bugün

ata demirer'in de uzun sureden sonra ekrana cikmasiyla bocaladigi programdir. ayrica konuklari icinden oya aydogan disindakilerin soguk durdugu programdir. yani biraz konuklarin azizligi oldugunu dusunmekteyim. ayrica okan bayulgen'in izlerini biraz biraz gosteren program olmustur. mesela ata'nin telefonlari aceleyle kapattirmasi gibi. zamanla insanlarin isteklerine cevap vermezse sonecek olmasi muhtemeldir.
hayal kırıklığına uğradığım program. tanıtımlarından dolayı makina seyircilerini yönlendirecek bir kapı arayışı olarak önümüze sunulmuş gibi görünüyor. alakasız konukları, müzik programı edası, ata'nın gelgitler yaparak sürekli araya sıkıştırdığı taklitleri bana gayet de itici gelmiş ve beni kanalı değiştirip kadir çöpdemir'in programını izlemek zorunda bırakmıştır. ama daha yeni olması sebebiyle dileklerimiz izlenebilir olması yönünde gelişmesi. lakin her daim makinayı aratacak olması kuvvetle muhtemel.
dünyalar tatlısı bir aydın boysan'ı konuk alıp fazla konuşturmayan programdır. yine de ilk program diyelim, ata demirer'in kaç senedir uzak kalması diyelim hoşgörelim. ata demirer her zamanki tatlılığıyla programın sıkıcılığını aldı götürdü daha sonra bu programdan daha çok iş çıkacak. beyaz'ın telefonda uzuun süre bekledikten sonra 'telefonda beklettiğim konukların ahını çekiyorum' demesi programın en tatlı yanıydı. skeçlerin şimdilik yayınlanmadığı düşünülürse cumartesi gecelerinin boşluğunu artık hacıyatmaz dolduracak. *
(bkz: makina)
gelen gideni aratır misali aradığını bulamamak kıvamında dün geceyi yaşarken fark ettim cumartesi gecesi yerine gelecek bir program yapmaya gerek yok olsa olsa önceden yapılanın tam tersi yaşanır kısacası uyunur.alternatife ihtiyaç yokmuş.

hacıyatmaz,konukları itibariyle de biraz şanssızlığa uğradı belki de.bir de alışmış kudurmuştan beterdir efendim biz de kanal aynı saat aynı olunca haliyle makina gibi bir program bekledik...hata bizde mi acaba?yoksa hata falan da mı yok ortada bilemedim.yahu belki de insanlara biraz şans vermek gerek.ata demirer ilk kez talk-show yapıyor farklı bir şey deniyor.evet olmayacak tabii ki makina gibi benzeyecek izler taşıyacak ''ullaaaaann makinada vardı bu.''diyeceğiz bazen ama bir sene daha geçicek aslı o zaman gelecek.
alemin ata demirer izlemek içün televizyon ba$ına kilitlendiği, bende hayal kırıklığı yaratan dandik program.

arkada$ biraz yaratıcı olun ya. sevgili ata demirer de bundan nasibini alsın.
taklit yeteneği iyi ho$ da yemiyor be millet artık ata. insanoğlu artık senin skeçlerine güle güle neresiyle güleceğini $a$ırdı.

okan bayülgene değdirmeden geçemiycem. süpersin adamım. yönetmen sen, ekip senden devam devam.

sonuç olarak ilk bölüm itibariyle, ata demirerin tiplemelerini de göz önüne alırsak vasatın altında bir program olmu$.
geçen haftayla birlikte bu haftada vasatı aşamayan program. sıradan sorular, sıradan cevaplar, sıradan skeçler, sıradan...
program, konukların ve dahi sunucunun "hebele hebele hebele" monotonluğunda geçip gideceği izlenimi yaratmaktadır nitekim farklı bir şey de olmamaktadır.
buradan çıkartılacak sonuç: "her stand up'çıdan iyi sunucu ya da televizyon programcısı olmaz."
ve nihayetinde nerde o geçen senenin "cumartesi gecesi makina gecesi" ruhu... ah ahh...
okan bayülgen'in acilen duruma müdahale etmesi gereken program.
iyi giden program.

makina'nın yerini doldurmasını beklemek, ata demirer'e haksızlık olur.
okan bayülgen in "ben biraz uzaklaşayımda ekrandan, değerim daha iyi anlaşılsın" mantığıyla hazırladığı program.. hakikaten de aratıyor kendisini.. bu nasıl talk- show yahu? ata demirer, okan bayülgen in hain planlarına kurban gitmektedir kanımca..
gazi kacmis program.
yapılan eleştirilerde, hiç bir şeyi beğenmeyen ekşi sözlük yazarı, edası olduğunu düşündürüyor. gayet güzel ve eğlenceli bir programdı. makina nın, sabahlara kadar süren ve bir sürü konuk politikasından, ziyade az ve öz konuklar, ata demirer in güzel espri ve taklitleriyle güzel bir program olmuştur. ayrıca, ata demirer ilk programdaki heycan ve gerginliği atmış, çokda güzel olmuştur. ilerleyen haftalarda, daha güzel olucağını tahmin etmek zor değil.
ata demirer in ruhuna aykırı prongram. belliki yapması için zorlanmış. ata kardeş, sen skeç yap tipleme yap.
Okan bayulgen'in makina'da kullandığı stüdyoyu kullanıp, vasat bir iş çıkardığını görünce muhtemelen aşağıdaki serzenişler aklınızdan geçebilir.

Ata, bundan sonra şov mov yapmayacaksın.
Okan bayulgen'e gidip ders alacaksın.
o stüdyo da kiminse verin sahibine,
ayıptır ulan...
şu ana kadar hayal kırıklığı...
bu programın ilk başlarda nöbetçi olarak bırakıldığını düşünürken artık rengini belli ettiğinden olsa gerek bize cumartesi gecesinin değerini anlatmak isteyen bir program olduğunu düşünüyorum.ata demirer in tarzı çok çok farklı ayrıca herkes her şeyi yapamaz ki; bu da bir gerçek.okan bayülgen ne görmek istiyor?evet bu işi ondan daha iyi yapan yok, olmayacak da (fazla iddialı bir cümle).o kendisinin ne kadar iyi olduğunu görmek istedi ve umarım görmüştür.olan ata'ya oldu.ne kadar iyi ekip olursa olsun bu işin büyük dilimi kamera önünde ve kamera önünde bir şey yoksa bu iş yürümez.
ata demirer in sov yapamadigini kanitlayan programm.
(bkz: Makina geri gelsin Kampanyasi)
-hacı yatmaz
-ya yatarsa...
makinanın yoklugunu doldurmaya calisan program.
çok başarısız. stand up ayrı olay bu ayrı olay. korsan tv de çok tutmamıştı ama izleniyordu yinede. bizi mükemmele alıştıran beyaz showdan sonra hiç sarmıyor.
ata'nın hatrı olmasa vallahi izlenmez dediğim program, tamam proje okan bayulgen e ait ama biz makina yı geri istiyoruz be hocam.
ata demirer' in sunamadığı program.

kendisini severiz sayarız o ayrı ama iş başka arkadaşlık başka.
40 yaş sonrası klasik türk kadını.
göbek hizası göğsünü geçer hacıyatmaz görünümü alırlar.
sorununun sunucusundan kaynaklanmadığı aşikar olan talk-show.
makinanın güçlü çarkları arasında ezilmeye mahkum programdır. sevmedim.