bugün

yeni gelen sıkı dost, sağlam adam 7. nesil yazar.
hoşgelmiş
sürekli gezen* ama hala aynı yerinde sayan yazardır.
ursula kroeber le guin'in mülksüzler adlı romanında frekans ve devir üzerine çalışan zaman fiziği profesörü.*
gündemi iyi değerlendiren güzel yazan arkadaş hoşgelmiş iyiki gelmiş.
(bkz: #8411997)

(bkz: #8411904)

(bkz: #8411887)

türban yaz ara butonuna bas ve karşına çıkan tüm başlıklara aynı entryi yaz. iyimiş.
babalar gününde can yücel'i hatırlayarak gönlümde taht kurmuş yazardır kendileri.
entrylerine hayran kaldığım şu sıcak yaz gününde soğuk bir bira ısmarlamak istediğim adam.
kendisi yahdilerin diğer insanları köle olarak görmesi başlığına bütün dinleri eleştiren ve sizde de yazıyo onda da yazıyo olm diyen yzardır. işin özeti budur.

ancak orada tartışılan neden yazıyor değildi ? bilmiyorum sanıyorum gözünden kaçtı, orada bahsedilen böyle bir şeyin var olduğuydu ve yahudilerin sanki kendileri sütten çıkmış ak kaşık da yahdilere gösterilen en ufak eleştiriye ırkçılık diyorlar, islamiyet üzerine bir çok yazılar yazıyorlar, ki o yazarların yazdıklarına bakarsa ne demek istediğimi anlar. kendisi geldi ve aa yapmayın sizde de yazıyo ama yaaa gibi bi şey söyledi.

şimdi ben buyazara sorayım acaba kendisi burada müslümanlarla alakalı negatif bir yazıya bu şekilde cevap vermiş mi ? vermişse bana entry sini yollarsa özür dileyeceğim.

ben yahudilik hakkında kendi kitaplarında yazan bir şeyi yazdığım zaman faşist oluyorrum bu yazar humanist oluyor sevgi pıtırcığı oluyor, acaba aynı şekilde müslümanlıkla alaklı bir yazısı mevcut mu ?

okeyto dememi çok sevmiş. canım ya.
az önce humanist takılan ve benim yahudiliği eleştirmemi ama sizde de kölelik var diyen yazarın islam hakkında açmış olduğu başlık (bkz: türban bir insanlık ayıbıdır) dostum ben sizden insanlık öğrenecek değilim.

yazdıklarınızla çelişiyorsunuz ve söz konusu islam olunca herkesle ve her şeyle ortak hareket ediyorsunuz.

kendinizi humanist olarak göstermeyin , çünkü birisi gerçek kimliğinizi açığa çıkartır
aklen ergen olan bir yazar tarafından afişe edilmiştir.

dini inanışların ruh hastalığı olduğunu savunan, inançlı insanlara göre kitapsiz, dinsiz bir insan evladıdır gvarab. "hastalık" kısmınının bir adım gerisine dönüp, tamamiyle olasılık ihtimalleri üzerine giderek genel olarak "aile ve toplum" ilişkisi üzerine gitmiştir. ortaya atılan argüman,kişinin dini inanç ve siyasi ideolojilerde en büyük seçilimini, ailesinin yaptığını ve topluma bağlı olarak geliştiği düşüncesidir.

x,y ve z olasılıklarının dünyasında, kimsenin yazılı metinler dışında hiç bir kriter öne sürerek "üstünüm" diyemeyeceği gerçeği herkes için aşikar bir durumdadır. aslında özet geçmek ve başka bir yazı adresi vermek gerekir. (#8000463)

şu afişe olduğum "humanist" tavrım hakkında kısa yazacak olursam;

islam da yahudilikte ve diğer bütün inanışlarda benim için bir ruh hastalığından ibaret değildir. senin 8 yaşındaki çocuğuna zorla taktırdığın o türban gibi, yahudinin çocuğuna filistin düşmanlığı aşılamasıda, berbat ve insanlık dışı bir durumdur. senin pedofili bir ruh hastasına tapıp, şu an elinde "pedofiliye hayır" yazılı pankartlar ile dolaşman benim için çelişki manyaklığı ve insan iradesizliğinin, mantıksızlığının en büyük örneklerinden biridir.

X kişinin 1985 civarları yaklaşık 10-15 çocuğa tecavüz edip, etme sebebi olarak "biliyorum isa benim çocuklara tecavüz etmemi istiyor. o beni duyuyor. onunla konusuyorum" açıklamasını yapması gibi, cihad emri ile kendini patlatan talibanlı çocuk ve adamlar da, hepiniz birer ruh hastasısınız.

senin islam'ı kendi yaşayış tarzına göre benimseyip leke sürdürtmemen, başka islami rejimlere bakıp "onlar yanlış biliyor kimsenin suçu değil" şarkısıyla ağlaman, yakarman ve kendi milletinin yaptıklarına karşı öz eleştiri yapamaman, ne kadar adilik ise, finkelstein'in israil hakkında ki öz eleştirisi de o kadar ahlaklı bir davranıştır.

ve bu dinsiz gvarab şimdi anlıyor ki, yazdığı yazıları okuyup kendisine "humanist gibi görünüyordu. ama yakaladım" diyen, okuma boşalması geçirmiş bir sözlükte yazıyor ve okuyor.

demek yahudi ve islam ile alakalı yazdığım'dan hiç bir şey anlaşılmamış.

edit: türban ile alakalı yazdığım görüşü gösterip, "yakaladım" diyen aklen ergen olan x kişisi için sormak isterim ki, gidip mormon ritüellerini mi yazayım ? ya da tevrat'ı mı eleştireyim ? okeyto diyen kişinin, bu kadar idrak kapasitesi olması yadırganıcak bir şey değildir gerçi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.