabı her gün, her gece yeniden yazılır. herkes konuşur, herkes bilir ama aklın yolu asla bir değildir... kavga edilemez, tutanaklarla tehditler savrulur.. ama hele bir kavga çıkarsa işte o zaman ağız burun yamulur... ama dedim ya pek kavga edilemez. edilirse gomtan görür/duyar adamın amua gor!. subayı da, astsubayı da, uzmanı da, erbaşı da, eri de herkesin ve her şeyin amua gor!

tezkere sigarası yerine tezkere lolipopu alınsa acaba espriden anlarlar mı diye kişinin kendine sorular sorduğu koğuşta volta atılan, koridorlarından gürültü eksik olmayan, bol ayak kokulu, lüzumsuz yanan lambalar altında açık bırakılan muslukların tuvaletleri taşırdığı, ödülü az, cezası bol, özgürlüğün kısıtlandığı şeyler toplamıdır.

65 günü kalan bir asker olarak artık canımı sıkmaya başladı bu meret. komutanın önünde entry girebilecek kadar rahat bir askerlik yapmama rağmen ağız dolusu küfürler ediyorum bu sisteme.amaç vatan borcunu ödemekse zaten vatanıma her yıl 250 çocuk yetiştiriyorum iyiyi doğruyu güzeli ,saygıyı öğretiyorum onalara..vatan borcunun en siktiriboktan ödeme şekli olan bu sikko şey ben antimilitaristim AGA DEDiĞiM DiLiMi ISSIRTIYOR bana.emir demiri keser misali insan istemediği herşeyi yapabiliyor,yaptırabiliyor burda.en cok da özlem koyuyor insana ailemi, dostları, sevgiliyi en çok da kendimi özledim. stresten abuk sabuk bir adam olan nacizane bünyem yeter ulan atla şu duvardan diyor ama insanın götü yemiyor işte...

sevmediğin biriyle çıkmak

attan inip eşeğe binmektir.o eşek ilk zamanlar iyidir,seni taşır, yükünü hafifletir ama hiç hesap etmemişken cifteyi indirir ego tatminkarı bünyene.arada ata binmek istersin yeniden,bakmışın at dört nala gitmiş senden...elinde kalan eşekle yetinirsin.ne atta kalabilirsin ne eseğin olabilirsin.elinde kalan zürriyetsiz katır misali bir ilişkidir...

babanın sevgisinin anlaşıldığı anlar

denizin dalgalı olduğu bir gün sahilde otururken annem ve babamın karsıda oturan turistin popo çapı hakkında yaptığı geyikten sıkılıp denize attım kendimi. 1 saat kadar yüzdükten sonra sahile döndüm baktım ki annem telaşla oturmuş beni bekliyor,babamsa piyasada yok.annemin yanına gitmemle şamar oğlanı olmam bir oldu. anneme, babam nerde diye sordugumda dalgalı denizden korkup beni aramak için açıldığını öğrendim.bu sefer ben telaşlanıp babamı aramaya cıktım.biraz acıldıktan sonra babamı gördüm uzakta.kimsenin gitmeye götü yemediği dubaları aşmış bir oraya bir buraya kulaç atıyor adam.yanına doğru yaklaştığımda beni gördü,rahatladı,kulaç atmaktan bitap düşmüş kollarını iki yana açtı ve yırt üstü yattı suya boylu boyunca.o an anladım babalığın ne demek olduğunu.babamın benim için neler yapabileciğini,beni ne kadar büyük sevdiğini...

sözlük yazarlarının aşk hikayeleri

nutellanın dibine beraber kaşık atalım,son bir kaşık sana bir kaşık bana eşit paylaşalım dedim,''komunist piç'' der gibi baktı,''bencil orospu'' der gibi baktım.daha fazla yürütemedik bitti...

yaran inci sözlük entryleri

başlık = ülkü ocağında yediğim akıl almaz dayak

arkadaşlarımın ısrarıyla gittiğim ülkü ocağında yediğim akıl karı olmayan dayak beyler, ilk başta her şey çok güzeldi.

önümüzde mide yakan çaylarımız akıllı uslu bi abi bizlere memleket kritiği yapıyodu. ben ilk defa gittim ülkü ocağına biraz garipsemiştim ortamı. herkesde hilal bıyıklar, tespihler..

abi konuştukça konuştu sıkılmaya başladım amk, bi ara bitirdi konuşmasını bana döndü sen ilk defa geliyon ee anlat bakalım dedi. sabahtan beri susmamıştı amına koduğum, sıkılmıştım bi de. arkadaşlar çok ısrar etti öyle geldim ıvır zıvır dedim geçiştirdim. biraz kıllandılar bana.

neyse sonra amkduğum tekrar başladı bi şeyler anlatmaya, arkadaşlarımdan zafer'e ben kalkıyom dedim, o da dur olm otur iki dakika daha dedi. bi de turan diye bi arkadaş var o da yanımda amk otur diyolar bunlar. neyse oturduk çaya abanıyom sıkıntıdan turan'la benim çay bitti zafer de kendine çay doldurmaya gitmişti.

sağ elimi havaya kaldırdım işaret parmağımla orta parmağımı açıp zafer! diye bağırdım iki çay diyecektim ammoınnaaa koyim nasıl vuruyolar orospu cocukları kendimi dışarı zor attım, kaşım gözüm patları götveren orospu cocukları
(apranax ?, 14.05.2013 21:26)

hayata dair iç burkan detaylar

2 yasından sonra otistik tanısı konulmuş bir cocuk kemal .yakın bir arkadsımın hayat dolu kardesi.tam adı berktuğ kemal ancak kimse ona kemal demiyor.berktuğ ne lan sıcayım modernizim temelli isim koyma uğraşınıza diyerekten ben hep kemal dedim kemal'e.

kemal gercekte 8,kendisine göre 5(yası soruldugunda hep 5'i gösterir),bana göre 25 yasındadır.25 yasındadır cünkü 25 yasındaki bir cok insandan daha çok farkındalık duygusu gelişmiştir.işte ispatı:

kemal: biliyo musun ben artık kutayla konusmuyorum.(kutay,rehabilitasyon merkezinden arkadası)
ben: neden konusmıycaksın bakayım,siz kanka değilmiydiniz?
kemal: çünkü o beni kullanıyor...

''nasıl kullanıyor?'' diye soramadım nedense.zaten önemli olan da kemal'in farkındalık duygusu içerisinde olmasıydı.ben su yasımda insanları çözememişken 8 yasındaki kemal aşmış,yarmış, nirvanaya ulaşmıştır bu cevapla.sen çok yaşa üstadım kocaman bir tebessüm bahşettin bünyeme...

yaran diyaloglar

iki çocuk karpuz yerken karpuza üşüşen bir düzine arıyla verilen amansız mücadelen bir diyalog:

+hüff,ayy,sokcak şimdi bu arı beni
-sokmaz ki yemek yimeğe gelmiş bak.
+korkuyorum ama ben.
-niye korkuyosun o da bizim gibi insan*

o gün bugündür o çocuğun kafasını bir gün yaşayabilirmiyim diye sorguluyorum kendimi.

her şeyi facebook ta paylaşmak

özel hayatının tüm ayrıntılarını sanal ortamda ifşa ederek ego tatmini yapan bünyelerin gösterdiği ağır ergenlik halidir.sıçması bile facebookta olay olan insanlar var artık.biz mi cok sıradanız yoksa bu insanlar pembe mi sıçar,anlamak zor zanaat.

yorumlar:

sevgili: sen sıç ben ben ölene kadar beklerim hayatımın anlamı.
pampiş: sensiz buraların hiç tadı yok bebişim çabuk sıç.
kardeş: götür beni gittiğin yere.isyeeeaann!
baba: çık artık çocuğum altıma şıçacam şimdi.
anne: sıkıştırma çocugumu,genç o sıçıcak tabi.
ilkokul öğretmeni: küçükken altına sıçardı bu.
alt kat komşusu:yedi pare osuruk eşliğinde ağır bombardıman altındayım.

şıçma sonrası iletilisi: hayatımdaki tüm fazlalıkların üstüne sifonu çektim,bir kuş kadar özgürüm artık. ( 10 kişi bunu beğendi)

platonik aşkı: boşver takma bu fazlalıkları,akşam bi kahve içelim mi?

uludağ sözlük bağış butonu

yazar sayısı tavan yapar bu sözlükte. (bkz: kömür dağıt butonu)

django unchained

tarantino'nun son sahne repliğini iyi kötü çirkin'den arak yaptığı filmdir.

iyi kötü çirkinde son sahnede blondie tuco'yu asar ve ve biraz uzaklaştıktan sonra ipi vurur sinirden deliye dönen tuco avazı çıktığı kadar '' sen bir orospu çocuğusun blondie'' diye haykırır ve film biter.

django unchained'De son sahnede django, samuel jackson'u iki ayağından vurur evi dinamitle patlatmadan önce kamere samuel abimize zoom yapar ve film '' sen bir orospu çocuğusun django'' repliği ile biter.

aris

düşman götüne denilebilecek ateşli taraftar grubuna sahip selanik takımı.

insan değil la bunlar..!http://www.youtube.com/watch?v=WcvAOpnnMK0

orijinalinden güzel olan cover lar

jimi hendrix - all along the watchtower

üstad öyle bir coverlamış ki şarkının gerçek sahibi bob dylan saygıyla önünde eğilmiştir.

bim de satılan muhteşem ürünler

50 kuruşa satılan markasını hatırlamadığım ice tea'dir. 1,5 tl olan liptona fiyatta 3,lezzette ise 13 çeken bir ürün bu. 50 kuruşa çay mı olur amk diyenleri feci göt etmek için soğutması olmayan dandik içecek reyonunda kuzu kuzu yatmaktadır.

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

+sen beni aldatıyosun gibime geliyor.
-yok yeaa nerden çıkardın şimdi.
+dün kızın biriyle konusurken gördüm seni..
-arkadasımdı o benim.
+ am amdır bırak bu işleri (sesli düşünme )
-he,hö,ney,ne dedin..?
+sigaraya 50 kuruş zam gelmiş onu diyorum.
-50 kuruş mu?
+zam zamdır öğrenciyim ben.!!
-at yalanını sikeyim. (iç ses)