bugün

entry'ler (639)

steve jobs ölmedi suriye de yaşıyor

sahip olduğu vizyon ve yıllara adını kalıcı olarak kazıyan icraatları ile gönüllerde taht kurmuş, sektörlere hayat vermiş bir dahiden beklenmeyecek bir tercih.

bira içmek

partner, coğrafi konum, saat ve mevsim değişkenlerine bağlı olarak birbirinden farklı birçok etki gücüne sahip eylemdir.

örneğin spor salonundan çıkmayı müteakip o sıcak altında bir 50cc yudumlayınca bende müthiş bir ferahlama vuk'u bulacak; günün iş yorgunluğu, trafik stresi gibi unsurlar 800.000 keyif puanıyla silinip yok olacak.

bir aktroll ağlıyor gözleri yaşlı

"biz kaybettik, içimiz kan ağlıyor" gibi ülkece sanki dünyaya mahcup olunmuş edasına bürünüp, ibb başkanlık seçiminde tercih ettikleri adayın daha kalabalık bir seçmen tarafından tercih görmemesini kişiselleştiren zatların, ucuz saplantılarını ve hırslarını göz pınarları vasıtasıyla dışa vurmasıdır.

akılalmaz derecede yakışıklı olan sözlük yazarı

bakışlarıyla ayran içerisinde bulunan tüm faydalı unsurları nötralize eden, 5 saniyeden fazla bakıldığında tansiyonun büyük bir ivmeyle artışına sebep olan yazardır. işkembecide attığı bir öpücük ile 5 kaplanı devirdiği rivayeti dönmektedir.

türbanlıyla evlenmek

"selamün alüminyum" elementi ile dövülen yüzüğün takdimini müteakip pozitif diyaloglar yaşayıp, hak yolundaki hanımefendi ile dünya evine girmek.

diz çöktürdüğümüz ülkeler

her ülkede bir ara gündem olan cahil sorusudur. genelde başarısız olan bireylerin matah bir şey yapmış doygunluğunu yaşamak adına tarihten bir takım bilgilerle, bizzat kan bağı olan kişilerin hamlelerini ve sonuçlarını kendilerine bağlamaları sonucu ortaya çıkan muhakeme noksanlığıdır.

insan neden ateist olur

coğrafi etkiler altında kalarak yöreye ve zaman bağlı olarak değişen din trendlerinden etkilenmeme olarak açıklanacak durumdur.
Henüz mitolojiye dönüşmemiş din mensubunun aklına gelebilecek muhtemel sorudur. çok dikkate almamak gerekir, herkese göre kendi itimat ettiği dinin tek gerçek din olmasına binaen tek tek Ra, zeus, ganeşa, allah...vb inanışçılarına ayrı ayrı anlatmak gerekecek ve beyhude bir çaba olacaktır.
toplamda 4700 kadar tanrı olduğu dikkate alınacak olursa ateist bir zat 4700 tl tane tanrıya inanmamaktadır. ancak bu soruyu ateiste yönelten şahıs 4699 adet tanrıya inanmıyor. yani çok da ahkam kesmemek gerek, neredeyse bir ateist kadar inançsız oluyor ortalama bir mümin.

kocamı nasıl eve bağlarım

Hithlain elf ipi önerisi ile sonuçlanabilir merak konusudur.

seks neden ayıptır

insanın, zevkle ve istediğiyle yapamadığı her şey kötü yahut ayıptır. farklı inanışlarda farklı isimleri de oluyor, ancak gündelik çerçevede izahatı bireysel yetersizlik ve tatminsizliktir.

kışın motorsiklet sürmek

bir başka keyifli, kendine özgün mutluluk veren bir sürüştür. gerekli ekipman ve lastik desteği ile insanı yağmur kovalatan cinsten bir lezzete sahiptir.

ülkenin ota boka bölünmesi

zerre istikrar, muhakeme ve insanlık barındırmadığı konusundaki tüm şüpheleri ortadan kaldıran bu aziz milletin, aptallıklarının kanıtıdır.

ayşe harun önal

ayşe, harun ve önal kardeşlerin serüvenlerini anlatan çocuk hikayesi serisi. hikayenin sonunda ayşe, kalbini kalbini kalbini kalbini ve kalbiniyor.

9 ekim 2014 cizre de polise saldıran pkklılar

elinde türk bayrağı ile yasal hakkı olan eylem faaliyetini icra eden vatandaşın polisten müdahaleyi hiç görmemiş olan pkklılardır. "mustafa kemal atatürk" diyene tekme, tokat, cop, toma. "biji apo" diyene "kimse türk milletinin kudretini sınamasın".

kürtaj ahlaksızlık değil

kazaya mahal vermemek adına, emniyet kemerlerini kontrol etmenin büyük bir fayda sağlayacağına dair bir hükme itibar sağlayacak önermedir.

biz salak değiliz ama göğüslerimiz gerçek

farazi göğüsleri bir an olsun tasavvur etmeye insanı meylettiren önerme.

wikipedia da bulunan abdullah öcalan fotoğrafı

38 yıllık bir yazarı anımsatan pozun ürünüdür. Nedir bu özgüvenin kaynağı, merak konusudur.

kashima

kaşıyan kişinin stilinden hoşlanılmadığında zikredilen, emir kipiyle süslenmiş, ingilizce harflerle allanıp budaklanmış fiil.

them crooked vultures

ölüyü mezarından kaldıracak bir müzik grubu. şahane.

mavi duvar

ayhan yener'in de mahir oktay'ın da ağızlarından bir başka ses veren, şahane, ürpertici bir şarkı. dinlemeden ölünmemesi gerek.

lynyrd skynyrd

sesli harften aciz fakat notalardan nasibini almış, şahane müzik grubu.