bugün

entry'ler (176)

yüksek lisans

lisans sonrasında iş, güç tantanasına askıya aldığım ve ciddi anlamda teşebbüslerime 5 yıl aradan sonra ilk defa bu sene sanat tarihi'nden başlayacağım akademik basamağın ilk safhası

edit: sanat tarihi batı sanatı ve çağdaş sanat bilim dalında halihazırda ders aşamasındayım. ilk dönem epey zorladı bir de literatür tararken artık tamam bu tez konum olmalı diyebileceğim bir konu buldum mu ivme kazanacağıma kuşkum yok

yönetim bilişim sistemleri

sosyoloji bölümü 3.sınıf yüksek onur öğrencisiyken kaydımı bir anda sildirip, aöf görevlisinin Feyyaz bey emin misiniz dönüşü olmayacak dediği halde uğruna tereddütsüz kaydımı sildirdiğim bölümdür bu sene tekrar birinci sınıftan ybs öğrencisi olarak başladım. ilk sene ekonomik fraksiyonlu dersler mevcut bunlar bana biraz yabancı gibi geliyor. bunun da üstesinden gelinir bir şekilde inanarak.

iktisada giriş

aöf ybs bölümünün 1.sınıfında bu sene tanıştığım sözelimtrak sayısal karman çorman bir derstir. fakat iktisadın belli başlı mottoları var bu mottolar gerçekten iktisadın içine sokuyor sizi ama asla çıkamıyorsunuz. her arz kendi talebini yaratır, sınırlı kaynaklarla sınırsız ihtiyaçlar, denge dilemmaları, esneklikler, eğriler büğrüler, düzler yamuklar, sabancılar koçlar bla bla bla bla... umarım bu dersi geçer 2. dönemdeki iktisada giriş 2 dersini anlamak için iyi bir zemin hazırlarım.

canınız yansa kime gidersiniz

madem bu bir hayal, madem ki sınırı yok pinokyo'nun babası gepetto'ya giderdim, sevimli hayalet casper'a giderdim. real'de ise çetin tekindor'a giderdim.

gta 5

adetimdir oyunları eskimeye yüz tutmuşken oynarım fakat ne yaparsam yapayım gta 5 eskimiyor arkadaş. ben böyle ince detayları kuyumcu titizliğiyle önümüze seren bir oyun ve yapımcı görmedim. Rockstar Games kazandığı her paranın hakkını son damlasına kadar hak ediyor. hikaye modunu 3 gün önce bitirdim. takıntılı olduğum için oyunun %100'ünü bitirmenin peşine düştüm 50 uzay ve 50 mektup kalıntısı topladım şu anda oyunun %66'sını geride bıraktım tamamen bitince online mod'a geçeceğim. gerçekten yüzyılın en iyi video oyunu. bu dalda aldığı her ödülü hak etti. bundan daha önemlisi 2021 yılında çıkacağı kesinleşen gta 6'nın nasıl ve ne kadar boyutta olacağı. Oyun analistleri 130 gb'a kadar çıkabilen ilk açık dünya oyunu olacağını söylüyor. bunu kaldıran pc 100 kilo üzerinde olan beni bile kaldırır.
(bkz: ) bu oyun bir harika dostum

günün şarkı sözü

unuturum diye yorma kendini
her sevenle beni bir tutamazsın
bu kadar yürekten sevmişken seni
öyle kolay değil, unutamazsın.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

ellerin yerine kaç sigara tuttu ellerim
bak bu sözleri ikimize yazdım sağduyusu eksik sevgilim.

edit: sevgilim yok.

xbox one x

22 Aralık itibariyle almış olduğum ve gayet memnun olduğum oyun konsoludur. Exclusive oyunları az olmasına rağmen, olmayan oyunlarda dahi grafikler arş-ı ala'ya ulaşmıştır yeni nesil olarak çıksaydı daha mantıklı olurdu. üzerine çok şey katmış one s serisine nazaran.

adagio in g minor

yaşanılan dünyanın, sonu gelmeyen bir gayya kuyusu olduğunu sararmış yapraklar, kurşuni bulutlar, çiseleyen yağmur ve yağmur damlalarının camdaki diğer damlaya karışarak daha hızlı aşağıya inmesi sonucunda zaman kavramının tek başınalığını hatta başı boşluğunu hatırlamamızı sağlayan çok güzide bir eser. akıllara gelen en önemli 2 tema ölüm ve hiçlik, hiçbir şeylik.

direksiyon sınavına gireceklere tavsiyeler

hali hazırda yarın sabah 09.40'ta ilk defa gireceğim sınavdır. kurs hocamın geçme şansımın %30 olduğunu belirtmesi tahayyül edilmesi imkansız derecede kamçılamıştır beni. umarım geçerim dualarınızı lütfen eksik etmeyin, lütfen.

edit:ne diye eksilediniz anlamadım.

nickten kişilik tahlili yapmak

soprano92: 1992 doğumlu tiz seslerden de şarkıya kanalize olabilen müzisyen

babanın araba kullanmayı öğretmesi

babanız yoksa ya da önceden hiç araba kullanmadıysa er ya da geç işin başa düştüğüne kanaat getirdiğiniz kendinizin öğrenmek zorunda olduğu durumdur. tarih bugün, yaş 24, tanınmış bir turizm firmasının yüz yüze satış sorumluluğunu üstleniyorum. bu zamana kadar hiç araba, araba kullanma meraklısı olmadım. elime bir miktar para geçti. değerlendirip ehliyet kursuna yazıldım. kız arkadaşım da var, her yere otobüsle gitmeyelim bir yerden sonra öğreneyim dedim. lazım çünkü. direksiyon eğitimlerine katıldım. 3.dersti bugün ilkine göre epey aşama kaydettim tabii. hiç kullanamam diyordum, kullanıyorum. dikkat problemim var hoca da tasdikliyor bunu beynimi o an ikiye bölemiyorum hocanın dedikleriyle, yol farklı işliyor ben de gecikiyorum virajı alırken falan filan derken düzelttim az çok. ama bir konu da azar yedim, belki haklı belki haksız olarak. ben hiç kullanmadım araba hiç. küçük yaşlarda anahtarı alıp kaçıracağım bir araba olmadı, bırakın arabayı, kullanmayı öğretecek bir baba olmadı, abi var da olmadı. 24 yaşında adamım gözlerim doldu hocadan bunları duyunca, kendime kızdım. sövdüm herkesin dağ gibi arkasında olupta beni çöllerde susz bırakan bir babaya. rahat mısın yattığın yerde ey adam? senin yüzünden hep gerisindeyim hayatın, sürekli doğmadan önce nasıl bir gol yediysem, şimdi durumu dengeleyemiyorum. ahirete saklıyorum. öğrenmeye devam edeceğim süreceğim şu arabayı birgün.

cipralex

geçmişe saplantılı olmamdan ve geleceği çok sisli puslu görmemden ötürü yarın sabah mesaiye gelip bir şeyler atıştırdıktan sonra ilk 4 gün yarım (50 mg) şeklinde kullanmaya başlayacağım etki maddesi essitolopram olan danimarka çıkışlı kimyevi ilaçtır. Haftalık olarak notlar tutup, 6 ayın sonunda yaşadıklarımı ve hissettiklerimi ilacı kademeli bir şekilde bırakarak kitaplaştıracağım. artık mutlu olmak istiyorum, daha doğrusu içinde bulunduğum güzelliklerin, elimin ayağımın düzgünlüğünü beynime net olarak kabul ettirmek, zehirli sarmaşıklarımdan arınmak istiyorum.

hayatı sorgulatan başlıklar

bkz: tuvalette 24.500 euro bulup teslim eden saf temizlikçi.

levanten

bir gün özel bir grup yemeğinde peynirini yiyip aşık olduğum ve ondan sonra asla o peyniri bulamadığım fransızca kökenli kelimesi olan ve ticaretle uğraşan azınlığa verilen isimdir.

evlendirme programları

dillere ve akıllara peleseng olan (bkz: ) nefes alsın yeterr

askerde kısa dönemlerin odaları nasıl sorunsalı

357. kısa dönem olarak vatani görevimi tamamlamış olmama binaen uzun dönemlerle aynı koğuşlarda kalmış olmamız, aynı kaptan yemek yememiz ve onların seviyesine inerek çokta güzel anılar biriktirdiğim bir durum söz konusu oldu şahsım adına. havacıydım. kütahyadan 5.ana jet üssüne geçtim ve usta birliği gerçekten sürgün yeriydi koğuşta 25 kişiydik ve sadece benle birlikte totalde 2 kişi kısa dönemde diğer devrelerim eşit sayıda diğer odalara dağıtılmıştı. dağıtımlarını yazıcı olduğumdan mütevellit bizzatihi ben yapmıştım iş yerime yakın diye de kendimi 1.koğuşa koyarak kendi kendime taşşşak yaratmışımdır.

arapların en asil ırk olması

pilavı ve makarnayı elleriyle yemeleri bu başlığın öne sürdüğü tezi ivedi bir şekilde çürütecektir.

şişman olup tayt giyen kız

sanat tarihine ilgi duyanlar bilir, böylesine bir tayt giyen kız, antik yunan tapınaklarındaki dor sütununu andıran bacaklarıyla ve proporsiyonsuz vücuduyla karaya vurmuş balina görünümü kazanacak itici bir kızdır.

sen bana bakıyorsun ya

artık bütün gözler düşmanım, senin gözlerin saltanatım diye devam ettirilmesi gereken hede hödödür.