bugün

falla adamı oyalıyor arkadaş.

insanları gerçekci.

iyi program olması 360 tv den hemen kanal d ye transfer olmasından belli.
gelinlerin kaynanalarla nasıl benzeştiği hayret ettirmiştir. hem karakter olarak, hem fizik olarak.
gelin kaynana toprağından olur diye boşuna dememişler demek.
Tüm çirkefler toplanmış.

Herkes birbirine bağırıyor lan.

Umarım bir an önce yayından kaldırılır.
Dehşete kapıldım resmen. Böyle gelin-kayınvalide düşman başına.
Erotik film ismi gibi; gelinim mutfakta.

Su tesisatçısıyla lavabonun altında pompiş yapıyorlar. Aslında güzel fantezi. Bunu değerlendirmek lazım.
reyting kasalım diye toplanan güruh.
Boks ringinden farksızdır. Fatih ürek yazık garibim iki kişinin arasında kalır hep. Gelinler de maşallah kaymanasını yer valla. Rezillik.
Türkiye böyle abuk sabuk programlardan ne zaman kurtulacak diye düşündürtmektedir. Maksat yemek yapmak, yemek yemek mi yoksa birbirini yemek mi anlaşılamamıştır. Cazgırlıktan reyting ummak.
Saçma, aşkı memnu bitince karşıma çıktı birden acayip utanç verici.
Gelinim siksokta olması gereken sikik program sunucusundan belli zaten.
evlilik programları bitti bunlar başladı.
bu tarz programlar arttı, bir adet oğluşu olduğu için kendini kraliçe elizabeth zanneden kaynanatörlere gün doğdu. kadınların hakimi kocalarının annesiymiş gibi saçmasapan birtakım yarışmalar. gelinlerin annesi nasıl ki çocuklarını evlendirdikten sonra geri çekilmeyi biliyor, erkek anneleri de artık şunu öğrensin uygulasın bir zahmet. o kadın senin rakibin değil, düşmanın değil, sana bakmakla hizmet etmekle sana kendini kraliçe gibi hissettirmekle mükellef biri hiç değil. beğenmedin mi? beğenme arkadaş sen mi bir ömür aynı yastığa baş koyacaksın? sana ne? yok şöyle yemek yapsın yok böyle tertipli olsun, aman misafiri şöyle ağırlasın beni böyle baş tacı etsin... hadi oradan. kız anneleri gözünden sakındığı evladını sana hizmetçilik etsin diye yetiştiriyor zaten değil mi? gençlik elden gitmiş, kıymet görmemiş, evliliğinde mutlu olmamış, toplumda yer edinememiş... sonra? vay efendim ben senin kocanın annesiyim, şöyle olacaksın böyle yapacaksın. sevsinler.
bu kadar kıymetli madem 'oğluşun' evlendirme de turşusunu kur e mi.
Oğlunu evlendirenin koşa koşa gidip katıldığı yarışma. Odamda dışarı çıkmaya hazırlanırken tv deki bağırtıları duyup bir gittim ki bunlar. Bu yarışma Şöyle diyaloglara sahne olabiliyor;
-ay bu kadar güzel gelin almışım 40 gece düğün yapsam az.
+herkesin gelini güzel bacığğm.
*Benim gelinim de çok güzel ama bir gece düğün oldu.

Yahu haydi bu kadınlar menopoz bastıkça stresini böyle atıyor anladık. Ama orada yaş ortalaması 25 olan dört tane gencecik insanın kolunda burma bilezikle sote yaparken birbiriyle "neden stüdyodaki aynaya baktın, kuliste bakıp çık, yok bakmadım, yok bakarım." kavgası etmesi nasıl bir fantezi lan? Bir kadının en büyük hayalinin bu olması bana çok enteresan geliyor. Bu kadar salakça birşeyin içine açlıktan ölsek yine sürüklenmem. Kaynanam menopoz stresiyle evde üstüme saldırsa yine yapamam. Gerekirse kocayı boşarım ama kolumda burma bilezikle canlı yayında yaldır yaldır helva kararken bir yandan millete düğün videolarımı izletmem. Gururumla açlıktan ölürüm daha iyi lan. bilezik, gelin ve kaynana kelimelerini duydukça kaşıntı tutmaya başladı.

Edit: anasıyla karısını evde zaptedemeyenlerin zoruna gitmiş. izleyip izleyip izlemiyormuş gibi yapmak kendi içinde saçma ve olanaksızdır. Bir programın bağımlısı olan insan o programın saçma olduğunun farkında değildir ve izlediğini saklamaya gerek duymaz. Ayrıca eleştirmez de. "Laf"tan çok söz söylemeyi deneyin.
izlemedim ama yazanlardan okuduğum kadarıyla ucuz cast koktuğunu emin olduğum programdır.

t: tv programıymış.
0:00 0:12
kadınların yarıştığı ve genellikle kadınların seyrettiği bir yarışma. Tahmin edeceğiniz gibi olayda elle tutulur ve beyin isteyen bir içerik yok.
(bkz: eltim holde)
ismi cismi tuhaf bir tv programı. Hele jenerikle oynamaları efsane.
kezbanlar mutfakta.

akıl sağlığı yerinde hiç kimseyi şu programlara almazlar. katılmak için ottan boktan kavga çıkarabilme potansiyeli, kendini dev aynasında görme, paraya tamah gibi özellikler lazım.

ortaya para koyup insanları birbirine kırdırtan, ahlaksızlığı meşrulaştıran, bu yolla para kazanan aşağılık medyamız sağolsun.
son derece kafa açan bir program.
şimdi format şöyle;
4 gelin yarışıyor. aynı yemeği yapıyorlar. kaynanalar bu yemekleri tadıp, puan veriyor. tabakların altında ise hangi yemeğin hangi geline ait olduğu yazıyor. puandan sonra açıp bakıyorlar.
günün birincisi 1 çeyrek altın, haftanın birincisi 5 bilezik kazanıyor. haftanın sonuncusu mu ayın sonuncusu mu ne yarışmadan eleniyor, yerine yenisi geliyor...

şimdi gelinler birbiriyle atışıyor, kaynanalar birbiriyle atışıyor. arada fatih ürek ortalığı kızıştırıyor. işte kaynananız şöyle dese ne yaparsınız, gelininiz böyle davransa ne tepki verirsiniz... gelin ve kaynanalar da birbirine düşüyor resmen. böyle bir format. hele bi kaynana reyhan var ki, tam cennet mahallesi karakteri gibi kadın.

bir haftadır izmir'de olduğumdan annemle beraber izliyorum. resmen kafa açıyor. anneme 'sana gelin getireyim, beraber gidip katılın buna' diyorum. 'benim kazancım ne olacak, bilezikler gelinin, çeyrekler benim olsun, ama beceriksiz bir gelin getirip rezil ettirme bizi orada' diyor. 50-55 bileziği, 80 küsur çeyreği olan gelin var lan. anladığım kadarıyla ratingleri de epey yüksek bir yapım.

kafa güzelken izlemek lazım bunu.
Kanal d 'de yayınlanan programdır.

hic kaçırmam, izleyemezsem gece tekrarını izlerim.
Mide bulandırıcı ucube ve kaşarların kozlarını paylaştığı çöplük.
Türk televizyon kültürü ve vizyonuna uygun olduğunu düşündüğüm programdır. Zira mantık içeren yahut rezil rüsva olmayan bir program yapılması aklımın ucundan geçmez. Sunucusu da Fatih ürek gibi birisi olunca pek de birşey beklememek lazım.
ev hanımlarının aptallaşması için üretilen formatlardan biri.
Kamera görünce yanımdaki insanları itin götüne sokmalıyım yarışması.