bugün

günlük karı 8 milyon dolar* olan,geçen seneye göre karını 2 kattan fazla artıran tabiri caizse para basan,dünyanın en büyük arama motoru.
dünyanın en iyi ukte yorumcusu, yüce elektronik sözlük yazarı!

"şansımı denemek istiyorum" butonu ile de aradığınız uktemsi konunun hakkında sizi listebaşı siteye direkt götüren komikimsi yapay deha.
(bkz: google da kayıp corabın tekini aramak)
(bkz: google alerts)
(bkz: google answers)
(bkz: google calculator)
(bkz: google doodle)
(bkz: google groups)
(bkz: google labs)
(bkz: google local)
(bkz: google mail)
(bkz: google print)
(bkz: google ride finder)
(bkz: google search history)
(bkz: google sets)
(bkz: google suggest)
(bkz: google transit)
(bkz: google web accelerator)
arama konusu hariç çıkardığı bir çok hizmette ikincilikle yetinen şirket. video hizmeti çıkarır ama herkes youtube kullanır; gmail çıkarır ama kullanıcı sayısı olarak hotmail ve yahoo'dan çok geridedir.

başarılı olduğu en önemli hizmeti google adsense ve google adwords olmuştur. son kullanıcıya değil de webmasterlara oynayarak büyük başarı sağlamıştır.
youtube.com sitesini 1.6 milyar dolara satın almak için teklif götüren firma.
(bkz: elgoog)
gelişmiş arama motorlarından biridir. o kadar gelişmiştir ki aradığımız şeyi hiçbir zaman bulamayız.
şimdilerde yeni bir arama moturu üzerinde çalışan devasa firma
http://www.searchmash.com/
baya bişeyler değişmiş.
sanırım yakında dünyayı ele geçirmeye başlayacak. belki gelecek olan online bir isletim sistemi, belki daha da ötesi. kim bilir?
http://blog.outer-court.com/videos/epic-2015.html
kendilerine sponsor olan ve yeni logosuyla göz kamaştıran arama motoru.

http://img148.imageshack.us/img148/1918/pamym2.jpg
molla goole olarak ta nam kazanmış aradığınız her cevabı bulabileceğiniz mübarek arama motoru. (ah birde şu kötü sayfalar çıkmasa *

motor olması ayrıca tartısılması gereken bir konu tabii.
internetin tanrısı.(alıntıdır) milyarlarca sayfayı saniyeler içinde tarar.
http://www.komikaze.net/enteresan.asp?gun=20061113
ana sayfasina duyuru almaya baslayan dunyanin en buyuk internet sitesi. duyurusu aids ile ilgili. buyrun:

http://img262.imageshack....img262/5305/googleqx5.png

(bkz: toplumsal duyarlilik ogesi google)
sahipleri çoktan köşeyi dönüp, dört köşe olmuşlardır.. sözlüklere bile 'google' diye girdiklerine göre söyleyebiliceğim birşey kalmamış demektir... sadece bir arama motoru değil, markadır... dahice.
bugünkü logosuyla klasik görünümünden uzaklaşmış ve çok da iyi yapmıştır... reklam almadığından dolayı en azından böyle yeniliklere gitmesini diliyoruz..
varlığı çok zararlı bir şeydir. sayesinde bir çok alternatif arama motoru kapanmıştır. ve insanların sadece google kullanması sonucu artık internet ortamında da bazıları ne isterse sadece onu görebildiğimiz arama motoru haline gelmiştir. interneti bir nevi insanoğluna kısıtlamıştır.
ben bir şey mi aramak istiyorum, yazıyorum o şeyi google'a ve google bana onunla ilgili ne görmem isteniyorsa onu gösteriyor, başkasını değil. ve böylece belki o konu hakkında çok daha farklı çıkabilecek sonuçları gizliyor ve bu da bir çok bilginin artık internet ortamında insanoğlundan gizlenmesi sonucunu ortaya çıkarıyor.
açın bir internet sitesi, öle böle yazın, onu bunu yazın ama ne yazarsanız yazın, google isterse onu diğer insanlara göstericek aksi takdirde hayır göremezsin, istersen kendisine 500 gb alan ver, yine de göremezsin. çünkü zaten alternatif bir arama motoru yok.
altavista mı?
answers.com mu?

hepsi hepsi tarihe karıştı. google a bağlanmış daha 2. 3. linkinde başlıyor google linkleri.
nerede o eski arama motorlarının güçleri!!!

isterseniz bir deneme yapın:
şöyle ki, almanya serverli bir google girip* birşeyler yazın. türkiye deki serverden aynısını yazın, ilk bir kaç sonuçtan sonrakiler tamamiyle farklı. neden? sorana ne derler? "eee kardeşim adam ticaret yapar gibi hangi milletin ilgisini ne çekiyosa onu ona göre gisteriyor" yok işte öyle olmuyor. siyasal içerikli yazılarınız emin olun kesinlikle farklı. denenmiş ve görülmüştür. kısaca mükemmel bir silah olduğu düşüncesindeyim.

google bugs artık dünyaca konuşulan bir şey oldu biliyorsunuzdur, işte bu noktada sormak lazım, google bugs acaba gerçekten bug mı? yoksa kasıtlı mı? bunu hiç bir zaman öğrenemicez, ta ki o hepsini yöneten arama motoru mordorun serverlerinde tekrar parçalanıncaya kadar!

(bkz: google kardeşliği)
internet harikası bilgi dağarcığı.
page rank özelliğinin patentli sahibidir. bu sayede malı götürmüştür.
son zamanlarda eskisi gibi aramadığını düşündüğüm internet harikası. kafası dalgın heralde... daha bir güzel buluyordu önceden.
bütün rakipleri sollayan arama motoru sitesi.
linux kernelini kullanarak, dünya üzerindeki en iyi işletim sistemini yapabileceğini düşündüğüm firma. gerekirse kendi kernel'lerini yazabilirler ama linux gayet yeterliyken, onu kullanarak harika şeyler yapabilirler. umarım bir gün bu işe el atarlar.

(bkz: sabırsızlıkla bekliyoruz)
10 internet kullanıcısının 8 inin girdiği arama motoru.
benim gibisini googleda arasan bulamazsın tabirini güzel türkçemize sokmayı başarmış bir başyapıt, bir şirket.