bugün

Bursa-izmir karayolunda Görükle Beldesi'nde Bulgaristan'dan göç eden soydaşlarımızın barınması için inşa edilen toplu konutlar.
artık uludağ üniversitesi öğrencilerinin de bol miktarda bulunduğu yerleşim birimi.
Kira parasına ev sahibi olanların kurduğu bir kooparatif.Devlet destekli olarak 1990 başladı ve anavatan partisi oy kaynağı oldu.
istanbul kagıthanede de bulunan bulgar ve yugoslav göçmenlerinin agırlıkta oldugu yerleşim yeri.
kuaför cevdetin görükledeki süper salonuna şube açtığı mekan.
3 yıl süreyle ikamet ettiğim bursa nn görükle ilçesine bağlı bir yerleşim yeri. kiralar o kadar ucuzdu ki aylık sigara masrafım kiradan daha fazlaydı.
(bkz: getto)*
zamanında turgut özal'ın belirli kentlerde yaptırdığı konutlar... izmir'deki şehir merkezine pek bir uzakta, şirin bir yerdedir...
ankara varlık mahallesi en eski olanlarındandır. ayrıca pursaklar'da da göçmenler için yapılmış siteler vardır.
istanbul ikitellide, başakşehir 1. ile 5. etap arasında kalan kapçık ağızlıların mekanı

(bkz: supa topçeta)

(bkz: pileşka)

(bkz: baniçka)

(bkz: kifla)

hepsi var beya!
henüz tarih kitaplarında yer almamasına rağmen, türk'lerin göçebe bir kavim olduğuna dair verilebilecek güzel örneklerden biridir.
bursa'da penguen adlı şirketin hemen arkasında yükselmiş, bursa'nın pek çok yerinde yaşayamadığınız kadar rahat ve eğlenceli bir ortama sahip, bakkalların bulunduğu mevkinin hemen ardında yer alan parklarıyla, yeşil alanlarıyla yaşamaya doyulamayacak kadar güzel bölge. ayrıca yine göçmenlerin sıcak davranışlarıyla kendinizi evinizde hissetmenize yardımcı olan yerleşim yeri.
Bursa Göçmen konutları ; Duvarlarına çivi çakılamayan, Pencere çerceveleri incecik çıtalardan oluşan, güya çift cam olduğu halde cam aralarında rüzgar ve yağmur giren toplu konutlardır.
izmir'deki aslında izmir dışındadır.
-alo lan bulgar senin dediğin dolmuşa bindim, izmir yazısı çarpı oldu korkmaya başladım dolmuştaki herkes beyaz tenli nereye geliyorum ben anneme ne dicem.
Bir de Bursa Orhangazi'de bu konutlar'dan mevcuttur.
başakşehirin en güzel kızlarına sahip olan ve kız ortamına girmek istediğim cennet gibi yerdir.