bugün

rashard lewis karşılığında orlando magic'e takas olmuştur. uzun zamandır takası için uğraşıyordu wizards yönetimi. zira saha dışında yaşadığı sorunlardan dolayı takıma zarar veriyordu. magic'de yeni bir başlangıç yapacağı kesin.
Dünyada imkansız diye birşey olmadığını tekrar ispatlamış, fizik kurallarını altüst ederek kendi sahasından öyle bir basket atmıştır ki 3 günde patlama yaşanmıştır paylaşım sitelerinde... http://www.youtube.com/watch?v=zhemh7qs5qq
javaris crittentonla yapmış olduğu silah vakasıyla washington wizards ın bullets günlerini hatırlatmıştır. ama asla unutmayacağım utah jazz karşısında attığı buzzer beater dır.(girdiğini görmeden arkasını dönüp ellerini kaldırabilecek kadar kendine güveni vardı adamın hey gidi günler hey.)
(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk)

tamam, anladık, dizlerin sakat. artık içeri eskisi gibi korkusuzca penetre edemiyorsun. ankle breaker crossoverlar yapamıyorsun. e be mal adam bari şutlarını geliştir!

hepsini geçtim oyun zekası da geriye gitmiş arenas'ın. nerede ne yapacağına karar veremiyor. pas vereceği yerde şut atıyor sürekli. yaptığı asistler de tesadüfen!

bu kadar iyi niyetli oynayıp da takımına bu kadar zarar veren başka bir oyuncu daha görmedim ben. rashard lewis'i mumla arasın şimdi otis.
eğer eski haline dönmek istiyorsa orlando'dan derhal ayrılması gerek. yıldızı olmayan bir takıma giderse belki biraz gelişme kaydeder ama eski haline kavuşamaz tabi hiç bir zaman.
bir zamanların agent zero'su ve soyunma odasında takım arkadaşı tarafından kafasına silah doğrultulan nba oyuncusu.
orlando magic tarafından serbest bırakılmıştır. kariyerine orlando magic'de bir hayal kırıklığı daha ekledi.
son saniyelerde elleri götlerine kaçmayan şutorlerden birtanesi. bir ara nba tv nin reklamlarında da gösterdikleri bir son saniye basketi vardır ki özgüvenin tavan yapmış halidir.

http://www.youtube.com/watch?v=9t4paZNAMO8
2011-2012 sezonunun sonuna kadar memphis grizzlies ile sözleşme imzalamıştır. ne yapacağı kesinlikle belli değil. sağlıklı olsa iyi bir hamle olduğu söylenebilirdi ama sakatlıklardan dolayı kariyeri iyice dibe vurdu. memphis grizzlies'te mike conley'in yedekliğini yapacak.
iyi oynamasına feci halde sevindiğim adamın dibi. hem de henüz 82'li diyecektim ki, adam 30 yaşındaymış lan. yaşlandık beyler...
savunmaları sikip bırakan adam. basket faullerin babası. adını ilk duyduğumda herhangi bir takımın stadı sanmıştım evet... özledik be. *
zeykurda beraber yazardık. kaliteliydi, kayboldu gitti. görürsen dönersin güzel insan.
Bir zamanların Süperstari.Normal sezonda 50ler atıp playoffta havlu atan.
sakatlık belasının t-mac oden ile beraber en sert vurduğu adamlardandır. silah çeker buzzer atardı. şimdi nerelerdedir acep.
2000 lerin en özgün pgsi Iverson la birlikte.Sakatlıklar ve kendine bakmamazlık kariyerini bitirdi.Gelmiş geçmiş en fazla para kazanan oyunculardan.
Nba'in sergen yalçın'ı. Star olması beklendi ama hep küçük şeylerle yetindi,ben oldum havalarına girdi.
(d. 6 Ocak 1982 Los Angeles, California), Amerikan Profesyonel basketbol ve NBA oyuncusu

El yakan topları çekinmeden başarıyla kullanmasıyla ünlenen Orlando Magic oyuncusu. Şuta öncelik veren bir oyun kurucudur. Son saniyede attığı basketleri çok meşhurdur. Kolej kariyerinde kendisini bir işe yaramaz olarak değerlendiren koçu ona forma vermeyip takımdan çıkarmıştır. Arenas'ın azmi onu NBA'ya kadar taşımıştır. Eski koçuna gönderme yaparak 0 numaralı formayı seçmiştir. Arenas'ın lakabı ise "Agent 0" dır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Gilbert_Arenas