1. 1.
  kıs. gulhane askeri tıp akademisi
  1 ... dopdop
 2. 2.
  ankaradaki istanbuldakinden kat be kat daha iyidir.
  1 -1 ... africa
 3. 3.
  kazanması kasıntı olan üniversite
  1 ... picnick
 4. 4.
  ecevit'in yattığı hastane
  ... cnnturk
 5. 5.
  1898 yılında "Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane" olarak istanbul'da kurulan o günden bugüne Türk tıbbına en büyük katkıyı yapmış olan ve Ankara, istanbul Tıp Fakültelerinin kurulmasında gerek öğretim üyesi gerek bina olarak büyük yardımları olan ilim irfan yuvası. O yıllardan itibaren tabip subay yetiştirir.Turk tıbbının ilklerini yaşatmışlardır. Milli mücadele yıllarında saygıdeğer doktorlarımızın Anadolu'ya geçmesiyle Ankara'ya taşınmıştır. Burdaki hastanesi ilk 1941 yılında Cebeci'de kurulmuş olup daha sonra 1953'te bahçelievlere, en son da 1971 yılında bugünkü yerine yani etlik'teki alanına taşınmıştır.Yaklaşık 1 milyon metrekare üzerine oturmuştur. Bugün bünyesinde hastanenin yanında bir tıp fakültesi, bir hemşirelik yüksekokulu, bir sağlık astsubay meslek yüksek okulu barındırır.

  Günümüz itibariyle akademi harp okulu mezunu bir korgeneral( Korg. Necati ÖZBAHADIR), dekan ve baştabip olarak da bir tabip tümgeneral (Prof. Tbp. Tümg. M. Zeki BAYRAKTAR)tarafından idare edilir. Geçtiğimiz yıl itibariyle hastane sivillere de açılmış durumdadır.

  Tıp fakültesine askeri öğrenci olarak alınan ve 6 yıl sonra tabip teğmen olarak mezun olan öğrenciler tibbiyeli olarak bilinir ve komutanlarına bu şekilde tekmil verirler. Diğer tıp fakültelerinden farklı olarak burada askeri öğrencilere beden eğitimi, askeri eğitim gibi dersler verilmektedir. Bu öğrenciler mezun olunca tus(tıpta uzmanlık sınavı)'a girmektedir kazanmaları halinde uzman tabip olarak hastanelerde devam etmekte aksi halde ise kıta görevlerine verilmektedirler. Bugün itibariyle Ankara'daki hastanesinde 10'a yakın tabip tuğgeneral, bir tabip tümgeneral bulunmaktadır.

  istanbul Haydapaşa'da bir de eğitim hastanesi mevcuttur.
  2 ... terzioglu
 6. 6.
  içinden hiç çıkmadığım,kronik hastalığımın olduğu izlenimi verdiğim,tek amacımın herifimi görmek olduğunu yüreğimin derinliklerinde sakladığım hastane.
  1 ... gammaze
 7. 7.
  http://www.gata.edu.tr/
  ... vernon sullivan
 8. 8.
  gülhane askeri tıp akademisi. kendisi bir hastane olmakla birlikte ankara'nın en büyük spor salonlarından birisini, ayrıca doğal bir vadiyi, ve bu vadinin içinde dinlenme tesislerini barındırır.
  2 ... no witzki
 9. 9.
  morgun kapısında, morg degil de şöyle bir tabela vardır; cennet kapısıdır.
  2 ... mintiminti
 10. 10.
  büyükbabamın vefat ettiği hastane, hala ankaraya gidipte önünden geçsem gözlerimin dolduğu, tüylerimi diken diken eden yer.
  1 ... batuhanyedek