bugün

devre arasında trabzon'dan kaçacağı muhtemel olan futbolcudur. *
trabzonun 5 yıllık sözleşme imzaladığı topçu. hadi hayırlısı

http://www.maksimum.com/spor/h/colman_bitti.php
kendisinin futbolu hakkında herhangi bir bilgim bulunmamakta, ama transfer edilmesine nedense çok sevindi bünyem***, bekleyip göreceğiz, trabzonspora hayırlı olsun.
ayrıca (bkz: yakışıklı futbolcular)
gol yolundan çok, oyun kurma yönünde yeteneklere sahip oyuncudur.gol beklememek, gol attırmasını beklemek en mantıklısıdır.mısır,fas,arnavutluk liglerinden transferlerden sıkılan trabzonspor taraftarı için yeni bir ışıktır ayrıca.
trabzonspor un transfer ettiği ilk arjantin li futbolcu dur. merak edenler için şimdiden söyleyeyim, mehmet aurelio nun bir benzeri. ancak daha teknik. duran topları da ustaca kullanabiliyor. büyük bir aksilik olmazsa 10 numaralı formayı taşıyacaktır.
--spoiler--
Colman, ön libero ve orta sahanın ortasında oynayabilen bir isim. Aynı zamanda çok koşan, top kazanan, oyunu iyi başlatan bir futbol kültürüne sahip. Uyum süresi gibi bir zaman geçmeden, hemen takıma katkı sağlayacağı düşüncesindeyim. Gole yakın bir oyuncu olduğunu söyleyemem ama ikinci bölgeden, yani orta alandan üçüncü bölgeye sürpriz girişler de yapabiliyor.
--spoiler--

not: fuat çapa nın yalancısıyım.
colman= cool man, gol man ikisi de süper
http://vids.myspace.com/i...dual&VideoID=37981074
bugün beşiktaş maçında 90 dakika izlediğim ve çok beğendiğim futbolcu. oyuncu değişiklikleri ile birlikte sahadaki 27 futbolcu arasında en göze çarpanı colman'dı. melih gümüşbıçak da saolsun birsürü anekdot verdi kendisi hakkında; delgado'dan çok şey öğrenmiş, koyu bir boca fanatiğiymiş, trabzon müzesindeki kupaları görünce bu kadar çok kupa almış bir takıma bu sene kupa kazandıramazsak beni kovalar heralde demiş vs..

sonuç olarak süper lige renk getirecek kaliteli bir yabancı gelmiş arjantin'den. hayırlı olsun trabzonspor'a da türk futboluna da.
izlediğim zamanlarda gerçekten beğenimi kazanmış futbolcu. fernando carlos redondo tarzına sahip. topu kullanma becerisi ve sürekli pozisyon içinde olması olumlu yönleri. ''beyin benim ulan'' dercesine oynuyor. bizim maldonado'dan iyi canım. orası kesin.
ismi kulakta latin kökenli bir yeni çağ filozofu gibi tınlamakta olup, kesinlikle futbolcu ismi kalıplarına uymayan futbolcudur.
nasıl beğenildiğini anlamadığım futbolcu. atağa çıkarken kaptırdığı topları mı sayayım, atamadağı pasları mı? ilerde açılabilir lakin bugünkü maçta kayserili ragıp tan çok daha kötüydü. hatta saidou dan. evet, evet. saidou!
müzikle ilgilendiğini öğrendiğim futbolcu. tamam sempatik bir adamsın da hadi be gözüm, göster kumaşını biraz daha. adam olacan. şöyle de bir link verelim;
http://www.ligtv.com.tr/V...=11&r=1&hid=44631
her geçen gün daha da iyi oynayan süper arjantinli. trabzonspor-antalyaspor maçında attığı paslar, top çıkıyorken çizgiye parlel bir şekilde topu sektirip verdiği pas, takımı atağa kaldırması, atakların yönünü bir anda değiştirebilmesi , attığı çalımlarla rakibi maymuna çevirebilme kapasitesi ve en sonunda da bu güzel oyununu topu adete iğne deiliğinde geçirerek bir gol ile süslemesi...aman allahım...yeni bir yıldız doğuyor.
Antalyaspor maçında gösterdiği performansla, telegolde yorumculukuk yapan tanju çolak'tan büyük övgüler almıştır. Çolak, Ersun hocam seni tebrik ediyorum, aldığınız bu arjantinli Colmanı da çok beğendim, ilerde çok daha iyi olabilr, tarzında şeyle söyledi...

Mest etti bizi yahu...
1 kasım 2008 ibb spor trabzonspor maçı nda ibrahim yattara ile penaltı konusunda, gökhan ünal ile de bomboş pozisyonunda gol pası vermemesinden dolayı tartışması gereken ama sesini çıkarmayarak maçı izleyen birçok taraftarlardan profesyonellik adına tam not alan arjantinli oyuncu. ha birde tam penaltı atacakken elinden alan yattara yı da kutlamıştır. aferin!
daha fazla oyunun içinde olabilirse trabzonspor'un delgado'su olabilecek kapasiteye sahip futbolcu.
Geldiği takımda genelde ön libero oynayan ancak futbol seyircilerinin 10 numara muamelesi yaparak müthiş ofansif işler beklediği oyuncudur. Attığı çok iyi uzun paslarla oyunu yönlendirmede başarılı ama daha iyiye gitsede fizik olarak pek iyi olmayan futbolcudur.
hedefini "hayal dahi olsa arjantin milli takımı" şeklinde açıklamıştı. "maradona ile birlikte olabilmek için elimden gelen her şeyi yapacağım" diye de eklemişti. evet, belki hayal... büyük ihtimalle arjantin milli takımında oynayamayacak. ama bu uğurda mücadele etmesi bile takdire şayan. kârlı çıkan takımı oluyor.

kendisine "colmandante che gustavo!" şeklinde seslenmek istiyorum. hakediyor lan bu adam... canını dişine takıyor. pas veriyor, oyunu açıyor, en önemlisi bilinçli mücadele ediyor. daha ne yapsın?
dün kaçırdığı penaltı nedeniyle eleştirildikten sonra "beni iyi analiz etmişler ama penaltı atış stilimi değiştirmeyi düşünmüyorum." diyerek güldüren f utbolcu.
geçen sezon 33 maç bu sezon ise yine 8 maçın tamamında forma giyerek istikrar abidesi olduğunu kanıtlamıştır.

ligde 3 golü 4 te asisti vardır.
gerek imajı, gerekse futbolu ile idol futbolcu yolunda ilerleyen arjantin'li trabzonspor futbolcusu.
trabzonspor taraftarları arasında "colmandante" olarak anılan futbolcu
oyunu iki yönüyle oynayabilen, türkiye'de ki "ön libero kazma ve hırçın olur" önyargısını yıkmış trabzonspor'un pirlo'su.
futbolu entresandır. zira kendisine faul yapıldığını nadir görürsünüz. yerde yatıp yuvarlandığını veya sakatlandığını da. düşerse kalkar. delikanlı adamdır colman. ama şu karıyı nerden buldu anlamadım*.
çok sert ve düzgün vuruşları olan futbolcu yani en azından süper ligin kalitesine fazla gibi bir la liga olsun bir bundesliga olsun oralarda oynasa sırıtmayacaktır.