bugün

kurulumları için half life 2'ye ihtiyaç duymamaları sebebiyle tam olarak ek görev paketi olarak adlandırılamayacak olan half life 2 episode x serisinin çıkış tarihi belli olmayan 2. oyunu.

http://www.youtube.com/watch?v=YE7Tbmf98TI
http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=
(bkz: the orange box) ile beraber gelicek olan oyundur.
9 ekimde piyasada olucak ve içinde team fortress 2 de buluncak olan oyundur.
sierra' nin piyasaya portal adlı oyunla aynı anda sürdüğü, half life episode one oyunun devamı.

(bkz: standalone)
--spoiler--
half life serisi hakkında söylenecek fazla bir şey yok, her sürümde daha iyisini yapıyorlar. episode 2'de en zor kısmı bitirdikten sonra son bölümde kullanılmayı bekleyen helikopter ağzımı sulandırmış olmasına rağmen, nerden bilsin naçiz bünye episode 2'nin orada bittiğini, helikopter episode 3'e nasipmiş**.
--spoiler--
1-pompalı tüfeğine acayip kıl oldum bu oyunda,oysa ilk half life da sağ tıkladığımızda(sağ tıklandığında çift mermi atıyor) zombileri uçurduğumuzda çıkan sesle beraber orgazmımız iki katına çıkardı.oysa bu oyunda tıs bir ses.üstelik silah elimizde geri bile tepmiyor. oyunun en büyük zevkinin içine etmişler.

2-artık gordon karşısındakilerle nasıl anlaşıyor.gman mış,combineymiş geçtim benim için en büyük sır bu.ilk oyunda tek takılıyordu adamımız kimseye muhtac değildi neyse dedik geçtik ama bu oyunda bir kabileye reislik ediyor.insan hiç mi bir kelime etmez.yere düşerken klasik "uh" sesinden başka birşey yok.

3-labarutuardan başka heryerde savaşıyoruz ama ortalık gene beyaz önlüklü zombilerden geçilmiyor.şehir içinde hangi insan beyaz önlükle gezer.düzeltin artık şu kılık kıyafetleri.
yürekleri dağlayan bir sona sahip oyun. bağımlılık yapıcı; half life2-epi1-epi2 art arda geberene kadar oynandığında orgazmdan fazla zevk verir diyorlar. episode 3 e kadar böğrümüze taş basacaz.
--spoiler--
alyx denen kızın başına bir iş gelir oyunun başında. sırf başına gelen bu işi düzeltmek için oyunun yarısı bitirilir alyx düzelene kadar. alyx için dev örümcekli mağaraların hepsi gezilir ve en sonunda enerji bulunur. enerji yaratıklar tarafından düzenlenen bir ayinle alyx'e verilir alyx düzelir.

daha sonra alyx, ayinlere katılan yaratıklardan biri ve siz yolculuğa çıkarsınız. baya zorlu bir yolculuktan sonra tek başınıza ilerlemeye başlarsınız. tek olduğunuz zaman oyunun zevkini aldığınız zamandır. alyx'i çoğu zaman yalnız bıraktım canavarlar saldırdı ama bir şey olmadı. ona bir şey olmasın diye hep merminin önüne ben atlıyordum bu oyunu oynarken. ayak altında fazla dolaşan bir oyun karakteriydi. eğer bu oyunun 3. çıkacak ise alyx konmamalıdır.

oyunun sonu güzel güzel bitiyor derken, alyx'in ray charles'e benzeyen babası yer çekiminin amına koyan yaratıklar tarafından öldürüldü ve kötü bir son oldu.
--spoiler--
serinin arabeske bağladığı bölümdür.
Oyunun sonunda bir on beş dakika ekrana öylece baktığım oyundur.Kayınpederimiz eli vance torununu göremeden advisrler tarafından şehit edilmiştir.Sıra Alyx teyken çok değerli Dog gelmiş Gordon ile Alyx i kurtarmıştır.
edit1: (bkz: yazdığı entryi hatırlamamak)
striderları gps ile bulup, magnusson device fırlatıp yumurta gibi patlama bölümüyle yardıran, kısa ama yine iyi bir oyundu. eli vance'nin ölmeden önce yerden haydarı kapıp advisor'e dalma çabası duygu dolu anlar yaşatmıştı hepimize.

(bkz: insaniyet namına döner bıçağıyla giriyim dedim)
--spoiler--
dün gece hiç oynamadığım bir oyunu
sırf sana benziyor diye,
usulca yükleyip,
bismillah dedim.

tanıdık bir motor aradım,
boktan grafiklerinde dün,
bildik bir ses bekledim,
halflayftan kalma öylesine.

--spoiler--

kendi geleceğimden daha çok merak ediyorum serinin devamını. valve ! ömrümü çürüttün ömrümü...
half life ve oppossing force un 10 da biri bile etmeyecek kalitede vasat bir oyundur.

half life 2 den bile kötüdür.

götünü kurtarmaya çalışan adam eğlencelidir , atmosferi gazlar. hoştur.

ama "hadi dünyayı kurtar" dendiğinde salaklıktan başka birşey değildir.
valve mümkünse daha da batırmasın. portal 3 ile uğraşsın.
oyunun ilk başlarındaki ellerini havaya kaldırıp elektrik fırlatan canavarların ne hikmetse bize yardım ettiği oyun. ben şahsen çok zevkli buldum. ama savaşmalar hep dışarıda geçiyor. ben black mesa'yı özledim.
halen oynamadığım oyun. episode 1 de en son herşey bulanıklaştı ondan sonrasını hatırlamıyorum.
internette bir türlü adam akıllı ripinin olmadığı oyun. En az 4-5 tane indirdim her birinde eksik dosya var arkadaş. torrent'de bulup çalıştırabildiğim tek versionu HL_ep2_rip olan onda da ses problemleri, Alyx'in konusurken ağzının oynamaması gibi problemler var. Eğer seri olarak oynuyorsanız ilk hl2'yi silmeyin. ses dosyalarını alacağım o oyundan bakalım umarım işe yarar.

Edit: tabiki de işe yaradı. Ancak ağız hareketleri hala yok. Yan karakterlerinde sesi yok. Sadece klasikleşmiş reloading tarzı dialoglar var. Senaryoyla alakası yok.

Duacı olunacak edit: ses sorunu yaşayanlar için valve fanları ses dosyalarını toplu yüklemiş * Ancak denemedim henüz.

indirecekler için link: http://steamcommunity.com...ons/0/828938532772714069/
silerler falan diye kıyak olsun; https://docs.google.com/u...JuMDg&export=download

ikinci link giderse bence artık çabalamayın öyle oynayın abi yapacak birşey yok. *

edit: denendi ve %100 sorunsuz şekilde oynanıyor oyun artık. Ağızlar oynuyor ses var. Iyi eğlenceler.

Edit: uğraşmayın la böyle işlerle 2-3 lira birşey alın oynayın.
Sonunda serinin diğer oyunları gibi yine oha falan olduran oyun. valve yapıyor aga.
Half layf iki epizot tu şeklinde okuyanlar olarak yoğun bir kalabalık oluşturduğumuz kanısındayım.
tek kelimeyle mükemmel oyundur. yeri gelir korkutur yeri gelir aksiyon yaşatır yeri gelir kafa çalıştırır. gravity gun oyuna ciddi zevk katmış ve bazen içinizdeki psikopatı ortaya çıkarmanızı saglamıştır. yanımızdaki kız son derece tatlı, sevimli güzeldir. arada espiride yapar. yani half life 2, yapılacak bir en güzel 10 oyun listesine rahatlıkla girer.
(bkz: hall life 2 episayd one)
entrika dolu bir oyun.