1. 1.
  Kendini siyaha boyayıp orta çağ havasıyla ortam yapmak isteyen hatundur. Kendini çirkinleştirmek için(karga'ya benzemek adına)herşeyi yaparlar. Siyah ve beyaz dikkat çekici renkleridir.
  Sonra bu hatun büyür işe girmek için o taktığı garip takıları ve vücudunu delik teşik ettiği metalleri çıkarmak zorunda kalır. Resmi kıyafetler giyer. Özüne döner.
  Hikaye de burda biter.the end.
  11 -6 ... italiano
 2. 2.
  götü yere yakın hatundur, eni boyuna eşit hatundur. o da bir insandır. onun da sevmeye ve sevilmeye hakkı vardır.
  7 -6 ... palta
 3. 3.
  gotik kavramı önce mimari de çıkmış sonra filmlere ve edebiyata konu olmuş bir kavramdır. özünde sert, korkutucu, dünya dışı, gizemli bir havası olan gotik taz, onun içine girdiğinde insani ve hassas olduğunu gösterir bize. gotik bize gördüklerimizin arkasına bakmamızı öğütler. ama kimse girmez içine gotik kavramının.
  günümüze döner de gotik hatunlara bakarsak siyah makyaj yapıp, orta çağdan kalma kıyafetlerle caddelerde salınan tipler kendilerini gotik olarak adlederler. bu büyük bir önyargıdır. gotikliğin özünden yoksun, özenti kişilerdir onlar.
  7 -1 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  beyaz ya da çok açık pudrayla beyazlatılmış bir cilt,tercihen siyah- mavi siyah saç rengi,ortadan ikiye ayrılmış olması daha revaçtadır,kıpkırmızı ya da bordo ruj(kan emmiş gibi gözükmesi açısından) simsiyah abartılı göz makyajı,çenede ya da dilde piercing(kaşta falan olanları tercih etmez idi bunlar) siyah uzun etekler beyaz dantelli gecelikten bozma bluzlar metal takılar vs aksesuarla bezenmiş,sert ve korkunç ve karizmatik gözükme çabası içerisindeki ufacık yürekler korku ve kaygı dolu bünyelerdi bir zamanlar.hala var mıdırlar yaşamakta mıdırlar bilemiyorum.lakin sözlükte görünce anladım ki hala varlar bir yerlerde.black,doom gibi metal türleri inleyip trashden nefret ederlerdi bunlar.
  4 ... veritaserum
 5. 5.
  cirkin degilse her zaman cekici olan hatun modeli.
  6 -1 ... burningfingers
 6. 6.
  (bkz: gothica)
  (bkz: halle berry)*
  1 -2 ... kemalettin şentürk
 7. 7.
  (bkz: gothic girl)
  ... manson
 8. 8.
  the 69 eyes şarkısı
  orjinali için (bkz: gothic girl)
  2 ... rsbrnch
 9. 9.
  (bkz: gothic metal)
  1 ... rsbrnch
 10. 10.
  Yazın ortasında bile simsiyah giyinme hevesiyle dopdolu, ayakları kokuştuğu halde koca postalları çizmeleri çıkarmayan, genelde şişman olan ve şişmanlıklarını örtmek için uzun etekler giyen, gözlerini kapkara boyayan korkunç olayım derken isilik olan hatunlardır. Bir de botlarının içinden rengarenk çizgili çoraplar görünebilir o da ayrı mesele..
  2 -2 ... janis joplin