bugün

şimdilerin modern futboldan anlayan birkaç yorumcusundandır. rıdvanla paso birbirlerini onaylarlar.
portekiz - türkiye maçından sonra zaten sinirli olan bünyenin sinir katsayısını arttıran eski futbolcu, yeni yorumcu.

neymiş efendim, portekiz maçı hedef maç değilmiş. bu da 34 maçlık uzun bir maraton zaten hakan efendi, önemli değil yani o kadar. ulan zaten 3 maç yapıyorsun neyin hedefi bu. öyle göte geldikki kalan 2 maçı alsan bile çıkamayacaksın belki averaj hesabından. sen hala kalkmışın küme düşme hattındaki takım muamelesi yapıyorsun. kalan 2 maçımızda makedonya ve arnavutluk'la zaten. kolay maçlar yani, hedef onlar.

keşke şu beceremediğin yorumculuğu bıraksanda bizde seni rangers'a attığın o şahane golle hatırlasak.
sürekli sergen yalçını onaylayıp sergen yalçın şöyle iyidir , sergen portekiz maçında olsa kesin kazanırdık diyen yorumcu .
glasgow rangers'e attığı mükkemmel gol ile sempatimi kazanan eski galatasaraylı futbolcu.
efendiğiyle fotbolda çok şey kazanmıştı, ama aynı efendilik yorumculukta ona çok şey kaybetirebilir. zira yorumcu yeri geldiğinde gaddar olabilmelidir.
ibrahim üzülmez abimize çok büyük ayıp eden eski cimbomlu yeni ntv'li "yorumcu".
galatasaray'dan ayrıldıktan sonra sürekli takıma bok atan eski futbolcu yeni yorumcumsu. nasıl birşey yemiş ki, içindeki nefreti hala bok atarak bitiremedi.
rıdvan dilmen' in açtığı yoldan gitmeye çalışan eli yüzü düzgün diye şimdilik kendisine prim tanınan futbolu gibi yorumu da tek ayaklı olan eski milli futbolcu.

bir insan ve bir galatasaraylı olarak severiz kendisini ama yorum yapamıyor işte.
bom boş konuşan eski galatasaraylı futbolcu. inanılmaz yorumlar yapıyor.

yahu galatasarayı kötülemen doğrultusunda direktif mi verdiler sana, be adam ? germe bizleri !
ezbere konuşan bir adam. bir de bundan para kazanıyor ya ben ona yanıyorum.
eski galatasaraylı futbolcu (!) ama yine de emin değilim. eski futbolcumuz olduğu için yorumculuk kariyerinde galatasaray'ı göklere çıkarsın demiyorum, istemiyorum da. ama rıdvan'ın falan yolundan gitmiyor bu adam. galatasaray'la sorunları vardı yönetim bazında zamanında. öyle de kırgın ayrıldı sanırım ama be adam her maç öncesi de galatasaray'ın zorlanacağını ya da mağlup olacağını söylemek zorunda mısın?
dünkü olympiakos maçında tüm dünya ve avrupa basını galatasaray'ı göklere çıkardı. rakibine top oynattırmadığını yazdı. aynı zamanda türkiye'de de bir çok yorumcu bunları söyledi. sen hala maçtan sonra galatasaray'ın oyununun tesadüf olduğunu, olympiakos'un oynayamadığını yoksa galatasaray'ı yenecek güçte olduğunu söylüyorsun. hiçbir galatasaray taraftarı sana hakkını helal etmeyecek.

yönetimle ilgili problemlerin olabilir. onlarla kırgın olabilirsin, sen onları onlar da seni sevmiyor olabilir. ama git gide koca galatasaray taraftarı da seni sevmemeye başladı. dengesizsin.
buna kalsa galatasaray'ın kadrosu hala şöyle olmalı;

claudio taffarel
fatih akyel
bülent korkmaz
gheorghe popescu
hakan ünsal
hasan şaş
emre belözoğlu
suat kaya
gheorghe hagi
arif erdem
hakan şükür

biri şu adama bu devrin kapandığını anlatsın artık.
galatasaray'lıların artık nefret ettikleri eski futbolcu sözde yazar. bir insan bu kadar art niyetli yorum yapamaz. mümkün değil. takım olimpiakos'u eze eze yenmiş hala lincoln'u şov yapmakla eleştiriyor, kovacevic olsa galatasaray yenilirdi diyor. Lincoln'ün son haftalarda oynadığı toptan, takımın şahlanmasından bir haberi yok galiba bu arkadaşın. yada maçları art niyetli izliyor. bir de çok konuşuyor. bir bülent korkmaz'a, hakan şükür'e, arif erdem'e bakın. hangisi böyle konuşuyor?
objektif görünebilmek için eski takımı galatasaray'ı yerden yere vuran yorumcu.
iyice saçmalamış adam. bugünkü benfica maçı için benfica çok kötü takımdı galatasaray şanslıydı diye buyurdu beyefendi. şaka gibi.
kendisi hakan şükür galatasaray'ın başına geçmeden saçmalıklarını kesmeyecektir..
kendisi saçmalıklarını asla kesemeyecektir..
her zaman küçük hakan olarak kalıp asla büyük adam olamayacak eski topçu şimdinin tv yorumcusu.
galatasaray'da son dönemlerinde kötü oynamıştır. galatasaray da hiçbir katkısı olmadığı için jubile yap demiştir. vay efendim siz bana nasıl jubile yap dersiniz ben bu takımda kupalar aldım vs. muhabbetleriyle arkadaşlarını gaza getirince postalanmıştır. buna vefasızlık deyip maldini'yi örnek verenler vardır. o maldini, hala maldini gibi oynadığı için milan'dadır. kuyruk acısıyla şimdi her fırsatta galatasaray'a sallamaktadır. ben kendisine hagi'yi örnek göstermek istiyorum.

ben galatasaray'a bana jubile yapmadığı için kırgın değilim. benim onlara tek kırgınlığım lider beşiktaş'ın gerisinde olmaları-gheorghe hagi (3-4 sene önce söylemişti.)
galatasaray'dan kovulmanın acısını her maçtan sonra takımı yerden yere vurarak çıkaran kişidir. ama bugünkü oynanan futbola şapka çıkartılır be kardeşim. ayıp yahu, futbolcuların terine , emeğine saygı göster biraz eski meslektaşın onlar senin, valla ayıp yahu.
bildiğin kıskanç bu adam, hatta hazımsız. ömrü billah galatasaray'da kalacağını sanıyordu sanırım. kovulunca sapıttı. ntv ailesine yakışmıyor bir de.
kanımca galatasaray amigoluğu yapıyor denmesin diye bilerek galatasaray aleyhine konuşan eski futbolcumuz. bunun başka açıklaması yok, en fanatik fenerbahçeli arkadaşlarım bile "ne top oynadınız ha" şeklinde bana tebriklerini iletirken, bu takımın yıllarca ekmeğini yemiş olan hakan ünsal'ın böyle konuşması abest kaçmaktadır. ikinci bir seçenek ise hakan ünsal'ın futboldan hiçbirşey anlamamasıdır ama bunun gerçek olduğunu pek sanmıyorum... bir de 2000 senesinde glasgow rangers'a manyak bir gol atmıştı*...
(bkz: hakan unsal in glasgow rangers a attigi gol)
(bkz: içimizdeki benficalı)
farkında değil belki ama her yorumuyla, o uefayı kupasıyla poz verdikleri resim karesinden yavaş yavaş silinmektedir. eleştirmesine karşı mıyım? hayır asla değilim. tabiki eleştiri olabilir. ama çamur atmak eleştiri değildir.

edit: eminim fenerbahçe'nin galatasaray'ı yenmesini istiyordur ve cümlelerini hazırlıyordur şimdiden. ben zaten demiştim, benfica kötüydü. bakın ilk ciddi rakip ve yenildiler, skibbe gitsin....
Galatasaray'dan tabiri caizse şutlanmasının ardından bir kuyruk acısı olduğunu tahmin ettiğim eski futbolcu, yeni yorumculardan. Yorucu değil yapıcı eleştirilerde bulunmasını bekliyoruz kendisinden. Glasgow Rangers'a attığı goldeki coşturmasıyla, raket gibi kullandığı sol ayağıyla, Galatasaraylılık ruhu ile tanırız kendisini; soğutmasın lütfen.
yorumcu hakan ünsal: tabale yorumcusu. ntv den maaş almaması gereken. esas yeri stv olan adam...

futbolcu hakan ünsal: gelmiş geçmiş en iyi türk sol bek...

* bak hala iyi hatırlamaya çalışıyorum. yapma hakan yapma!.. git evinde otur karının kocası, çocuklarının babası ol. yapma!..