bugün

Ya siyahtır ya beyaz öyle olmaz gri.
Belirsizliktir. Netlik değildir. Fludur. içinde kaos barındırır. Bence bir renkten fazlası ve ne olduğu belli değil.
Hırka, kazak, pantolon, etek, takım elbise ve arabalarda güzel duran renk.
Açıklığı koyuluğu siyah beyaz oranına bağlıdır.
Aslını inkar etme meyli bir hayli fazla olan insanların çok sevdiği bir renk imiş.
Benim de canım var dedikçe eksilir ya candan, sımsıkı tutundukça düşersin ya rüyalarda, denize mavi desen de şeffaftır ya aslında...
gri bir renk değildir siyahın opaklaştırılmış halidir ve yüzde oranları vardır %80 siyah da gri diye geçer %10 siyah da gri diye geçer.

coreldraw kullanan arkadaşlar bilir tamamen siyah olmasını istediğimiz bir nesne cmyk ayarlarından %100 e çekilmelidir yoksa sizin siyah zannettiğiniz nesne gri olarak gözükür.
Şişirilmiş bir balondur. Arka plan giri renk olursa gözü yormaz. O yönü iyidir.
görsel
Yer gri gök gri hiç renk yok. Kasvet. Gözümü kapatıp hayal kurmaya izin yok.
elli tonununun olduğunu duyduğum film. şaplaklar, kırbaçlar, kelepçeler havada uçuşuyor.

(bkz: grinin elli tonu)
ilk alıştığım kedi.

( ilk sevdiğim kedi değil, doğru. ilk sevdiğim kedi mısır tanrıçalarını aratmayan bir kraliçeydi. Günümüzden üç bin yıl önce olsa roma karışırdı beyaz tüyleri yüzünden. )

Griyi ilk kez iki-üç hafta önce gördüm. Adı elbette gri olmalıydı. Oradan oraya koşuyor, zıplıyor, tırmanıyor, bir şeyler arıyordu. Gençlik merakı vardı gözlerinde. Bir kelebeği izledi yarım saat. Peşinde koşturdu uçarken. Sonra kaybettim gözden, başka bir merak buldu ve peşinden gitti.

Bazı isimler vardır, kimse öğrenmese de herkes bilir. Gri de öyle. Ya da bilmiyorum belki bana öyle geldiği için ona herkes gri desin istiyorum.

Gelsin yurt odamdaki kutuya girsin, salam vericem diye heyecanlansın, dolabın kapağı etrafında dolansın, elime ulaşmak için ordan oraya fırlayıp kucağıma atlasın, azarlanınca pençelerini çıkartsın ama yine gelip bacaklarıma dolansın istiyorum. Bir yandan da alışmasın ev kediliğine, hazır yemeğe, ilgiye; dışarıdan kopmasın istiyorum. Öğrensin avlanmayı, yatacak yer bulmayı, kendini korumayı.

Beni bilsin, tanısın ama güvenmesin. Çünkü illa ki bir gün gideceğim bu yurttan.
nin elli tonu hatırlatan entrydir.
gri sehrin adamina selamlar her şeyden önce.

Yaklaşık iki sene önce tanıştığım gri sehrin adamina bir mesaj atma vakti geldi demek ki. "abicim nasılsın görüşmeyeli? Beni hatırlamazsın belki, kalabalık bir akşamdı tanıştığımız. Eh şehrimiz her zamanki gibi gri..."

Eh gri bir şehirde yaşıyoruz biz. Gökyüzü de yeryüzü de griye boğuyor bizi. Utanmasa güneş bile griye bulanacak da utanıyor işte.

Sabah oda arkadaşımın "bugün çok grisin" demesiyle başladı bu gri meselesi. Ankara sinmiş üstümüze bizim. Küfür küfür ankara kokuyoruz yıllardır. insanlar bir ankaralıyı görünce üstündeki griden mi anlıyorlar nedir "sen ankaralısın di mi?" diye soruyorlar.

Zamanla küle bulanıyoruz, dumana sarıyoruz düşünceleri de ancak öyle üfleyebiliyoruz kendimizden uzağa. Bu gri şehir bizi griye boğdukça biz de şehri griye boğuyoruz. Bu döngü de kısır diğer pek çoğu gibi.
güzel renk.

ama senin hakkında söyleyeceklerim bu kadar değil.
Bazı insanların yer vermediği. Ya siyah ya beyaz. Ya hep ya hiç.
bir renk veya bir grup.

https://www.youtube.com/watch?v=Y8swtkATkeg
Son derece Sinir bozucu bir renktir hele bu bir eşofman rengi ise.
Tipsy Channel'ın yeni röportajını gerçekleştirdiği müzik grubu.

"Bu hafta sizi Gri ile tanıştırmaya karar verdik. Öncelikle Antalya veya Eskişehir’de yaşayan okurlarımızın bu grubu canlı kanlı izleyip şarkılarıyla hoplayıp zıplayabileceğini belirtelim. Ardından; grup hakkında sizi biraz bilgilendirdikten sonra haftanın röportajını size sunalım. Hadi bakalım…"

http://tipsychannel.com/g...muzik-grubu-ile-roportaj/
Siyah ile beyazın arasında kalmış bir renk. eski insanların, eski düşüncelerin, eski tasarımların rengi.
her şeyi siyah veya beyaz sananların gözüne gözüne sokulması gereken renktir.
50 tondan fazla gelendir.
adosun mükemmel parçasıdır.
ados'un en sağlam parçalarından.
yeni şarkıları "korkak"ı taze taze yayınlamış eskişehirli gruptur. linkten ulaşılabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=S4mxlzRjNfo
Özellikle gökyüzünü kapladığında Kasvetin, depresyonun, bunalımın rengidir.