bugün

2010 yazında kapalı mutliplayer testleri başlayacak yeni tom clancy oyunu. tom clancy's splinter cell conviction satın alınarak beta key ine ulaşılabilir.

http://www.gametrailers.c...st-coup-ghost-recon/63642
kinect'i kullanışı harikulade gözüken oyun.
kinect ile adeta sevişmesi şuradan gözlenebilecek oyun;

http://www.gametrailers.c...3-2011-ghost-recon/714806
yukarıda ki video yu izleyin düşüp bayılmamak için kendimi zor tutuğum oyun. lan 15 sene önce niye yoktu bunlar diye isyan ediyorum resmen. o nasıl bir şey ya.
skindirik oyunlara sayfalarca entry girilirken şu oyuna 4 entryi reva gören sözluk ne demeli lan sana ? gameplay videolarına bakarsak efsane bir oyun geliyor. call of duty, battlefield gibi fps hegemonyasından sonra tps oyunları ayağa kaldırır bu oyun. umarım önceki graw oyunlarındaki gibi konsollara tps, pcye fps yapmazlar da tam anlamıyla tadını çıkarırız.

2012 tps yılı olcak olm. max payne 3 ve sniper elite v2 ile kombo tamamlanacak. ekran kartımıza kuvvet!
ilk ghost recon'daki taktik ağırlıklı aksiyonun kusursuz karışımı olursa yılın eğlencesi olacak yapım.
An itibari ile olağan ortamlarda yerini almış yürüyor, ilgili arkadaşlara duyurulur.
mükemmel ötesi bir oyun. bu entry'nin sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif kalmamasını sayın yazarlarımız sağlayacak, onlara güvenim tam.

edit: oyunda epey ilerledim, her zamanki tom clancy's serisi olmuş. gizlilik esas. ve gerçekten zorlanılan bölümler de var. sürekli çatışma yapmıyorsunuz, kimi yerlerde sıfır adam öldürmeyle ilerliyorsunuz. bence olmuş bir oyun.
yavaş, kontrollü oyun tarzı biraz* kendini battlefield 3'e kaptırmış olsa da hala eski zevkinden kopmamış oyun.

(bkz: olmuş bu)
ilk GRAW oyunundan bağımsız bir oyun serisi var sonuçta adı değişik ama benim gibi Tactical Shooter severlerin ister istemez GRAW'ın adım atmadan 3-4 defa planlaması iki isabet aldığınızda işinizin biteceği gerçeğinin yarattığı gerilimle Ghost Soldier'ın köşeleri yumşatılıp günümüz Casual oyuncu profili için ideal bir hale sokulmuş halini kıyaslamadan edemiyorum. iki gündür oynuyorum Orjinalinide alacağım ama sanki şu anda piyasadaki onlarca örneğini gördüğümüz shooter oyunlarından pekte farkı yokmuş gibi geldi. Grafiklerine filan diyeceğim bir şey yok, UBISOFT bazen çuvallasada (I Am Alive gibi) genellikle istikrarlı ve kaliteli işler yapmıştır. Sonuçta daha bitirmedim ama gidişatı belli gibi o yüzden ortamlamnın üzerinde ama bir Ghost Recon Advanced Warfighter 1 değil.
aşırı basit sacma sapan bir oyun one öle aq adamlara gorunmez ol sonra hepsini duvar arkasindan temizle fakat onlar seni 50 vurusta zor öldürsün,oynamayin mw3 alin cunku akilalmaz derecede zor ve kesinlike strateji gerektiren bir fps,boş alanda herkes öldürür,mw3 ün maplari strateji icin tasarlanmistir...
MW3 akılalmaz bir şekilde zor olarak tarif edilmiş.oynamamış ve 5.5 ssatte bitirmemiş olsam doğru olduğunu düşünebilirim ama kolay bile değil Çerezlik. Oyunu multiplayer'dan ibaret gören kitle için düşünülüp amaca uygun bir şekilde yapılmış oyunlardan MW3. bir başka nokta da şu artık kronikleşmiş MW3, XXXXXXXX oyununu döver gebertir kıyasından vazgeçsek artık. Eğer istiyorsan sen dibine kadar oyna, ama bana bu şekilde dayatma gidin alın bilmem ne diye. Merak etmeyin, iyiyle kötüyü ayırd edebiliyoruz.
veteran zorluğunda kafanızı siperden çıkardığınız anda ölebileceğiniz oyun.

hayır senelerdir tom clancy'nin oyunlarını oynuyorum ilk kez böyle bir oyuna beleş, kolay ve çerez diyenleri görüyorum.

(bkz: şaka gibi)
ful ayarlarda sıfır kasma ile oynuyorum.. oyun güzel, yalnız kendimi hiç geleceğin askerini yönlendiriyor gibi hissetmedim.. dilemma..
en düşük ayarlarda kasım kasım kasılan ve bu yüzden kendinden soğutan oyun. suçu oyunda mı bilgisayarımda mı bulacam bilemedim.
senaryo ve tutarlılık olarak vasatı geçmeyen oyun.
hadi ilk bölümler neyse çapulcu teröristlerle kapışıyoruz. ama sonlarda resmen gelişmiş bir ülke (sanırım rusya) nın ordusuyla kapışıyoruz ki oha yani. bir biz mi geleceğe gittik lan?! herkes günümüz teknolojisinde biz ise görünmezlik sonic radar , mechler falanlar filanlar eee yeter lan. ilk baştaki öldürdüğümüz gariban çapulcular la eğitimli donanımlı rus askerinin nasıl farkı olmaz?
görünmez olmakta , milleti sessizce indirmek falanda 2. bölümden sıkcı hale geliyor zira dediğim gibi kapışma , mücadele etme hissi yok.
4/10 diyor. yol veriyoruz.
Reklamın gücüyle malı götüren zaman kaybı pc oyunu. Grafik yok, fizik yok, patlama gibi efektler kötü. Hatta kötü değil o da yok... ilk advanced warfighter'daki patlamalar, ışıklandırma bundan kat kat iyiydi. Sokakta bir el bombasının patlamasıyla oluşan şok dalgasını, etraftaki nesneleri fırlatışını, verdiği hasarı izlerken bu oyunda bomba bayramda çocukların torpil patlatmasına şahit oluyoruz.

Crysis 2'yi dx11'le oynamış bir bünyede kusma isteği uyandıran kaplamalar ve özellikle insan modellemeleri şaşırtıcı derecede kötü. sağdan soldan bol bol duman çıkması çölde kum zeminin mermer gibi dümdüz olmasını kamufle etmeye yetmemiş. Yüz grafikleri bırakın crysis 2'yi, crysis'den daha alt seviyede. Ayrıca max payne 3'ün de yapımcılarına bravo demek gerek, çünkü bu konuda harika bir işe imza atmışlar.

peki iyi şeyler yok mu; var tabii. Her vasat oyunda olduğu kadar bir şeyler var. Bahsetmeye değmez.

Future soldier'la birlikte ghost recon: advanced war fighter'ın ne kadar harika olduğunu ve bu seriye ait olmadığını iyice anlamış olduk. Paranızı boşa harcamayın.

Puanlama:
Grafik- 60
Efektler- 40
Aksiyon- 75
taktik öğeler- 75
Animasyonlar ve insan modellemeleri- 60.
Multiplayeri zevkli oyun. Zevkli dediysem battlefield bad company 2 ve gears of war serileri kadar zevkli oyundur.
Senelerdir onca multiplayer oyun oynadım yukarda saydığım oyunlarla bunun yeri ayrı...
Gece gece beni gerilla moduyla krizden krize gark eden oyun. Siper almaktan bihaber yapay zeka dibinize dibinize girerek kafamıza kafamıza sıkıyor amk. Ne anlamı kaldı benim aldığım siperin, görünmez kamuflajımın? Bize reel hayatta "toprağa gömül kayalara saplan" diye öğrettiler lakin bu oyunun bu modunda senin aldığın siperi siklemeden koşa koşa gelen düşman sana saplıyor. Heh hamuğa!! Sık götüme sık...