bugün

tiki hatun piyasasında her beş köpekten dördüdür.

(bkz: concon cadde köpeği)
lan aceba uzaylılar bunların beynine çip yerleştirip insan ırkı hakkında bilgi toplamak için mi yolladılar aramıza diye düşündüren köpek. yahu sen bir köpeksin git köpeklik yap ne diye insancılık oynayıp zekamı sorgulattırıyorsun bana.

suç işlediklerinde bağırırsın, kızarsın ve küser gider ama gözü hep sizdedir, çağırsada gitsem yanına diye can atar, yattığı yerden suratınızı izler en küçük yüz hatlarınızdaki değişiklikte hemen kuyruk sallamaya başlar ehh bu görüntüye kayıtsız kalacak bir insan evladı görmedim şimdiye kadar.(yerim seni lan piç)

dışarı çıktığınızda uygun ortamlarda tasmasını salarsınız hemen koşarak diğer insanlara kendini sevdirir, ulan sattı beni yine diye düşünürsünüz ama hele bir köşeye saklanın ve izleyin bu sadık itleri, ortada olmadığınızın farkına varınca deli gibi sağa sola koştururlar sizi ararlar az önce yalakalık yaptığı insanları gözleri görmez tek istedikleri sizi bulmaktır.

şimdiye kadar gördüğüm en kibar köpektir efendim ayrıca bunlar, elinizden birşeyler yerken o kadar nazikdirlerki imrenirsiniz bu davranışlarına, birşeyi yemesini istemiyorsanız ve komut vermişseniz açlıktan ölselerde dokunmazlar ama gözünüzün içine öyle bir bakarlar ki dayanamazsınız izin verirsiniz, o yüzden bu cinsin çoğunluğu obezdir.

oldukça tabansızdırlar, gece yatağınıza girdiğinizde hemen ayak ucunuza gelir yatar merdiven boşluğundan duyulan seslere önce hırlar sonra verdiğiniz gaza bağlı olarak havlamaya başlar, yataktan kalkıp kapıya doğru yöneldiğinizi gördüklerinde birden fırlarlar kapıya doğru havlayarak tabi arkayıda kontrol ederek, geliyormusunuz diye. peşinden gitmesseniz yarı yoldan geri dönerler.

tatil düşmanıdır, yıl boyu ihtiyacını hissettiğiniz tatil planınıza dahil etmeye çalışırsınız evcil hayvan kabul eden yerlere bakarsınız, nafile tatile gitmekten vazgeçersiniz nihayetinde.

beslemeyenler için sadece bir köpek cinsidir, besleyenler için herşey.
kızdığınızda veya bir suç işlediğinde suratının aldığı masumane ifadeyi sonradan mı öğrendiği yoksa default olarak mı geldiği konusunda araştırma yapılması gereken köpek türü.

eğer ki bunu sonradan öğrenmişse zekanızı kıyaslamaya kalkmayın pişman olursunuz.

kıyaslama için http://img83.imageshack.u.../710/11242906478978ys.jpg çarpı bin
zeka küpüsüdür. körlere rehberlik edip aynı zamanda çocuk bakıcılığı yapabilen köpektir. * * *
otistik çocuklara ders verip yıllık mama paralarını kazanları bile varmış.
Dünya'nın en insancıl köpeğidir. Kesinlikle çocuklara saldırgan davranmaz, incitmez veya korkutmaz. Bir golden retriever, ne olursa olsun kolay kolay insanı ısırmaz. Hiç tanımadığınız birinin golden retrieverinin ağzının içine elinizi soksanız bile size zarar vermek istemediğini gösterecektir. Eğitilebilirliği çok yüksektir. Körlere rehberlik eden, çocuklarla oyun oynaması için seçilen köpekler genellikle bu ırktan seçilirler. Kısacası gerçek bir dost ve sevgi dolu bir hayvandır şeklinde özetlenebilir.
suyu, insanları, hayvanları ağaçları, çiçekleri, kedileri bile seven köpek türüdür. küçükken inanılmaz oyuncudur, hiperaktivitesiyle sizi delirtebilir; ancak o kadar masum ve şirindir ki asla kızamassınız. sahibine inanılmaz bağlıdır ve son derece akıllıdır, ancak hareketlerinizi öğrenerek sizi yönetebilir, dikkat ediniz.. bizim "astro" sabaha karşı yanıma gelir, sabah 8' de patileriyle beni dürterek ve sonra bana sarılarak beni uyandırır. sokakta fena halde sevgi gösterisiyle karşılaşabilirsiniz, golden' lar için sahibini silikleştiren tür de diyebiliriz, tüm ilgi ona kayar nihayetinde.
kendini ifade etme konusunda yetenekli, çok güzel bakan, sevimli bir köpek ırkı.
(bkz: allahın dünyaya bir lütfu)
ahanda böyle bir sevimli mahlukattır;

http://www.blowinginthewi...trieverPuppy30pcSmall.jpg
enerjik, şımarık, sevgi arsızı köpek.
dünyanın en iyisi değil belki ama kesinlikle en dost canlısı yaratık.
masrafı kaliteli bir mama ile aylık 100 ytl yi bulabilir. ancak sevgisine paha biçilemez.
Ekmek elden su golden.*
moda köpek. tini mini kızlarımızın görünce ' ahiiiiii goldın buuuuu yerim onuuuu' tepkisi verdiği hayvan. çok yemek yer, eğitimi zordur, inatçıdır. şefkatli bakıyor diye meşhur olmuş, bayanların yanında prada çanta taşır gibi taşımak için can attığı bir objedir bu o.ç it.
delisi olunası köpek. ben delisiyim çok tatlı kereta bi kere. bi de çok seviyo lan.

1 yıl evvelki hali;

görsel

bele bişidi. çok büyüdü yahu.
gülen köpektir.bebek gibi bakıp gülümser size.
benim minicik köpeğimin cinsi. sadece benim köpeğim mi bu kadar sevimli diyordum ama okuduklarıma bakılırsa hepsi öyleymiş. onunla ilgili küçücük birşey anlatıcam sözlük. 1 ay önce çiftleşme döneminde benim minicik köpeğim evden kaçtı. tabii tüm ev deli gibi aradıktan sonra tam umudumuzu yitirmişken annemin son kez etrafa bakmak için kapıyı açmasıyla benim miniğim bütün vücudu çamurlar içinde kapının önünde oturuyordu. deli gibi girdi eve. onca yolu nasıl olmuşsa olmuş tek başına bulabilmiş hemde gece karanlıkta. üstelik tuvalet yapma alışkanlığını 2 haftada edindi. tuvaleti geldiğinde ayağa kalkıp küçük emrah misali suratımıza bakıyor. * sabahları kapıyı hafifçe aralayıp içeri giriyor eğer uyanmamışsak kesinlikle üstelemez acıkmış olsa bile uyandırmaz. sonra gözlerinizi hafifçe araladığınızda yatağın üzerine zıplayıp minicik patisini üstüme koyup suratımı yalıyor. normalde annemle babamın yanında yatmasına rağmen bir gün bir olaya çok üzülmüştüm ve benim miniğim bunu hissedip bütün gece yanımda uyudu. anlatmalara doyamıyorum sözlük. o kadar çok seviyorum.
verdiğiniz komutlarda, kendi istediklerini gerçekleştirmek için boşluk arayan hayvan.
şöyle ki yemeğini hazırlarken sizi rahat bırakması için oturması söylersiniz fakat o sırada hayvancağızın aklı 3-4 metre ötesindeki birazdan yemeğine katılacak kemik vs artıklarında kalmıştır, emir büyük yerden deyip arka ayakları üzerine oturur ama siz arkanızı döndüğünüz gibi oturma pozisyonunu bozmadan götü üzerinde zıplaya zıplaya kemik artıklarının yanına gider ve el çabukluğuyla hepsini mideye indirir. neticede sizin verdiğiniz oturma komutuna uymuş mudur evet istediğini elde etmiş midir ona da evet.
özetle
götü üzerinde zıplaya zıplaya ilerlemeye çalışırken oldukça absürt görünen tüy yumaklarıdır.
sevilesi bir köpek cinsidir. saldırgan olarak bilinmesede evine zarar vermeye çalışanlara karşı tehlikeli olabilecek bi köpektir, ama eve gelen bir dost ise çok tatlı ve sevimli bir köpektir. *
ortalama 12 yıl yaşarlar ve 60 cm boy, 35 kg a kadar çıkabilirler. (tabi obezler hariç)
yemeğe olan aşırı düşkünlükleri nedeniyle sıkı bir diete tabi tutulmalıdırlar. dışarıdan ve başka birinden yemek almamaları için çok dikkatli eğitilmelidirler çünkü çok fazla insan canlısı, sokulgan bir cinstir.
hemen aynı özelliklere sahip, daha kolay eğitilen (itaatkar) ve taranma ihtiyacı olmayan (tüy sorunu olmayan) versiyonu için (bkz: labrador retriever)
stanley coren'ın köpeklerde zekilik sıralamasında 4. olmuş, bekçi ve av köpeği olarak bilinen çoğu köpekten daha iyi komut öğrenebilen, hareket ihtiyacı karşılanırsa apartmanlarda da yaşayabilen, diğer hayvanların yavrularına annelik yapabilen, çocuklarla iyi anlaşan iskoç bir köpek cinsi. gerçi buna köpek demek hayvana hakaret olur, bambaşka birşeydir kendisi.

(bkz: seni sevmeyen ölsün)
500 $ fiyatından başlayan köpek. halbuki vitrinde göz göze gelmiştik. sevmiştim..
canım oğlumdur. mantar tabancası dahil her tür patlama sesinde onun da ödü patlar.

(bkz: eşşek seni)
bütün gün, her hareketinizi gözlemleyen bu golden itleri, etki-tepki mekanizmanızı çözer ve size pavlov'un insanı muamelesi yapar. Şartlandırılmış köpek numarasına yatarak sizi öyle bir şartlar ki,bazen onun kontrolünde, onun istediklerini yaparken bulursunuz kendinizi.
genelde deri hastalıkları görülür. bu yüzden birçok golden diyet mama lüpletir.
çocuklarla çok iyi anlaşır.
ittir, köpektir, köpiktir, köpiştir.
çok sadık çoook tatlı ve kızdığınız zaman alınıp bir köşeye çekilen gönlünü alması zor olan şirin köpek cinsi. O tarçın renkli kulaklara kirpiklere ve badem gözlere bakınca insanın bütün sıkıntıları gidiyor resmen. Eğer köpek alacaksanız o bu olmalı.