bugün

Üniversite zamanı Bolca oynadığımız oyun. Gh nin diğer oyunları ne yalan söyleyeyim bu kadar zevkli gelmezdi. Şimdi olsa yine oynarım bak.
oyundaki şarkılar long version mı yoksa original mı bilemediğim. ne zaman oynasam çalarken hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor. sıkıntıdan parçanın sonlarına doğru sıçıyorum sırf bu yüzden.
guitar hero nun en efso cd sidir. Bir sad but true,bir unforgiven,bir toxicity çalmadan eve dönmeyin.
şarkı listesi sanki vasat olan ama beni lise yıllarıma götüren güzel oyun.
çok sık gidilirse bir süre sonra bayar.
Ozlenen oyundur. insan calarken kendini cok havali hissediyor yahu. Ah bi de duzgun calabilsem.
guitar hero 3'ü alıp şarkı yükleme programıyla kendi playlistimi hazırlayabilmemden mütevellit almaya ihtiyaç duymadığım oyundur.
bateri'nin expert modun'da master of puppets şarkısını çalabildiğim ve bundan asla sıkılmadığım harika oyun ama sakın bunu bilgisayarın klavyesinden falan oynamayın, alın baterinizi çalın şarkınızı.
guitar hero serisinin 2. band-centric oyunudur. diğerleri guitar hero aerosmith ve guitar hero van halen'dır.

ve subjektif olarak, en iyi guitar hero oyundur. lakin setlist diğer oyunlara kıyasla biraz daha kısadır ve bazı efsane şarkılar atlanmıştır. yine de ortalama bir metallica dinleyicisini tatmin edecek kadar sağlam şarkı barındırmaktadır. ayrıca bir toxicity, bir hell bent for leather, bir am i evil, bir war ensemble çalmak da ayrı bir zevktir efendim.

yazarın notu: hileleri hiçbir yerde bulamadım, bilen varsa bana özel mesajla ulaşsın, hyperspeed 5'te çalmazsam mutsuz oluyorum, reflekslerim köreliyor, expert zorluk seviyesi bana yeterince işkence etmiyor.
bateri çalarken whiplash, fuel, seek and destroy gibi şarkılarda gaza gelip yanlışlıkla controller a abanmak içten bile değil. dikkatli olmak lazım.

edit: eğer overkill de oyunda olsaydı kaç drum kit harcanırdı tahmin edemiyorum.
james hetfield, lars ulrich ve kirk hammett'ın da oynadığını hayal ettiğim oyundur.

+ biz bunu böyle yazmadık piçler.
- olm dedim buraya si koyalım diye, böyle zor oluyo amk.
online olarak da oynanmaktadır bu oyun serisi. ancak nedense bir türlü online oyuncu bulunamamaktadır (bu konuda bilgi sahibi insanlar varsa, lütfen yardımcı olsunlar).
jump in the fire ı playlist e almayarak müthiş solosunu çalmaktan bizi mahrum bırakan, zevkli oyun.
sad but true - fade to black ölürüm.
arkadaşlarla toplaşıp oynadığınızda ya da çaldığınızda fazla sürmeden metallica'dan soğutan şey.
warriors of rock'la adım attığım guitar hero dünyasında, kısa bir deneyim sürecinden hemen sonra metallica'ya geçiş yaptım. ilk gençlik yıllarım ve 20'li yaşlarımda sıkı bir metalliCA hayranı olduğum için oyunun beni uçurduğunu söyleyebilirim. henüz cd'nin olmadığı kasetli yıllarda var olan tüm albümlerine sahip olan bendeniz için yıllar sonra ezbere bildiğim tüm bu metallica şarkılarını bateride çalabilmek nasıl tarif edilebilir inanın bilemiyorum. ama 2 gündür oyunun başından kalkamadığımı size rahatlıkla söyleyebilirim.

sözlükte klişe/kalıp bir başlık vardır ya "orgazmdan daha zevkli şeyler". hah işte, bu oyunun benim için orgazm kadar zevk veren bir şey olduğunu söylesem herhalde abartmış olmam.

tek üzüntüm artık guitar hero oyunu üretilmeyecek olması.. oysaki bu kararı almadan önce bir guns'n roses, bir iron maiden oyunu çıkartmalarını çok isterdik. bu iki grubun mutlaka çıkmalıydı oyunları. üzüldük.
davulunda amatörlere kıyak geçilen oyun. expert plusta bile çalsanız kickler siklenmemekte, yok sayılmaktadır. vay arkadaş ne kral çalıyorum modunda gezdirir bazı insanları, yine de zevklidir.
bass gitarda one'ın çalınamadığı oyundur.*
creeping death söylemek; the unforgiven, nothing else matters solosu atmak harikadır.
paranın gözü kör olsun diyip, oynayamadığım oyundur.
arkadaşlarla geçen sene deli gibi oynamaya gittiğimiz oyun.öğrendim ki ps2 versiyonu varmış bulabilirsem hemen alıcam kendime.bi arkadaşta da gitarı varmış ki değme keyfime sabah akşam yardır.
serinin tartışmasız en iyi oyunu. çalınabilecek çok fazla şarkı var ve zorluk seviyesi gerçekten ter döktürüyor. bu da oyuna heyecan katıyor, monotonluktan uzaklaştırıyor. gh fanı biriyseniz bu oyunu oynamadan gh fanı sayılmazsınız..
oyunun belki de tek kötü yanı erken çıkmış olması. olaya guitar hero 5 ve sonrasında guitar hero warriors of rock ile başlamış birisi olarak diyebilirim ki, yavan kalmış biraz. guitar hero world tour oynanışında olması oyunun eksisi olmuş. eğer 5 ve 6'nın tarzında olmuş olsaydı oyun, gerçek bir efsane olabilirdi.

yine de imkanınız varsa alın, oynayın. gönül blackened ve the four horsemen'i de çalmak isterdi oyunda ama kısmet değilmiş. setlist muhteşem.
(bkz: fofix)
bateride nothing else matters'ı expert+ kolaylıkla çalınabilirken dyer's eye'i medium çalmakta güçlük çekilebilecek oyun.
master of pupets ın o şahane kısmı der transa geçerim dediğim oyun.