bugün

kırmızısı yanıyor bayrağımdan kanımdan, sarısında pırıltı atamın saçlarından, öyle bağdaşmışlarki canım kanım yanyana , sarı kırmızım benim her şeyim feda sana galatasaray.
geçmişindeki şaibeleri saymakla bitiremeyecek takım.
not: ayrıca hamsispor'un panpası!
iki kanadına zımba gibi iki adet oyuncu alırsa ligde rakipsiz kalacak olan ve italyan savunması gibi savunma yapan takım.
vitesi beşledi gidiyor. saraçoğlu gişesine kadar devam ...
gerçekleri yazanı* yazan takım.
öncelikle galatasaraylıyım.

gereksiz yere abartılan futbol takımıdır. abartıldığı kadar iyi oynamıyorlar. tek ciddi maç beşiktaş maçıydı, onda da yokları oynadı galatasaray. fenerbahçe zaten öyle bir kadro ile çıkmıştı ki kazanması imkansızdı, trabzonspor' un durumu ortada. geri kalan takımların da kadro kaliteleri galatasaray' ın çok altında zaten. geçen seneki galatasaray ile kıyaslarsak elbette harika bir takımımız var ama uefa zaferini yaşamış bir galatasaray taraftarını kesmez türkiye ligindeki sonuçlar ve bu oyunla galatasaray' ın avrupa' da pek şansı yok.
öncelikle iki kenar oyuncuları da hiç dikine gitmiyor hep yana oynuyorlar. çizgiyi inmek gibi düşünceleri hiç yok. orta sahadaki melo ve selçuk ise kapasitelerinin altındalar. yani mustafa sarp-barış ikilisine kıyasla melo ve selçuk' un kramponları bile daha iyidir o ayrı, ama bu iki oyuncu şu an yaptıklarından çok daha iyisini yapabilecek yeteneklere sahipler.
savunmadaki uyum -semih, ujfa- ve hücumdaki uyum -baros, elmander- ise büyük artılarımız.
liderlik, galibiyetler beni de mutlu ediyor elbette ama benim hayalimin galatasaray' ına rakip olabilecke takım yok zaten(kadro kalitesi açısından beşiktaş hariç) şu an ligde. yeni bir takımız ve bu kadar kısa zamanda bu seviyeye gelmek elbette ki harika ama eksiklerimizi de görüp çözüm üretmemiz gerek.
şimdiden 5. vitese takmışlarsa eğer, yakında su kaynatacak takımdır. daha bunun play offu var, koca bir ikinci yarısı var. nedir dostlar bu gaz? yıllar sonra elle tutulur ortalamanın üzerinde bir kadro kurdunuz diye bi bok mu zannettiniz kendinizi? elimizden kaçırılan oyuncular * hala bizde olsaydı, şu yalan dolan, 1 tane kanıt bile içermeyen yüzlerce sayfalık saçma iddianame olmasaydı, üstüne bir de cristian kazması yerine adam gibi bir orta saha almış olsaydık, ne bok yiyecektiniz sorarım size?

şu haliyle bile hala büyük fenerbahçe ile aynı puandasınız, hemen götünüz kalktı inanılmazsınız ya.

görmemişler gibi davranmaya devam etmeyin, takımınızı daha da küçültüyorsunuz.

büdüt: doluşun doluşun ezikler, haklı olduğumu biliyorsunuz, yoksa bu kadar acıtmazdı heralde.
Büyük türk spor kulübüdür. Bu büyüklüğün sebebi tanju' lar, hakan' lar, simoviç' ler, taffarel' ler olduğu kadar hami' li trabzonspor, lefter' li fenerbahçe, metin, ali, feyyaz' lı beşiktaş' tır.

Bu kulüpler olmasa rekabet edecek takım, çekişecek denk bir güç olmazdı. Bize ve sporumuza kattığınız her şey için teşekkürler.

Galatasaray' a gelirsek. Fiyasko oyuncular barındırmıştır zamanında bünyesinde. Yetenek abidesi karaktersiz lincoln' ler gördük. Yeteneği kısıtlı mücadeleci lorik cana' lar gördük. Ayağıyla gol atamaz denen hakan şükür' ler gördük. Kulüp başarı adına tonlarca oyuncu aldı, sattı. Ama galatasaray taraftarının tercihi hep karakterli, özverili oyuncudan yana oldu. Jo diye kiralık bir futbolcu izlemiştik. Gerçekten iyi bir tekniği vardı, fena değildide. Ama bu kulüp bu oyuncuyu istemezdi. Vazgeçerdi. Biz elmander' i, semih' i, ujfalusi' yi, hakan' ı, küçük hakan' ı, bülent' i görmek isteriz. Beşiktaş' ın, fenerbahçe' nin, trabzon' un da böyle futbolcuları oldu. Galatasaray' ı bir parça öne çıkaran avrupa başarısıdır. Yakın gelecekte bu çizgisini korursa galatasaray' ın tekrar bir kupa getirebileceğine inanıyorum. istanbul büyükşehir belediye takımı bir istanbul takımı. Çıkış yakaladığı halde durdurulamaz. Bir oyuncu eskişehir' den, izmir' den önce istanbul' u tercih eder. Muhtemel bir çıkış, istanbul belediye' yi bu potaya sokabilir. Üzerine atılan çirkin leke fenerbahçe' yi bağlamamalıdır. Şikeyi yapan, kendi adına rant sağlayan yöneticiler görevinden istifa etmeli, 100 yıllık rakibimizi, forma değiştirdiğimiz, ulubatlı ile çılgınlık yaptığımız, 10 senedir evinde yenemediğimiz o kulübün başından derhal ayrılmalıdır. Fenerbahçe markası, büyüklüğünü kirletmek kimin haddine ?

Sonuç olarak, rakiplerimiz olmasa, biz birşey ifade etmezdik. Bugün dünyanın en eski klübü notts county klüp bazında berbat bir durumda. Futbol sadece futbol değildir. Şanlı zaferler, büyük kupalar ancak hikayesi olan ezeli rekabetler eşliğinde güzeldir.
7 tane şampiyonluğu haluk ulusoy sayesinde kazanmış olmaları bir yana, daha önce tüm türkiye'nin gözünün önünde başka takıma otomobil hediye edip teşvik primi vermiş, başka bir takımın kalecisini 8 gol yemesi karşılığında satın almış, 1993'te manchester united'a karşı hakemi satın almış, sonraki yıllarda da uefa başkanının karısına bilmem kaç bin euro'luk kolyelerle hediyeler düzmüş, 2006'da malum takıma 1 milyon dolar teşvik vermiş "haysiyet" timsali kulüp 6alatasaray.
bu sezon istikrarlı bir şekilde kaliteli oynayan, her geçen gün daha güzel futbol sergileyen takımdır. Aynı zamanda bu sezon süper ligde en iyi futbol oynayan, en az gol yiyen ve en çok gol atan takımdır. 2011-2012 sezonu futbol şampiyonu olması en muhtemel takımdır.
ilklerin ve teklerin klübüdür. yine bir ilke imza atmıştır.

yürüyedur.
fenerbahçe'nin kazanmak için kulüp içerisindeki çürük elmalardan muhbirlik talep ettiği, içerden takım kadrolarını, taktiği öğrendiği kulüp.

(bkz: barış özbek)
(bkz: ömer güvenç)

edit : peki biz ne yapıyoruz? içerden haber isteyene de, içeriden haber verene de kelimelerin kifayetsiz kalacağı küfürler ediyoruz.
florya metin oktay tesislerinin girişindeki yazı kulübün karakterini ortaya koymaktadır.

"burayı seni getiren yeteneğin, kalıcı olmanı sağlayacak olan ise karakterindir!"

yaşasın galatasaray!
yaşasın büyük galatasaray taraftarı!
teşvik konusunda, türk spor camiası içinde kimselerin eline su dökemediği kulüptür.

http://spor.milliyet.com.....2011/1478499/default.htm
teşvik yaptı bıdı bıdı.... ağlamayın oğlum düşürmez bu federasyon sizi ağlamayın.

beşiktaş' ın da, fenerbahçe' nin de, galatasaray' ın da tarihinde eminim ki şike teşebbüsleri olmuştur. fakat bir gerçek vardır ki ceza kanunlarında lehe uygulama söz konusudur. adnan polat teşvik primi verdiyse ki -vermiş olabilir- bu suç o dönemin kanununa göre değerlendirilir. aksi halde türkiye futbol ligini kuruluşundan itibaren incelemek gerekir. dolayısıyla bu yasa çıktıktan sonraki süreçte galatasaray' ın adı hiçbir şaibeli olaya karışmamıştır. muhtemelen takım şampiyonluk yarışının içerisinde olsaydı o dönemki yöneticilerimizin de adı bu işlere karışacak ve yeni kanun doğrultusunda galatasaray da ağır bir cezai yaptırımla karşı karşıya olacaktı. şu tabloyu görünce iyi ki geçen sene böyle kötü geçmiş diyorum.
olayın diğer boyutuna gelirsek, gelişmiş ülkelerde hukukun üstünlüğü esastır ve herkes hukuk önünde eşittir. değil fenerbahçe, real madrid de olsan kanunun suç dediği eylemi yapıyorsan cezasını alırsın, almalısın. tabii bu gelişmiş ülkeler için geçerli. türkiye gibi bir ülkede muhtemelen fenerbahçe' yi küme düşürmemek için bin takla atılacaktır. ve bu taklalara da 'türk sporunun geleceğini kurtarma misyonu' yüklenecektir.

kişisel bir görüşümü de eklemem gerekirse; bence teşvik suç olmamalıdır. yani bir takımı sahaya kazanmak için göndermek suç olmamalıdır lakin teşvik primi ile istenen her zaman galibiyet olmayabilir. zaman çalmak, oyunu soğutmak ya da rakibin iyi bir futbolcusunu sakatlamak da teşvik primi ile sağlanabilecek işler olduğundan ve bu gibi çirkin işler için verilen teşvik ile galibiyet için verilen teşvik primini birbirinden ayırmak mümkün olamayacağından teşvik priminin de suç sayılması yerindedir.
Bazı kulüplerin başkan, yönetici, futbolcu ve menejerleri hakkında şike ve teşvik yapmaktan klasörler dolusu iddia, kayıt, delil, dava vs. varken halen teşvik yapmakla suçlanan kulüptür.
fenerbahçe takımı üzerinde 90-60-90 sarışın afet etkisi yaratan takımdır.

nasıl olduysa 7 aralık 2011 maçında üzerimize düşeni yapamadık. haydar hocama sordum, dedi olur öyle arada, takma kafana.
yurt çapında taşak geçilen, şikeci, teşvikçi, başkanı ve yöneticileri içeride, küme düşmemek için kulüpler birliğindeki (galatasaray harici) diğer kulüplerle iş birliği içine giren, küme düşmemek için sağda solda taşak yalayan ama kaçınılmaz sona adım adım ulaşan kulüp taraftarlarının kendi çapsızlıklarında laf attıkları türkiye'nin en büyük kulübü.
o kadar büyük bir takımdır ki ona karşı ikili maçlarda kurulan üstünlük, uefa kupasını almaktan bile daha önemli görünebilir.
şu aralar galatasaraylı olmaktan gurur duyuyorum diyebiliyorum. zira şu yaşanan olayların içerisinde gram adımızın geçmemesi ayrı bir lezzet veriyor seyir keyfime. tabi oynanan futbol ve en güzeli başımızda fatih hoca'nın olması ayrı bir keyif, ayrı bir heyecan. yıllardır içine düşülen başarısızlık artık sabır taşını çatlattı ve yeni gelen yönetim olaya tüm hızıyla el koydu, geçmiş hataları bir bir düzeltiyor gibi gözüküyor şu an dışarıdan. bakalım inşaallah sonunda bir aksilik çıkmaz yine...
türk takımıdır.
türkiyenin en popüler kulübü olduğu şüphesiz.
türkiyenin müzesinde tek uefa kupası bulunduran takımıdır.
edit: eksiliyen arkadaş ne bu hasetlik, yalan birşeymi yazdım ben aq.
efsanenin ta kendisi.
çok iyi savunma yapan ve zor gol yiyen bir takım olmayı lucescu döneminden beri ilk defa bu sezon başaran takım. hakem faciası olan antep maçı olmasa 7-8 gol gibi bir rakamla ilk yarıyı bitirecektik ki inanılmaz bir rakam.yememeyi öğrendik.artık atmayı öğrenmemiz lazım.bunun için de yaratıcı hücumcu futbolcular lazım. bunun da yolu knatlardan geçer...
beklerden başlarsak sağ bekimiz allah nazardan saklasın yıllar sonra cihanlar sabriler serkanlardan sonra çölde vaha gibi.hücuma çok iyi destek veriyor.ancak sıkıntı şu ki afrika kupasına giderse en az 6 maç kaçıracak. sol bekimiz balta ise savunmada bu sene çok başarılı.hücuma da az az çıkmaya başladı ama bir büyük takım beki gibi hala değil.eboue kadar ileri çıkıp orta şut denemiyor. daha hücumcu bir bek lazım orada galatasaraya.
orta sahanın kanatları ise çok daha vahim durumda.bir kere hiç kanat oyuncusu gibi çizgiden yardırayım içeri girip ortalayayım çıkarayım kaygısı taşıyan yok.sağ açığımız kazım topu ayağına alıyor oynaşıyor oynaşıyor yanındakine veriyor.hiç çizgiden akıp gittiğini görmedim.sol açık oynayan emre ise sol açıktan çok sol iç gibi oynuyor.koşuyor mücadele ediyor top kapıyor güzel paslar veriyor fakat çizgi oyuncusu olmanın gereklerini yerine getiremiyor.ki başından beri görüşüm kendisinin çizgi oyuncusu olmadığı yönünde zaten. galatasarayın hem sağa hem sola takım oyunu oynayabilen topla hızlı iyi orta açan kanat oyuncularına ihtiyacı var.mevcut kanat oyuncuları ancak yedek olur bu takımda.
saydığım 3 bölgenin en az 2sine saydığım özelliklerde transfer yaparsa galatasaray bu ligi çok rahat bir şekilde şampiyon bitirir galatasaray.ancak devre arası böyle futbolcuları bulmak çok zor.
bu yüzden iç kaynaklardan bunları değerlendirmek şart. sağ açık için elimizde potansiyeli yüksek bir adam var.
(bkz: mertan caner öztürk)
şu tatilde gerekli yüklemeler yapılsın ikinci yarıya hazırlansın şu çocuk.kazım kazımın alternatifsiz olması insanın içini burkuyor.şampiyonluğa giden bir takımda sağ kanat tek alternatifli olmaz.hele hele tek alternatif kazım olamaz.fatih hoca tabii ki bizden daha iyi tanıyor onu.ancak hafiften ısınması lazım.görev verilirse çok başarılı olacağına inanıyorum.hızsa hız teknikse teknik var çocukta.hem genç çocuk koşar takıma da yardım eder.adam olur bundan.
sol için elimizde engin riera alternatifleri de var ama ikisi de şampiyonluğa taşıyacak adam değil.engin belki üstün performans gösterebilir ama disiplin sorunları güven vermiyor maalesef.bu yüzden buraya transfer şart.hem de çok iyi bir adam.bunu içinse basında adı çok geçen amrabattan ziyade öncelikli düşünülmesi gereken
(bkz: kamil grosicki)
5 gol 5 asistle tamamlamış ilk yarıyı hemde sivasspor gibi bir takımda.hem takım oyununa amrabattan daha yatkın.alınırsa selçk inan transferi kadar sevineceğim.hem selçuk inan demişken alınacak bir kanat oyuncusu onunda performansını etkileyecektir.çünkü durağan futbol oynayan takımda ara paslarını pek seyredemiyoruz.ancak defansın arkasına sarkabilecek biri alınırsa direk asist değil ama asist önceki mükemmel paslarını seyredebiliriz selçukun.
sol bek ise sağ ve sol açığa göre daha az acil gözüküyor.** ama basında adı geçen pranjic alınırsa mükemmel olur.önde de arkada da oynatabiliriz.takıma bir level atlatır bu oyuncu.
ama daha önce de belirttiğim gibi yabancı sınırlaması en büyük sorun.bu saydığım 3 mevkiden en fazla bir tanesine oyuncu alınabilir.bu yüzden yerlileri de çok iyi takip etmek lazım.
gökhan töre ah gökhan töre diyorum... bir de hasan ali kaldırım.ama gökhan çok zor hasan ise kulübünden dolayı imkansız..
forvete de takviye lazım.elmander baroş ikilisi ne kadar taşır özellikle baroş ne olur ne gider devre arası bilmiyorum.sercanı da henüz düşünmüyor fatih hoca.ki oynasa da kendisi çok skorer bir oyuncu değil maalesef. bu yüzden bitiriciliği iyi bir golcü alınmalı.ama yerli kontenjanında bu özellikte bir futbolcu şu an için piyasada yok.2 yabancının bulunduğu bu bölgede 3. bir yabancı alınır mı bence zor.buraya yapılacak tercihi merakla bekliyorum.
sezon başı transferlerimiz şu an riera hariç çok iyi.sezon ortasında da çok başarılı takviyeler yapılacağından şüphem yok.sadece birazcık merak ve uykusuz gece bekliyor bizi o kadar.*