bu takımı 0-0 ve 2-1 ile eleyen fc barcelona barnabeu'da real madrid'i 4-0 yendi. demek ki neymiş ? galatasaray saygı duyulacak kulüpmüş. kötü sezon geçiriyor ama arada iyi işler de çıkartıyor. ha gayret aslanlar, şu berbat sezonu iyi sonlandıralım.
--spoiler--
bu takımı 0-0 ve 2-1 ile eleyen fc barcelona barnabeu'da real madrid'i 4-0 yendi. demek ki neymiş ? galatasaray saygı duyulacak kulüpmüş.
--spoiler--

valla futbolu bilen çoğu kişi orayı öyle okumuyor ebbır ama yine de senin dediğin olsun. severiz seni.

yine de sen bunu gaziantep civarında söyleme, gülerler...

tanım; sabahın köründe hakkında güzelleme yapılan takım.
öyle başarı ve kupa odaklı bir takımdır ki sadece 6 ay kötü gitmesinden sonra taraftarın ve üyelerin yönetimi istememesi sonucu çiçeği burnunda yönetimi anında görevden alan kulüptür. işte vizyonu, misyonu budur. 4 yıldır zerre başarısı olmayan ali koç fener camiasına tekrar başkan olabiliyor ve koltuğa oturabiliyor. galatasarayı bırak 4 yılı 6 ayda bile başarısızlıkta adamı madam ederler. çok farklı ve büyük bir camiadır.
Yakın zamanda Fetö, haluk ulusoy ve mesut yılmaz'ın ekmeğini fazlaca yemiş; Simgesi fransız'ların sevdiği aslan olan ve yine fransız'ların sion adındaki derneği vasıtasıyla arnavut asıllı mı ermeni mi bilinmeyen burjuvazi babasına para verilerek Ali Sami Yen tarafından Mektep-i Sultani'de agop'lar, yani'ler ve benzeri zengin veletler top kovalasın diye kurulmuş bir futbol kulübüdür. Zira o dönem Türkler'in futbolla uğraşması yasak olduğu için Beşiktaş'ın dahi futbol şubesi 1911’ e kadar kurulamamış, Fenebahçe ise; yabancı isimle kurulup iki kez de kapatılmıştır. işgâl yıllarında Fransız'ların yerleşkesi olduğu okullarına, işgal yılları sonunda misafirperverlikleri için yine Fransız'lardan bir teşekkür de almışlıkları vardır.
kendi taraftarları özetlemiş durumu; iyi gün taraftarına sahip kulüptür. bir de bu sanki iyi bir durummuş gibi konuşurlar.

fatih terim denen adamı bile başardıklarından ötürü kulübün üzerine çıkarırlar.

liselilerin kendi aralarındaki ego çatışmalarından kulüp zarar görür, istikrar sağlanamaz ama sorsan kendilerine bu da muhteşem bir durummuş.

yarın başkan adayı bulamazsınız benden söylemesi.
Başarısızlığın biletini hemen keser.

Başkan bulamazsınız diyenlere bak hele daha ali koç un karşısına aday bulamıyorlar.

Parayı veren taraftarı öttürüyor ama arkadan.
Her insan hata yapar;ama her insan hatasını kabul etmez. Ben 18 yaşına kadar yanlış yoldaydım, doğru yolu buldum. Gs Uefa'yı almadan tam üç ay önce... Neden mi? Nedenini penaltıcı Arif'i ve Gs Efsanesi (kabul ediyorlar mı, bilmiyorum) Torino'lu Şaban'ı bulup sorun. Hagi denen çingenin ülkede korunmasını saymıyorum bile. Hagi özelinde bir şey söyleyelim: Çok iyi futbolcuydu. Tartışmaya kapalı konudur; ama iki adam geçince üçüncüye kendini atıp az adamın kırmızıyla cezalanmasına sepep olmamıştır. Haluk Ulusoy ve Mesut Yılmaz, tabi bir de Fetöş sağ olsun, sayelerinde değil mi? inkâr eden herifler 95 doğumlu falandır sanırsam. Aklı yeten kimse bunları bilir. Ben boş atıp dolu tutmaya uğraşmam. Bende yanlış olmaz!
çöküşe giden takım. artık yenilmeleri doğal yenmesi olay oldu. 1973- 1987 arası durkalma döneminden bile daha kötü bir dönem bekliyor Galatasarayı.
kötü bir sezon sonunda arka arkaya iki galibiyet ile son dört haftaya girmiş, lige devam etmeyi garantilemiş, türkiye'nin en başarılı spor kulübü. doğru bir idari ve teknik yönetim, akıllıca transferlerle gelecek sezon elbette toparlanacaktır. aksi takdirde siz galatasaray'ı tanımamışsınız demektir.
Ben eleştirince sıkıntı yok da leşiktaşlılarla menerliler laf edince tilt oluyorum aq.
Beşiktaş'tan kötü ama diğer anadolu takımlarından sonra bi nebze iyi oynayan kendi halinde bir klüp.
https://youtu.be/4kACaffsdiQ

Galatasaray şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kalmış, gümbür gümbür ilerliyoruz.

o yıllar lisedeyiz tabi.
lise de disiplinli bir lise.

neyse kura çekimi tam derse denk geliyor diye ceza alma pahasına derse kasten girmeyip kura çekimini izlemiştik kantinde.

pür dikkat izlemiştik yukarıdaki videoyu.
tüyler diken diken.. *
sonra sonuç.. Real Madrid. * ama enfes mücadele edip, kazanarak elenmiştik.
juventus'un aksine asla şike soruşturması geçirmemiş, benfica'nın aksine asla şampiyonlar ligi gruplarında sıfır çekmemiş, süper ligin en çok profesyonel lig şampiyonluğu kazanmış, avrupa'da, futbolda iki kupa birden kazanmış, türkiye'nin en başarılı spor kulübü. bunları takdir etmeyen şuursuz birer fanatiktir.
juventus'un aksine asla şike soruşturması geçirmemiştir, çünkü burası türkiye.
türkiye nin en büyüğü, ülkenin avrupaya açılan yüzü ve dünyada en çok tanınan türk takımı.
37 şampiyonluğu olan güzide kulübüm. ağlak ali koç ağlamasın. 28 diye. kendilerinin senelerdir başarısızlıklarını böyle kapatmaya çalışıyorlar. garip fenerbahce taraftarıda bunla avutuyor kendini.
görsel
görsel
Fenerbahçe’ nin yüceltilmeye çalışıldığı bir ülkede sürekli şuursuz fenerbahçe ve beşiktaş fanatiklerinin saldırısına uğrayan türkiye’ nin en başarılı spor kulübü.
Gerçek dünyada ve sosyal medyada şuursuz fenerbahçe, beşiktaş, trabzonspor fanatiklerinin en çok saldırdığı kulüp. Örneğin sözlüklerde fenerbahçe için yazılan övgüler artılanır, galatasaray için yazılan övgüler eksilenir.
Ayrıca kimsenin profesyonel türkiye süper liginde en çok şampiyonluk kazandığı gerçeğini değiştiremeyeceği kulüptür.
Nefretiniz de eksileriniz de boşa gidecek ! En büyük galatasaray !
Tarih öncesi şampiyonluklar sayılıyorsa 37 şampiyonluk oluyor, bu da 7 yıldıza tekabül eder. Bu işten siz zararlı çıkarsınız beyler.

Dua edin de uefa ve süper kupa için de birer yıldız daha eklemeyelim oraya, o zaman hiç yaklaşamazsınız :d
hem futbolda hem basketbolda avrupa kupası kazanmış olan türkiye'nin en başarılı spor kulübü.
UEFA kupası süper kupa Avrupa sokaklarını inletmek bir sevdadır Galatasaray.
okan kocuk, yunus akgün, emre akbaba, ali yavuz kol, emin bayram ve batuhan şen gibi katkı sağlayacak isimlerin kiradan geri dönerek a takıma dahil olması büyük olan kulüp.
ancak sadece bu isimlerin geri dönüşü güçlü bir kadro için yeterli olacak mı ? rakipleri mayıs ayında büyük ihtimalle transfer atılımları yapacak galatasaray 11 haziran'dan sonra hedeflediği iddialı kadroy kurabilecek mi ? yeni başkan ve muhtemelen yeni gelecek teknik direktörün gelecek adına nasıl çalışmaları olacak ?
kiralıkların bazılarının başarılı bir sezon sonrası geri dönmesi sevindiriciyken, seçim, teknik heyet ve kadro belirsizliği soru işaretleri oluşturup düşünüdürmektedir.
bekleyip görelim.
en az 3-4 tane a klas oyuncu bulundurması gereken güzide kulübüm. şampiyonluk böyle gelir. en son şampiyon olduğumuz sene de ndiaye, fernando, nagatomo, onyekuru, rodriguez, ve her ne kadar beğenmesek te feghouli ve belhanda gibi a klas seviyesinde oyuncularımız vardı. ama bu sene bizim 0 dan alıp parlattığımız marcao dışında a klas bir oyuncumuz yok. kerem pek a klas sayılmaz. hadi keremide sayalım. çünkü kerem istikrarsız ve tam istediğim seviye de değil. bu sene a klas oyuncu olmamasının yegane sebeplerinden birisi siktiğimin yerli kuralıdır. yerli kuralı olmasa belki gedson vari mohamed elneny gibi sağlam ortasaha transferleri yapacaktık. bu yerli kuralının kalkması lazım. ligde şampiyon olmak kolay. önemli olan avrupa da başarı sağlamak artık avrupada başarı istiyorum sikimsonik rangers ve frankfurtun yaptığını bizimde tekrardan yapmamızı istiyorum. içim acıyor bunları görünce. artık her sene düzenli olarak çeyrek final oynamalıyız en az.
1905'den beri taraftarına en büyük mutlulukları, gururları yaşatan avrupada en iyi bilinen ve 2021 de Türkiyenin en başarılı futbol kulübü seçilmiş, 22 şampiyonluk kupasıyla Türkiyenin en çok süperlig şampiyonluğu olan şanlı kulübüdür.
görsel