bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Yere serilen,mekana estetik ve sıcaklık getiren dokuma türü zemin sergisi.
  1 ... shwin
 2. 2.
  en güzelleri osmanlı motifleri işli olanlardır.
  ... hasnicktir
 3. 3.
  (bkz: hereke)
  (bkz: milas)
  (bkz: siirt)
  ... gerko
 4. 4.
  manisa'da kula, sakarya'da hereke ilçelerinde en güzel ürünleri verilir.
  ... legend of the stranger
 5. 5.
  orta asyadan dünyaya yayılmış bir türk ev eşyası. türk kadınının dünyaya armağanıdır.
  ... pilotmont
 6. 6.
  Gereksiz bir eşya. Kir tutar, temizliği zorlaştırır, çıplak ayakla basıldığında iğrenç bi his yaratır,etraftaki ferahlığı yok eder, kalabalık yaratır. Kakadır.
  -2 ... baybars
 7. 7.
  Yere yaymak, mobilya üstüne serilmek, duvarlara süs olarak asılmak için yünden ya da ipekten örülen ya da dokunan değişik büyüklüklerdeki örtü. Yapılış biçimlerine göre başlıca iki çeşide ayrılırlar: 1 - Dokuma halı, 2 - Örme halı.
  Dokuma halılar, kumaş gibi olan halılardır.Bunlara kilim adı verilir. Halı tezgâhında dikey olarak çekilmiş ipliklere, yatay olarak iplikleri bir taraftan öbür tarafa atmak suretiyle dokunur. Asıl halılar örme olarak yapılan halılardır. Bunlar, halı tezgâhlarında yatay ve dikey olarak yan yana çekilmiş iplikler üzerine istenen resme göre düğümlenen renkli yün ipliklerin uçlarının kesilerek kadife görünüşü vermesi ile meydana gelir. Düğümler, halının alacağı resmin şekline göre belli hesaplar içinde örülür. Düğümlerin de sıkı olması o halının değerinin artmasını sağlar.

  Halının ilkel maddesi yündür. Yünler iplik haline getirildikten sonra değişik renklere boyanır ve istenen resimlerin renklerine uygun iplikler kullanılarak, çeşitli renklerden meydana gelmiş halılar örülür.

  Türklerde halıcılık, gelişmiş bir sanat durumundadır. Özellikle Gördes, Demirci, Uşak, Sivas, Isparta, Kula halıları ünlüdür.
  ... destination unknown
 8. 8.
  (bkz: halı örmek)
  (bkz: kafkas halisi)
  ... oteki turkiye
 9. 9.
  argoda vajina anlamına tekabül eder.
  ... alone with everybody
 10. 10.
  ev modasının en elit unsurudur. girişteki bir halının kalitesinden evin diğer odalarının görünümünü az çok tahmin edebilir bir insan. el yapımı, fabrika yapımı türleri vardır. acayip kampanyalara da alet olur halılar,

  "1 halı alana 10 halı bedava" gibi bir kampanyaya rastlamıştım bir mağazada, esnaf zekası hemen işlemeye başlamıştı. "11 halımız olacak, 2 milyara alsam bunları, tanesini 300 liradan satsam, ohoo çok karım var hacı." diye düşünürdük. sonradan vazgeçtik tabi.
  ... beyaz musluman