1. 1.
  1564-1642 yılları arasında yaşamış italyan gökbilimcisi.
  10 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  dünyanın döndüğünü iddia ettiği için idam edilmesine karar verilmiş ve idam anında son bir şans verilerek dünyanın dönmediğini söylemesi halinde canını bağışlayacakları söylenmiştir.
  o ise biraz düşünmüş ve;

  - ama o dönüyor demiştir.
  10 -1 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  (bkz: plagiarism)
  2 ... child
 4. 4.
  Serbest düşen cisimlerin (eğik atışlar dahil) ve eğik düzlem üzerindeki bir cismin hareketini inceleyen,bağıl hareket kavramını ortaya atan ve salınan bir sarkacın zaman aralıklarını ölçmek için kullanılabildiğini kaydeden italyan fizikçisi ve bilim adamıdır.
  5 ... kemalettin şentürk
 5. 5.
  galileo dünya yuvarlaktır ,dönmektedir der
  kilise de ebeni yakalarsak döndürecez diye cevap verir
  galileo da götü kurtarmak için dunya ahanda bu tepsi gibi bizim köyün yolu gibi,3+1 evin salonu gibi düzdür der... ve yırtar
  13 -2 ... balyancho
 6. 6.
  dünyanın güneş çevresinde döndüğü görüşünü inkar ettiği halde bilimsel gerçeğin askeri olarak adlandırılması tuhaf, sözünün eri olmayan bilim adamı. Martin Luther tarafından "ün kazanma aşkına tüm astronomi bilimini altüst etmeye hazır bir deli" olarak nitelendirilen ve hakkında "Yaşua, dünyaya değil, güneşe durmasını emretmiştir." dediği italyan.
  2 ... caty blake
 7. 7.
  Italyan fizikci-astronom ve yazarç Modern mekanigin kurucularindan fizik kanunlari aciklamak icin matematigin kullanilmasinda buyuk rol oynamistir. Bircok deneyin sonucunda cisimlerin boslukta dusmesi yasasini kesfetmis, atalet ilkesini ilk kez formule etmis. Hizlarin olusumu ilkesini sezinlemis ve sarkacin sallanimindaki es zamanligi saptamistir. Astronomide dubunu kullanarak evrenin gozlenmesinde bir devrim yaratmistir. Ay'ın engelbelerini, Jupiter gezegeninin baslica uydularini , Venusun safhalarini ve Samanyolunda yildizlarin varligini kesfetmistir.

  kaynak http://www.geocities.com/homer_847/galileo.htm
  2 ... goksunv
 8. 8.
  yanlış hatırlamıyorsam çatlayana kadar insanlara güneşin dünyanın etrafında deiğil de dünyanın güneşin etrafında döndüğünü, ayrıca dünyanın da kendi ekseni etrafında döndüğünü anlatmış, fakat zaman homosaphiensleri tarafından şeytan, cadı, manyak, piskopat olarak nitelendirilmiş, mahkemeye çıkarılıp ölümle tehdit edilmiş zavallı gökbilimci..
  5 ... solucan
 9. 9.
  demiş ki:

  "Bizi zeka, duyu ve mantıkla donatanıp bunları kullanmamızı amaçlayan bir tanrıya inanmaya zorunlu hissetmiyorum" *
  8 ... baybars
 10. 10.
  tüm evrenin merkezinin dünya olduğu fikrini, yüzyıllar boyunca tekrarlayarak, insanların beynine şüphe kalmayacak şekilde yerleştirmiş olan din adamlarının ölümle tehdit ettiği büyük bilim adamıdır. Aslında doğru bildiği yolda ölmeyi seçmiştir, ancak yakınları tarafından daha fazla gözlem ve keşif yapması için yaşamayı seçmesi yönünde ikna edilmiştir. Hayatı ve buluşları, Dogmalar ile bilimin ne ilk çatışmasıdır, ne de son.
  2 ... goksunv