bugün

#8114186 numaralı entrysi bana ister istemez sanatçı hakkari de klip çekse ne olacak diye sorduran yazar. hayır aydın da, izmir de, ankara da çekilmesi seni rahatsız etmeyecek de neden hakkari de klip çekilmesine bu kadar bozuluyorsun? gözden mi çıkardın yoksa hakkari'yi? orası da bizim vatanımız değil mi? pkk lılar orası bizim dediğinde neden kızıyoruz o zaman bu kadar, neden hakkariyi bir anda bu kadar dışladın açıklarsan çok sevinirim.

tekrar soruyorum, emre aydın'ın hakkari'de klip çekmesinden neden bu kadar rahatsız olacaksın? gözden mi çıkardın yoksa hakkari'yi?
açık açık faşist olduğunu söyleyen yazar. bu noktada kendisini takdir ediyorum. en azından faşist biri olduğunu çekinmeden dile getiriyor. ne güzel. bazı öküzler gibi ayan beyan faşistlik ırkçılık yapıp yok ben değilim demiyor. hani faşist olduğunu açık açık belirtmesi onu bizim gibi bir insan yapmaz ama sonuçta adam açık görüşlü.
(#8125574) nolu entrisinde islam dininin masum olmadığını, bunun sebebinin de abbasi/emevilerde aranması gerektiğini belirterek, beni hayretler içinde bırakmış kişidir.

yani şimdi bir din onu uygulayan otorite ile mi anlam kazanır? otorite iyi ise o din de mi iyidir? kafam karıştı.
abdülhamid ve necip fazıl hakkındaki "engin" bilgilerinden dolayı takdir-e şayan bulduğum yazardır kendisi.
(#8189360)

bilip bilmeden yazan yazardır. engin ceber'in işkence sonucunda öldüğü hukuksal olarak da ispatlanmıştır. video kayıtları ve görgü tanıkları vardır.

araştırması, okuması, daha çok yol katetmesi gereken kişidir.

yedinci nesil bir yazardır.

yolu açık olsundur.

düdük: o değilde dostum engin ceber gözaltındayken başlayan cezaevinde devam eden işkenceler sonucu öldü.. armut toplarken ölmedi.

neyin peşindesin ?
değerli yetişmiş bir türk kardeşimizdir .
Bebek katillerinin savunucularının sürü halinde atıp tuttuğu yazardır.

lan şu kürt feodal kalıntılarından ne zamna kurtulacaksınız. Şehire gelseniz hemen birbirinizi bulur feodal bir yapılanma içerisine girersiniz, Sözlüğe gelseniz feodal feodal takılırsınız. fikirleriniz güya feodalite karşıtıdır ama buram buram ilke kültürel düzeniniz kokar.

Ne ilkel adamsınız siz lan.

ek: feodal köyünden çıkamazmış ulan Feodal kültürün kalıntıları deyince gelen savunmaya bak. Ben de diyorum şu ülkedeki kürtler Türk medeni yaşamına ne kadar çabuk ayak uydurdu, meğersem köylerinden çıkabildikleri içinmiş.
amerika için cici,komünizm için tu kaka diyerek kendine fazlasıyla hayran bırakmış kişidir*
(bkz: ajdar ın uludağ sözlükte yazar olma ihtimali)
(#7815922)
(#7807691)
bu entrylerle ilgili ne yazsam sözlük formatına aykırı olduğu için hiçbirşey yazmayacağımdır.zamanıma yazık.
liseli serap vakasında suçun %90'ını kıza, %9'unu da kızın ailesine mal etmiştir. umarım kızın olur be gaspirali, umarım çok güzel bir kızın olur hem de. ve o kız hayatını özgürce yaşamak ister, hatta yaşar da. sen de oturduğun yerden kudurursun kızın ahlaksızca bir şey yapmasa bile. belki de kızını vurursun bilmiyorum.
heyyyt, seviyorum bu cocuğu.

durmak yok yazmaya devam...
vatanını milletini seven yazar. ırkçılığın tanımı buysa, evet ırkçı.
vatanı ve milleti için yaşayan yazardır. diğerleri gibi yorgan altı milliyetçisi değildir.
ırkçı olduğu bir yakıştırma değil kendisinin de kabul ettiği bir şeydir. duyurulur.
#8471090 gül gül öldük gerçekten.
ırkçılığı binlerce yıllık kardeşlik hamasetiyle sevimli gösterme temayülü bulunmayan, "ırkçıysam ırkçıyım, mezhebim budur" duruşuyla islamcı türkofillerden daha fazla saygı hakeden yazar. izmlerin ve ideolojilerin kişilere birşey katmadığını, aksine kişiliğin ve bireyin fikirlere saygınlık kazandırabileceğini bilen insan. umarım tanrı huzurunda hesap verireken de böyle dik durur.
''dilde fikirde işte brilik'' ülküsünü savunan ismail gaspıralı'nin ismini kendine nik olarak seçmiş yazar. her ne kadar gaspıralıya özenir gibi görünse de hüseyin nihal atsıza rahmet okutacak kadar ırkçıdır.
ırkçı bir kardeşimiz.. (bkz: #8781456)
seri artı oy verilesi benim gibi türkçü yazar.

nick altına seri halde söven yazarları takmaması dileğiyle..
üstün insan söylemine kendini kaptırmış olan yazar.üzücü...birilerinin ibadethanesinde atatürk resmi görünce onları ari ırk falan zanneder. ah şu masallar... neden bu kadar pembesiniz?
ideolojisini ele alacağım tek yer taç çizgisi olan yazar.
cahil yazar.
(bkz: #8358681) nolu entrysinde saçmalığın dozunu arttırarak ibrahim kaypakkaya'ya rus ajanı demiş kurtçuktur.tepeden tırnağa saçmalama dolu bu entry'de;

1-tikko'nun tokat erbaa'da kurulduğunu söylemiş;halbuki tikko tokat erbaa'da değil dersim'de kurulmuştur.
2-ibrahim kaypakkaya'nın rus ajanı olduğunu söylemiş;halbuki ibrahim kaypakkaya rus ajanı değil,tam tersine sscb'nin sosyal emperyalizmi uygulayan devlet olduğunu belirten ilk sosyalistlerdendir.sosyal emperyalist olarak nitelediği bir devletin ajanlığını yaptığı iddiasına inanmak için heralde katışıksız saf olmak gerekir.
3-tikko'nun pkk'nin bir kolu olarak kurulduğunu söylemiştir;halbuki pkk 1978'de kurulmuş,eylemlerine 1984'te başlamıştır.yani,tikko'nun kuruluşundan 6 sene sonra ortaya çıkmıştır pkk.

bu palavralara aptallar inanır.yanlış anlaşılmasın,büyük türk düşünürü gaspıralı'ya ben aptal demek istemiyorum.demek istediğim,söylediği yalanlara kendisi bile inanmıyordur.
(#9207777) yeterli sanırım.
(bkz: ideolojisi sebebiyle yazarların ailesine küfretmek/#9254485)
--spoiler--
çirki bir hareket. ama bazıları bunu zorla istiyor.
(bkz: ağlama melis)
--spoiler--
birileri senin düşüncelerin sebebiyle ninene küfretse aynı tepkiyi mi verecektin ?