bugün

the four horsemen, metal militia, seek and destroy, ride the lightning, orion, battery, blackened gibi şarkılar beklerken böyle bir playlist ile şimdiden üzmüş oyun.

yine oynarız tabii de, bu kadar keyfimizin içine etmenin de alemi yok.
(bkz: #4423283)

kalbim mi temiz bilmiyorum ama, içinde seek and destroy, orion ve battery bulunduran oyun!

maalesef ps3 sahibi olmadığımız için 25 mayısa kadar beklememiz gerekecek ama olsun, bu playlist'e bir sene de bekleriz biz.

seviyorum seni activision.
yapan firmanın "en piyasa şarkıları seçelim" derken cıvıttığı oyun.
sonunda edindiğim, ve edinmemle birlikte tüm şarkılarına saldırdığım oyun.

başları çok zevkli değil de, son iki setlisti açınca karşınıza seek&destroy, master of puppets, battery, fight fire with fire çıkıveriyor cart diye. e siz de kuduruyorsunuz haliyle.

şöyle de bir şey var, artık her şarkıyı bitirmemiz gerekmiyor sonraki seviyeyi açmak için. sadece belli sayıda yıldız sahibi olmamız gerekiyor. bu da hem şarkı açma işlemini eziyet olmaktan çıkarmış, hem de expertte kariyer bitiremeyecek insanlara* son setlistten expert şarkı çalma imkanı sağlanmış.

riffler güzel, gayet iyi uyarlanmış. kaldı ki bu konuda metallica'nın titiz olduğunu tahmin edebiliyorum.

sonsöz: fight fire with fire!
telif hakları ödemeleriyle lars'ı kelebeğe dönüştürecek, tatlı tatlı tebessüm eşliğinde düşler ülkesine gönderecek olan bilgisayar ve konsol oyunu.
bursa media markt ta oturup 1 saat oynadığımız guitarhero metallica sekmesidir. öyleki görevliler en sonunda çareyi sesi kapatmakta buldu.

(bkz: yüzsüzlük)
sağlam oyundur fakat oynamak yerine o müziği gerçek olarak yansıtma taraftarıyım. zevk vermiyor be abi tak tak tak.
ecstasy of gold çalmaya başladığında ve grup elemanları (çizgi karakter de olsalar) sahneye çıkarken sanki sahneye siz çıkıyormuşsunuz gibi hissettiren oyun. daha sonra medium seviyesine aldığınız elektro gitarda sıçmanızla normal dünyaya geri dönersiniz tabii.
master of pupets i çaldıktan sonra çıldırdığınız oyun. işin güzel kısmı ise oyunda çaldıktan sonra:
Gibson 76 custom
marshall
seti ile yardırmak.
one'ın sonuna kadar keyifle çalıp son soloda kudurduğunuz, hele bir de expertte çalıyorsanız gerçek bir kahraman gibi hissetiğiniz oyun.
turn the page'in bu oyundaki versiyonu alışılagelmişin dışında geldi bana, belki ben rare yerine concert edit. falan dinliyordum normalde bilemeyeceğim orasını da, vokalde hoparlörden küfür yankılatmama sebep oldu.
master of pupets ın o şahane kısmı der transa geçerim dediğim oyun.
bateride nothing else matters'ı expert+ kolaylıkla çalınabilirken dyer's eye'i medium çalmakta güçlük çekilebilecek oyun.
(bkz: fofix)
oyunun belki de tek kötü yanı erken çıkmış olması. olaya guitar hero 5 ve sonrasında guitar hero warriors of rock ile başlamış birisi olarak diyebilirim ki, yavan kalmış biraz. guitar hero world tour oynanışında olması oyunun eksisi olmuş. eğer 5 ve 6'nın tarzında olmuş olsaydı oyun, gerçek bir efsane olabilirdi.

yine de imkanınız varsa alın, oynayın. gönül blackened ve the four horsemen'i de çalmak isterdi oyunda ama kısmet değilmiş. setlist muhteşem.
serinin tartışmasız en iyi oyunu. çalınabilecek çok fazla şarkı var ve zorluk seviyesi gerçekten ter döktürüyor. bu da oyuna heyecan katıyor, monotonluktan uzaklaştırıyor. gh fanı biriyseniz bu oyunu oynamadan gh fanı sayılmazsınız..
arkadaşlarla geçen sene deli gibi oynamaya gittiğimiz oyun.öğrendim ki ps2 versiyonu varmış bulabilirsem hemen alıcam kendime.bi arkadaşta da gitarı varmış ki değme keyfime sabah akşam yardır.
paranın gözü kör olsun diyip, oynayamadığım oyundur.
bass gitarda one'ın çalınamadığı oyundur.*
creeping death söylemek; the unforgiven, nothing else matters solosu atmak harikadır.
davulunda amatörlere kıyak geçilen oyun. expert plusta bile çalsanız kickler siklenmemekte, yok sayılmaktadır. vay arkadaş ne kral çalıyorum modunda gezdirir bazı insanları, yine de zevklidir.
warriors of rock'la adım attığım guitar hero dünyasında, kısa bir deneyim sürecinden hemen sonra metallica'ya geçiş yaptım. ilk gençlik yıllarım ve 20'li yaşlarımda sıkı bir metalliCA hayranı olduğum için oyunun beni uçurduğunu söyleyebilirim. henüz cd'nin olmadığı kasetli yıllarda var olan tüm albümlerine sahip olan bendeniz için yıllar sonra ezbere bildiğim tüm bu metallica şarkılarını bateride çalabilmek nasıl tarif edilebilir inanın bilemiyorum. ama 2 gündür oyunun başından kalkamadığımı size rahatlıkla söyleyebilirim.

sözlükte klişe/kalıp bir başlık vardır ya "orgazmdan daha zevkli şeyler". hah işte, bu oyunun benim için orgazm kadar zevk veren bir şey olduğunu söylesem herhalde abartmış olmam.

tek üzüntüm artık guitar hero oyunu üretilmeyecek olması.. oysaki bu kararı almadan önce bir guns'n roses, bir iron maiden oyunu çıkartmalarını çok isterdik. bu iki grubun mutlaka çıkmalıydı oyunları. üzüldük.
arkadaşlarla toplaşıp oynadığınızda ya da çaldığınızda fazla sürmeden metallica'dan soğutan şey.
sad but true - fade to black ölürüm.
jump in the fire ı playlist e almayarak müthiş solosunu çalmaktan bizi mahrum bırakan, zevkli oyun.
online olarak da oynanmaktadır bu oyun serisi. ancak nedense bir türlü online oyuncu bulunamamaktadır (bu konuda bilgi sahibi insanlar varsa, lütfen yardımcı olsunlar).