bugün

guitar hero 4 olarak da anılacak yeni guitar hero oyunu.

an itibariyle oyunda yer alması kesinleşen şarkılar şu şekildedir :

"About a Girl"[33] Nirvana
"Aggro"[34] Enemy The Enemy
"American Woman"[33] Guess Who The Guess Who
"Are You Gonna Go My Way"[35][36] Lenny Kravitz
"Assassin"[37] Muse
"Beat It"[38] Michael Jackson
"Bullet with Butterfly Wings"[38] Smashing Pumpkins The Smashing Pumpkins
"B.Y.O.B."[39] System of a Down
"Crazy Train"[14] Ozzy Osbourne
"Dammit"[39] Blink-182
"Demolition Man"[40] Police The Police
"Escuela de Calor"[34] Radio Futura
"Everlong"[6] Foo Fighters
"Eye of the Tiger"[39] Survivor
"Feel the Pain"[39] Dinosaur Jr.
"Float On"[33] Modest Mouse
"Go Your Own Way"[41] Fleetwood Mac
"Good God"[34] Anouk
"Hail to the Freaks"[34] Beatsteaks
"Heartbreaker "[41] Pat Benatar
"Hollywood Nights"[39] Bob Seger & The Silver Bullet Band
"Hot for Teacher"[42] Van Halen
"Hotel California"[39] Eagles The Eagles
"In the End"[38] Linkin Park
"Joker" "The Joker"[38] Steve Miller Band
"Kick Out the Jams"[43] Wayne Kramer
"L'Via L'Viaquez"[41] Mars Volta The Mars Volta
"La Bamba"[2] Los Lobos
"Lazy Eye"[39] Silversun Pickups
"Light My Fire"[38] Doors The Doors
"Livin' on a Prayer"[33] Bon Jovi
"Love Me Two Times"[38] Doors The Doors
"Love Removal Machine"[44] Cult The Cult
"Low" (Travis Barker Remix)[45] Flo Rida featuring T-Pain
"Misery Business"[39] Paramore Paramore
"Monsoon"[34] Tokio Hotel
"Mr. Crowley"[14] Ozzy Osbourne
"Never Too Late"[46] AnswerThe Answer
"No Sleep Till Brooklyn"[33] Beastie Boys
"Nuvole E Lenzuola"[34] Negramaro
"Obstacle 1"[38] Interpol
"One Armed Scissor"[47] At the Drive-In
"One Way or Another"[41] Blondie
"Our Truth"[2] Lacuna Coil
"Overkill"[33] Motörhead
"Parabola"[40] Tool
"Pretty Vacant"[43] Sex Pistols
"Prisoner of Society"[2] Living End The Living End
"Purple Haze" (Live)[13] Jimi Hendrix
"Rebel Yell"[6] Billy Idol
"Rooftops[33] Lostprophets
"Santeria"[6] Sublime
"Schism"[40] Tool
"Scream Aim Fire"[2] Bullet for My Valentine
"Shiver"[48] Coldplay
"Some Might Say"[34] Oasis
"Spiderwebs"[48] No Doubt
"Stillborn"[39] Black Label Society
"Today"[16] Smashing Pumpkins The Smashing Pumpkins
"Too Much, Too Young, Too Fast"[39] Airbourne
"Toy Boy"[34] Stuck in the Sound
"Trapped Under Ice"[39] Metallica
"Up Around the Bend"[33] Creedence Clearwater Revival
"Vicarious"[40] Tool
"VinterNoll2"[34] Kent
"Weapon of Choice"[39] Black Rebel Motorcycle Club
"What I've Done"[39] Linkin Park
"Wind Cries Mary" "The Wind Cries Mary"[13] Jimi Hendrix

tool'dan tamı tamına üç şarkı içermesi, nirvana'nın master recording olarak sonunda yerini alacak olması ve özellikle bullet with butterfly wingsile gözüküyor ki bu oyun uzun bir süre bizi gerçek hayattan koparacak.
yine de hala dream theater bekliyorum ve istiyorum.
şarkı listesinde en göze batan parça bana göre michael jackson'ın beat it'idir, sanırım oyunun adı legends of rock olmayınca rock'a bağlı kalmak zorunda değiliz artık diye düşünmüş yapımcılar.
olsun michael iyidir, onu da çalarız sorun olmaz.

ayrıca metallica'nın death magnetic albümü download olarak komple internette yerini alacakmış, ps3, wii ve xbox 360 sahiplerine tabii bu sözüm.
önceki versiyonların aksine sadece ps2 gamepad'i ile oynanamayan oyun.

activision, sinirliyim ve sana laflar hazırladım.
türkiye'deki oyun dergilerinin birçoğunun puanlamada iyi olarak nitelendirdiği ve övdüğü oyun.
tarafımdan az önce medium seviyesinde bitirilmiş oyun.

yorumlarımız da var elbet :

- çok serbest bir oyun olmuş öncelikle, istediğiniz konserde çat diye çalabiliyor olmanız güzel. ama bu aynı zamanda oyunun çok daha kolay bitirilebilmesini sağlıyor o ayrı.

- oyun yine çok kolay başlasa da son konserde baya zorlaşıyor işler. özellikle trapped under ice ve hot for teacher medium için bile epey zor kaçmışlar. hard'da falan düşünmek bile istemiyorum. yalnız zor olanı başarmanın zevki de ayrı olduğu için, trapped under ice çalarken "oha metalika çalıyorum ulan ühühü" şeklinde gözlerinizden yaş gelmesi de olası.

- beginner adı altında yeni bir zorluk seviyesi eklenmiş. bunun neden yapıldığını anlayamadım açıkçası, easy çalmayı becerememe gibi bir problem yaşayan olmuş muydu ki acep daha önce?

- şarkı seçimleri bence serinin üçüncü oyunundaki kadar başarılı değil. coldplay'in gelmesi güzel olmuş falan filan tamam da, üçüncü oyunda çalmak istemediğim şarkı yok gibiydi. bu oyunda 4-5 şarkıya takılıp kalmış durumdayım, aynı bağlayıcılık yok gibi.

- tool için ayrı bir paragraf açmak lazım tabii. üç şarkı birden olması mükemmel olmuş. schism çalarken bileğiniz kopuyor ama olsun, çok keyifli. parabola çalarken de fazlaca nota kaçırmanız olası, şarkı bu kadar gaz olunca yerinizde duramıyorsunuz, hop hop zıplıyorsunuz çünkü.

sonuç olarak ziyadesiyle güzel oyun olmuş. beklentilerimi tam anlamıyla karşıladığı söylenemez, ama sonuçta guitar hero, sonuçta yeni şarkılar, sonuçta bilek ağrılarının geri dönüşü. oynayın, oynatın efenim.
uzun süre türkiye'ye uğramayan guitar hero'nun en güzel oyunu. şimdilerde d&r ve darty mağazalarında 300 tl'ye gitar aparatı ile birlikte satılıyor.
canım sıkıldığı veya yolum düştüğü zamanlar media markt a dalıp 2-3 rekor kırıp rahatladığım oyun. bilgisayar versiyonları guitar hero aerosmith ve guitar hero legends of rock ta kendimi geliştirdikte sonra orjinal gitarıyla birlikte çalmak acayip gaz verici. şimdiden bir baterist, bir solist ve basçı aramaya başladım. grup kurabiliriz.

http://img16.imageshack.us/my.php?image=adszbp4.jpg

özellikle favori grubum silversun pickupsın lazy eye'ını çalarken bi ara kendimden geçmiştim. neredeyse shoegaze moduna geçiyordum ki kaçırılan bi nota kendime gelmemi sağladı. tool-vicarious ta 241k yapmıştım. giden olur da sgun görürse beni hatırlasın. muck
pc versiyonunu sabirsizlikla bekledigim serinin dorduncu oyunu. hadi bakalim activision yap bir guzellik.
pc versiyonu malum mekanlara akmış oyundur.
http://www.keyconfig.com/ adresinden tuşlara ayar verilmesi sonrası mala bağlayan oyundur,lanet olsundur.düzelmiyo da meret.aman diyim,eldekiyle yetinin...
linkin park what ive done hard da deep throat yaptığım oyun.expert kasacağım günler de gelecek inşallah.
klavyedeki tuşları ayarlamakta sorun çekenlerin http://tech.yahoo.com/qa/20090715134554AASQmTU adresine gözatmaları gereken oyundur.

ben yeşil v iken z'ye ayaraldım, her şeyi baştan yaptım.

ilgilenenlere duyurulur.
bu oyunu alacaklara tavsiyem, markete bilgisayardan anlayan birileriyle birlikte gitmeleridir.

literatüründe "bilgisayarım bu oyunu kaldırır mı acaba?" şeklinde bir düşünce olamayacak kadar oyunlara uzak bir insan sayılırım. bu mantıkla atlayıp aldığım orijinal oyunun bende bilgisayar yetmezliğinden çalışmaması üzerine ne kadar üzgün ve dangalak hissettiğimi anlatamam.

dikkatli olun yavrucaklar.
playlistlere göre karşılaştırma yapılırsa, kanımca açık ara farkla en iyi guitar hero oyunudur. bir de gitarı ile oynanırsa tadından yenmez.
grupta vokal olarak yer alıyorsanız, kimi yerlerde sıçacağınız oyundur.

ayrıca, benim yaşadığım dumuru yeni oynayacakların yaşamaması için söylüyorum, career modda çaldıkça açılıyor yeni şarkılar.
adam geliştirme işi gerçekten güzel. sahneden kazandığınız parayla gitar, aksesuar, tişört ve ıvız zıvır satın alabiliyorsunuz. ama önceki oyundaki gibi grup elemanlarına karşı herhangi bir bağ hissetme şansınız yok. çünkü rastgele elemanlarla çalıyorsunuz. özellikle the doors'tan bir şeyler çalarken grubunuzun emo kılıklı solistine "sen kimsin lan nerden geldin" diyesiniz geliyor. en azından grup arkadaşlarımızı seçme şansımız olsaydı oyunla daha rahat bütünleşebilirdik.
ps2 de değil tüm konsollarda joysitck ile oynanamayan oyundur.
şarkı seçimleri bok gibi olan oyun.
tokio hotel nedir arkadaş ya? oldu olacak nihat doğan ekleseymişsiniz..
(#11247437)
512 mb ram'i olanlar için işkence olan oyundur.

ozzy osbourne, tokio hotel gibi grupları barındıran dengesiz bir playliste sahiptir.
uzun zaman sonra tekrar oynamaya başladığım bileğimin ağrısına rağmen saatlerce bırakamadığım oyundur.

ayrıca hotel california çalmaktaki haz paha biçilmez.
orjinal gitari ile oynamaninda ayri bir zevk verdigi harika gitar oyunudur.