bugün

entry'ler (176)

bir derdim var

15 dakikadır cevap beklediğim ama kimsenin zahmet edipte cevap yazmadığı hizmettir.
naylon hizmet. *

kafayı bulan ilk insanın sözleri

(bkz: ben sarhoş değilim) *

vejeteryan kasap

sürekli etlerin içinde durmaktan etten tiskinmiş kasaptır. gayet normaldir.

delilik

delilik insanın saçmasapanlayabilme özgürlüğüdür.

ditty

hiç tanımıyorum kendisini ama ölüm haberini okuyunca yüreğimde bir sızı hissettim. mekanı cennet olsun.

çocukken yapılan salaklıklar

koyun bokunu zeytin sanıp yemek.

fen bilimleri merkezi

içerisinde, yapılan her olimpik soruya bir bira ısmarlayan hocaları barındıran süpersonik dershane. ayrıca reklama ihtiyaç duymayan ve reklam yapmayan tek dershane.*

ösym götümü ye

sınava giren, kazanan kazanmayan bir buçuk milyon öss öğrencisinin ösym binasının önünde omuz omuza bağıra bağıra söylemesi gereken şarkıdır.

harakiri

hara:karın
kiri: kesmek
önce karaciğere sokuyorsun bıçağı mideye doğru zikzak çiziyorsun. gerçekten dikkat çekmek değil ölmek isteniyorsan en garanti intihar şekli.
bazen ciddi ciddi yapmayı düşündüğüm.

18 telli bas gitar

çalmak için yaratık olunması gereken gitar.***

tip i birakip ozel universiteye giden ogrenci

öküzlük yapıp tıp yazmış sonra okuyamayacağını anlayıp tekrar össye girmiş,bir önceki sene yerleştiği için ösym tarafından 40 puanı kesilince puanı sadece özel üniversiteye yeten öğrencidir. ayrıca herkesin götüyle güldüğü öğrencidir.

marifetname

erzurumlu ibrahim hakkı nın içerisinde a dan z ye herbirşeyi yazdığı çok yarayışlı bir kitap. ayrıca yazıldığı döneme göre dili anlaşılır. müslüman olduktan sonra annemin kitaplığında aralarda arapça yazılı bir kitap bulunca şaşırıp hemen okumaya başladım. cinsellik konusunda ufkum genişledi yahu. adam resmen haydar dümen gibi.

sevgilisinin ayak tırnaklarına oje süren erkek

(bkz: dünyanın en gereksiz erkeği)

mavi yeşil algler

gözlerimden midir? yoksa bu hayatta bir fotosentez yapmadığım kaldığından mıdır? bilinmez, bir sıralar yakıştıydı bana bu ön ad, bu lakab.

gerçek ismi cyanophytadır.
suda yaşayan minik minik tek hücreli canlılardır.
fotosentez yaparlar.
havanın serbest azotunu suyla buluştururlar bu minik canlılar.

the notebook

kaç haftadır istanbul'u didik didik arayıpta hiç bir yerde bulamadığım olağanüstü bir aşk filmi olduğunu öğrendiğim film.

benim amcamın çevresi geniş

şirin bir nicke sahip, şirin şirin entry giren, şirin bir yazar *. hoşgelmiş.

sevgilisinin ayak tırnaklarına oje süren erkek

dünyanın en itici erkekleri arasında ilk 7ye girmesi gereken erkektir.

bayanlarin beyinlerinin daha kucuk olmasi

* doğrudur.yalnız, kadınların beyni erkeklere nazaran daha küçük olmasına rağmen, kadın beyninin daha büyük bölümünü kullanır. zira önemli olanda budur zaten.

layabout

* doğum günün kutlu olsun ruh ikizim.
kendisine ben de bir şarkıyla seslenmek istiyorum.
seni aney benim için dogirmiş caniiim, hamuruniii benim için yogirmiş caniiiiim.

köylerdeki ilginç lakaplar

şakşak
gıdıra*
lastik