bugün

argoda ve lisan-ı kasımpaşa da esrar demektir.
matruşkalarla birlikte süs eşyası olarak kullanılan binevi biblo.
ata demirer'in yer aldığı osmanlı cumhuriyeti'nden bile başarısız bir projeydi.
ereksiyon halindeki penise de denilir. ben derim en azından.
(bkz: yıkılmadım ayaktayım)
1. Yere nasıl bırakılırsa bırakılsın, dibinde bulunan ağırlık sebebiyle dik bir durum alan oyuncak.
2. mecaz Güç durumlarda çıkarı için kişiliğinden özveride bulunarak kendini çabucak toparlamayı beceren kimse.
3- Her gördüğümde tekme atasım gelen oyuncak.
an itibari ile sözlük sayesinde ki son durumum.
konukları fecat programdı, kaldırıldı, böyle konuk seçmeye deva ederse beyazın da sonunda ugrayacagı sonun yasanmış halidir.
insan ilişkilerinde başarısız olduğunu kendi ağzıyla söylemiş bir şahsın yaptığı talk show*. Ata demirer konuk olduğu bir programda insanları yarabilir, tek kişilik oyunlarıyla, skeçleriyle falan bizleri yerlere yatırabilir lakin konuk ağırlama kısmına gelince tökezleyen kişidir. Bunu, henüz programı yayına başlamadan evvel,

- ben teknesinde yalnız yaşayan, insan içine doğru düzgün çıkmayan bir insanım, asosyal bir yaşam sürüyorum ama bu program benden konuk ağırlamamı bekliyor

gibisinden laflar ederek, tutmaması ihtimalini de

- projeyi ölçüp biçtim, karımı zararımı hesaplayıp öyle atıldım

gibisinden bir şeyler demiştir. Nihayetinde program tutmamıştır. Umarız ata demirer'in bu programdan zararı, beklentilerinin üstünde çıkmamıştır.
ata demirer' in oray eğin ' e yaklaşan konuşma biçimiyle çekilmez hale gelen program. içinde "o sizin gönlünüzün güzelliği" , (bir de geçen bir konuk için kullandığı) "türk milletinin kalbinin bilinçaltı" türünden esra ceyhan' ı görür gibi olmamıza neden olan cümleler geçiyor.
cocuklugumdaki tek düsmanım hatta bunu tasarlayanları bulup intikam almak icin bir grup dahi düsündügüm ama ata demirer sayesinde vazgectigim durum.
Ata demirer'in kendisini fazla harcamadan, erkenden programını sonlandırması kariyeri için iyi olmuştur.yoksa ata'dan "eskiden bir ata vardı..." diye söz edecektik.Gürgen Öz'ün avrupa yakasından ayrılması kadar hayırlı bir olaydır.Gürgen de Avrupa yakasında harcanıyordu.Gürgen'i de buraya taşımamın neden ikisinin de okan bayulgenle çalışmış olmasıdır.
okan bayülgen'in makinadaki anlamsız ve tiksindirici enaniyet gösterisinin karşısında nefret hisleriyle dolan bazı izleyicileri, kompleks yapmayan, kendisiyle dalga geçebilen, enesi tavana vurmamış bir komedyen/oyuncu/showman ile buluşturmuş güzel bir programdı hacıyatmaz. aralarda yayınlanan tiplemeleriyle, davet edilen konuklarıyla, cumartesi gecesi, bizleri okan bayülgen işkencesinden kurtarmıştı en azından.

bir ata demirer'e bakıyorum, bir okan bayülgen'e bakıyorum. devasa bir nezaket ve vakar farkı bariz biçimde görülüyor..
ata demirer in başarısızlığı değil belki de konuşulması gereken konu dönüp dolaştırılıp her halükarda makinaya getirilmelidir. makinanın yerine aynı saatte başlayan bir programdan aynı derecede reaksiyon beklenirken sönük kalması ata demirer in eksi hanesine yazılacak değildir sadece makinanın ne kadar başarılı bir program olduğunu gösteren ve sadece onun hanesine artılar eklemeye devam etmektedir; olmamasına rağmen.
öncelikle ata demirer'in bu programa yakışmadığı kanaatinde idim ve programın çok fazla ekranda kalamayacağını düşünüyordum ki nihayet hissettiğim oldu ve program yayından kalktı. sorun ata demirerde miydi? derseniz bence değildi. çünkü; okan bayülgen'in makinasından sonra hacıyatmaz biraz sönük kaldı. zaten ata demirer talk show yerine, korsan tv formunda işlerde daha başarılı olacağı için, o tür işlerde kendisini göstermelidir ve hacıyatmaz başarısızlığını böylece unutturabilir.
okanın değerini şimdi daha iyi anladığım program. gerçi ata komedyen olarak çok başarılı ve potansiyeli olan bir insan ama programcılık bambaşka bir meziyet getiren bir sanat. bu işler tek başına olmaz ekip olarak ya tutar ya batar neticede hacıyatmaz direk yatmıştır. ayrıca okanın bilerek programı sabote ettiğinden şüpheleniyorum neticede kendi zamanında eleştirilmesini hak etmediğini düşünmüş olacakki alın size beterin beteri.
ata demirer'in başarısız olduğu program. fakat ata'da potansiyel var. biraz kendine güvenmesi, biraz rahatlaması gerek. konsepti falan düşünmemesi gerek. ilk çıktığı zaman bir programı vardı korsan tv'den önce o bile bundan iyiydi. ata demirer programdan önce bir şeyler kullanırsa okan bayülgen gibi bile program yapabilir fikrimce.
belki simdi anlarlar makina'nin degerini diye düsündügüm program. makinanin yerini hic tutmadi.
yayindan kaldirilmasini bekledigim ve sonunda yayindan kaldirilan program.ata demirer bence bir sure biseyler yapmasin cunku ne yapsa yakismiyor,basarili olamiyor.
zaten uyuzum,gulmuyorum bu adama,okan bayulgen nasil guvendi onuda anlayamiyorum.
Ata demirer'in yaptığı işten memnun olmaması nedeniyle yayından kaldırılan program.
Ata Demirer'in sunduğu yayından kaldırılan program.
tuncer tunceli'nin jenerik müziği gayet net. okan bayülgen kendini kızağa çekmişken, ekip canlı yayınlara devam etsin. ve makinamız pas tutmasın.

yani makina ekibi canlı yayın tekniğinden ve pratiğinden soğumasın diye yaratılmış bir programdı. ama pek kıvama gelemedi. cıvık kaldı. cumartesi gecesi makinasızlıktan dibe vururken, bir de;
"-ben sakal gibiyimdir, kesildikçe daha gür çıkarım birader."
tarzı değerli sözler duyuyoruz. bir de "fizan"a gidip geldiler galiba son programda. orası anlamsız kaldı.

(bkz: makina mız pas tutmasın)
bu gidisle okan bayulgen'in bile kurtaramayacagi kotu program.
ata demirer'e yakışmayan bir program... eskiden okan bayülgen'in arkası seyircilere dönüktü şimdi ata'nin yüzü dönük arkası dönük olmama sebebini eni haricinde herhangi birşeye bağlayamadığım programdır.
inatçıdır.

(ben programı filan bilmiyorum)