bugün

kosankargada burada tedavi görmüş bir süre
ankara gata'nın girişlerinden birinde, dışarda, "hastanızın sağlığı için lütfen yiyecek ve çiçek getirmeyiniz." yazar.
daha önce askerin biri "içiçek" yazmış da, bu imla hatasını gören komutan kızmış, kolay yoldan i harfini silip çiçeğe mi dönmüşler napmışlar anlamadım.
Meğer ben askeriyenin efeliğine tıbbın da ilmine vurulmuşum meğer ben askeri tıbbiyeli olarak doğmuşum dedirten ilim irfan yuvası vadicik...içinde dağları mesken edinen insanı yaşatmayı da amaç edinen şanlı tıbbiyeliler bulunur...
içerisinde tıp icra eden doktorlardan çok tıbbı yargıdan adam kurtarmak için kullanan şerefsiz insanlar vardır. doktor demiyeceğim. mesleğini yapan doktorlara hakaret olur.
tanım: askeri hastane. başıma gelen şey ise şu. lokal anestezi uygulamasıyla kalpten ablasyon olurken tavanda uçuşan bir yarasa gördüm. ulan acaba yüksek tansiyonun etkisiyle ben mi serap görüyorum dedim kendi kendime lakin eps'yi yapan albay ve öğrencileride "aa yarasa" deyince kendime "neredeyim ben" diye sordum. tam bir skandal. kaldı ki ben o an tek başıma baygın halde yatıyor olsa idim ve o hayvan açılan yerden kanımı içmeye kalksa idi bunun hesabını kim verecekti. hani diyeceksiniz ki lan amma yazdın böyle olur mu ama milyonda bir de olsa olma ihtimali var sonuçta.
Torpillisine en üst düzeyde hizmet veren sıradan vatandaşa bu özenin yarısını göstermeyen,Torpilli olduğunuzu çaktırmadığınız halde torpiliniz ortaya çıkınca üçbuçuk atan hastanedir.
son zamanlarda oldukça şaibeli haberlere konu olan askeri fakülte.
hastalar üzerinde etik dışı deneyleri gerçekten yapıyorlar mı?
http://www.youtube.com/wa...p;feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=zouc3rfzmfa

namussuzlar...
(bkz: gata da skandal)
askeri doktorların maaşlarının düşük olmasından yakındıkları için giderek tercih edilmemeye başlanan tıp fakültesine sahip akademidir. ayrıca orada iki kimliğiniz vardır asker ve doktor ama öncelikle askersinizdir asker.
bugün kurulun önünde raporumu almak için beklerken bir askerin merdivenlerin üzerine hasta bir şekilde yattığını gördüğüm, yardım etmeyi bırakın bir komutanın gelerek askeri tekmeleyerek oturtmasıyla sonuçlanmış bir olaya şahit olduğum askeri hastanedir.
vatan,millet,sakarya diye insanları doldurmadan önce keşke komutanlarına erlerinde insan olduğunu hatırlatabiliyor olsaydı.
türk ordusu bu haldeyse yazık gerçekten...
yeni yapılan çok katlı otoparkıyla giriş kapısı değişmiş yer. eski acilin daha yukarısından, ulaştırmanın ordan yapılıyor artık girişler, ringleride yenilemişler.
ancak alerji bölümünde test yapılmasını istiyorlar ve bu test için gerekli malzemeleri sizin almanız gerekiyor. hastane içindeki eczanede bu ilaçlar satılmıyor en yakın çıkıştan çıkmak yasak ve bu çıkışın tam karşısı eczane dolu, diğer yeni çıkış polikliniklere uzak burdan çıktığınız zaman en yakın eczaneye yine yürümek zorundasınız, alerjide günlük sivil hasta muaynesi 2 kişiyle sınırlı önceden randevu alabiliyorsunuz.
gayet güzel ilgileniyorlar, arkadaşımın bazı ağrı kesicileri aldığında gözleri şişiyordu gerekli testler yapıldığında novalgine karşı alerjisi olduğu tespit edildi, daha da tahkikler devam edecek, ankarada diğer araştırma hastanelerinde bu testleri yaptırabilmeniz için aylar öncesinden randevu almanız gerekiyor, burda ise sabah erkenden kalkıp gata ya gelip sıraya girmeniz yeterli yada önceden randevu almanız ama yapılan testler pekte kısa sürmüyor hatta bikaç güne sarkabiliyor hatta iki kişiyseniz bikaç haftaya bile sarkabilir.*
acil servisi sivillere de hizmet verecek askeri hastane.
saygın ve örnek bir tıp akademisi olmakla birlikte bazı yüksek rütbeli subaylara son yıllarda yapılan bir takım ayrıcalık ve kayırmalarla itibarını gölgelemiş kurum.
maltepe askeri lisesi bu hastanenin personel kaynağıdır. türban bahsedildiği gibi sorun çıkarmamaktadır. tamamen şehir efsanesidir. bazı askeri önceliği bilmeyen siviller* torpil derler. acil olmadığı yerlerde muayene sırası ilk başta general ve amirallere ardından üst subaylara ardından subaylara ardından astsubaylara diye devam etmektedir. bu sıralamaya torpil diyenler vardır. ismi psikolojik olarak insanı etkiler. çocukluğumdan beri gittiğim hastanedir. hemen hemen her bölümünü gezmişimdir. hemen hemen her bölümü de en üst düzeyde emsallerinden üstündür. doktorların da eskisi gibi ciddi olmadığı hastanedir. size takılırlar espri yaparlar. henüz bugün gittiğim diş bölümünde futbol muhabbeti yaptık doktorla.

not: askeri önceliğin amacı askeri işlerin aksamamasıdır.
not2: askeri öğrenciler emekli tsk personelinden önce gelir.
adamı yeniden yaptıkları hastahane.
türkiyedeki en iyi hastahanedir.
askerdeyken gidebileceğiniz son durak ankara gata dır.
buraya ulaşabilen adamın sonu genelde ameliyattır. ameliyatlarda oldukça başarılıdırlar. burada iyileşemeyen hiçbir yerde iyileşemez.bence
yemekleri mükemmel ötesidir. hastalara oldukça iyi bakılır. günde 3 öğün yemeğiniz gelir. aralarda da ara öğün gelir, çay-poğça-süt-bisküvi-meyve vb.
cem yılmazında askerligini yaptıgı 100 yılı asan süredir askeri ve sivil hizmet veren yer.
kıskanç şakirtlerin bok atmak için sıraya girdikleri kurumdur.
hayatlarında buranın kapısının önünden geçmemişlerdir, yalancı basınlarından duydukları haberlerle yorum yaparlar. haberlerin de yalan oldukları ayrıca ispatlanmıştır.
özel şeriat hospitalin bu kadar kaliteli olmayışı yüzünden kıskanırlar.
ayrıca bu şakirtlerin bazıları da burada tedavi olmak zorunda kalırlar, çünkü özel irtica hospital'in tıbbi birikimi yetersiz kalır, faturaları da ayrıca kabarıktır. hastanede önlerinden her üniformalı albay geçisinde içlerini tarifsiz bir korku salar.
türbanlı bir şekilde hastaneye girebilmiş ve tadavilerini herhangi bir ayrımcılık görmeden yaptırabilmiş olmalarına rağmen, yalancı basınlarının haberlerine itibar göstermeye devam ederler.
askeri nitelikli hastanedir.
okuldaki ineğin gta'ya dediği sözdür.
Son zamanlarda orada çalışan doktorların düşük maaştan dolayı son derece sıkıntı çektiği bir hastanedir. Akademisinde ise askeri hastanede çalışmaktan vazgeçip çıkan bir sürü öğrenci mevcuttur. Fakat bu sıkıntı çeken doktor ve hastalar GATA'yı anlayamamaktadır. GATA'da çalışmak dünyadaki en onurlu iki mesleği aynı anda yapmaktadır. Maaşı için doktor olacak biri kesinlikle GATA'yı yazmamalıdır.
ayakkabılarına kadar bembeyaz giyinen doktorların olduğu hastahane.

buradan bir koca bulmak her genç kızın hayalidir tabi ki.
buraya girmek için mükemmel insan olmanız gerekki zaten mezunlara bakılırsa ne kadar uç oldukları anlasılìr.
(bkz: cool)
güzel bir askeri taramadan geçip girdiğiniz mekan.
güncel Önemli Başlıklar