bugün

son 5 yılda iki defa son hafta şampiyonluğu kaçıran takımdır fenerbahçe. galatasaray daha büyüktür o yüzden.
kendileri daha iyisini yapana kadar en iyisini yapmış takımdır.
stoch olayı bir kandırmaca değilse çok büyük bir yönetim rezaleti yaşamıştır. bu sene için de ümitlerim azalmaya başladı. umarım yanılıyorumdur.
kendisine haksızlık edilen bir yönetime sahip takım. bu yönetim kimsenin rüyasında göremediği genç teknik adam rijkaard ı getirdi. keita gibi bir yıldızı getirdi. takım olma yolunda tüm adımları eleştirilere rağmen atıyorlar.

kişilik sorunu yaşıyan diğer takım yönetimlerini ibret alarak saldırmayın bu yönetime. geçmişi çok çabuk unutuyorsunuz!
1905 yılında, istanbul Mekteb-i sultani öğrencilerinden Ali Sami Yen Bey in kurduğu, sarı-kırmızı renklere sahip, Türkiye'nin en köklü spor klüplerinden birisidir.
transferin başına adnan sezgin gibi bir futbol dehasını!! getirerek gelecek sezonu çöpe atmış güzide spor kulübü.
son iki sezondur bizleri üzmekte olan, nazlı sevgili...
ama ne çıkar, biz iyi gününde de kötü gününde de hep yanında olacağız...
çünkü aşk bunun adı, varsın bazen de ızdırab versin ne çıkar, başucumuzda yaşattığın onca gurur taptaze dururken...
yürüyedur aslanım peşindeyiz
Yeni stadı hıla yükselen Türkiye'nin en büyük kulübüdür.
stoch la gerçekten ilgilendiler mi ya da basının bir yalanı mıydı bilmem ama eğer değilse, yapılan şey tam bir yönetim başarısızlığıdır( aslında rezalettir), haftalarca basında galatasaray stoch u alacak az kaldı yazsın, sonra bir gün fenerbahçe 4 yıl sözleşme imzaladı yazsın, bu istikrarla bu takım daha çok hayalkırıklığı yaşar. son iki yıldır yaşananlar içler acısı, bu sene en yakın rakibe 5 puan fark koymuşken şampiyon olamadık, ondan önceki sene skibbe hata mıydı acaba diye geçti bari göndermeselerdi sene sonuna kadar en azından uefada çeyrek final oynardık. sonuçta rijkard büyücü değil, geçen sene bu takımda mourinho olsa şampiyon yapamazdı mesela, herkes lucescu değil, adı sanı duyulmamış adamlarla şampiyonlar liginde seni 2. gruba çıkarıp son maçta çeyrek finalin kapısından dönüp şampiyon yapsın üzerinede sen git fatih terimi alacağız diye şampiyon teknik direktörü kov, belki de adamın ahları tuttu, o gitiğinden beri galatasaray ın avrupada en ufak başarısı yok, hiç bir adam galatasarayın kendisinden daha önemli değildir, ayrıca fenerbahçe eleştiriliyor ama adamlar hiç olmazsa 2. oldu ve sadece 1 puan farkla üstelik seneye şampiyonlar ligi oynama şansları var, hani bizim yıllardır gidemediğimiz lig.

bu arada bjk de quaresma yı almış be.
taraftarlarının kesinlikle şans tanıması gereken takım. bahtsızlık yüzünden olmayacak şeyler geliyor bu takımın başına, şayet emre kasabı barosu biçmeseydi ve kewell gibi harika bir oyuncudan mahrum kalmasaydılar uefa da, türkiye de neler yapabilcekleri ortadaydı, uefa şampiyonunu adam gibi forveti yokken elinden kaçırdı bu takım unutmamak lazım.
stoch ve quaresmayı gölgesinde bırakıcak bir transfer yapmazlarsa her sene kapalıda kombineli olarak izleyen ben bile maçlara gitmeyi bırakacağım takımdır.
geçtim dünya yıldızını falan filan adam gibi bir afrika kökenli at gibi zenci yorulmayan fransız önlibero alsalar yeter de artar bile.
futbol takımı, diğer türk takımlarına oranla daha fazla tanınmıştır. türkiye denince akıllarına galatasaray geliyor yani. ****
zamanında kazandığı uefa kupasından sonra bu başarısını değerlendiremeyen, değerlendiremediği için maddi-manevi birçok gelirden olan ezeli rakibimiz, ebedi dostumuz. normalde avrupada kupa kazanan kulüpler bu başarıyı kullanarak çok önemli gelişmeler kaydediyor. fakat dönemin galatasaray yönetimi ciddi hatalar ile kulübü ileriye götürmek yerine geriye götürmeşlerdir.

not: bir fenerbahçeli'nin gözünden kısa bir galatasaray değerlendirmesidir...
öyle bir takım haline getirilmiştir ki yönetim içindeki savaş uğruna haldun üstünel'i harcamaktadır. stoch olayı yönetim içindeki çatışmanın iyi işletilmiş bir planıdır. adnan polat'ın bütün transferleri bizimle beraber öğrenmesi takımın hayrınayken şimdi adnan sezgin diye ne idüğü belirsiz bir adam transferde tam yetkili hale gelmiştir. eskiden transfer edeceği elemanlarla, menejerleriyle ve klüp yöneticileriyle transferi uzun bir sürece yayarak neredeyse kanka olan haldun, artık kendisine direktifler verilen, her görüşme sonrası rapor veren bir adam haline getirilmiştir. eğer barcelona değilsen bu şekilde yapabileceğin transferlerde alacağın topçuların kalibresi ancak serdar özkan kadar olacaktır.

biz isim transferi beklemiyoruz. çok çektik lincoln, elano gibi facialardan. eğer bu takım adnan sezgin gibi bir çapsızın alacağı adamları bize izletecekse bırakın transfer yapmayı paf takımı çıkarın, ne olursa olsun hayal kırıklığı yaşamayız. en azından geleceğe yatırım zırvalarınız gerçek bir hal alır.

taraftar desen http://www.uludagsozluk.com/e/7777234/ bu halde, yönetim desen kim aslan kim çakal belli değil. teknik direktör konusu ise ne yazık ki klübümüzdeki karmaşadan dolayı arapsaçı haldedir. rijkaard büyük bir teknik direktördür, ne yazık ki toplum yapımız gazla çalışmaya müsait olduğundan bu süper benzin bizim çocukların hamurunun suyu değildir. rijkaard avrupa standartları için bile son derece nazik bir adamdır. deco bu konuda "teknik direktör olamayacak kadar nazik bir adam" demiştir. galatasaray'lı çocukların genel olarak istediği teknik direktör tipi [görsel şudur] ve [görsel budur] hatta tam anlamıyla buradadır.

çünkü bu ülkede başarıya ulaşan teknik direktör profillerine dikkat edildiğinde topçudan çok şey istemeyen, basit ve hırçın oynatan adamlar öne çıkmaktadır. misal dörtlü defansta sağbek ileriye çıktığında bunu dengelemek için ortadaki iki oyuncunun sağa doğru kayması ve solbekin kesinlikle çıkmaması gerektiği bizim topçuların yapısına ağır gelmektedir ne yazık ki. eğer bu ligde başarılı olmak istiyorsan orta sahada teknik kapasitesi düşük, hırçın ve çok koşan adamlar, ilerde hava hakimiyeti yüksek/ yırtıcı* bir adam, yanında teknik bir adam ve defansta ortada iki kütükle beraber ileriye çıkabilen iki forvetten bozma bekle çok rahat başarıya ulaşırsın. yoksa takımına elano, keita, kewell, baros, dos santos ve jo almana gerek yoktur. tabi türkiye'deki bu kütükleşmiş yapıyı değiştirmek istemiyorsan. eğer saçma sapan baskılarla kamp sistemini devam ettirmek istiyorsan ve klübeye müdahele etmek istiyorsan keita'yı sahaya sürüp başına da rijkaard'ı getirip bu taraftarı hayal kırıklığına uğratmaya hakkın yoktur. bu taraftarın hayalleri büyük olmuştur ve hep büyük gürültüyle yıkılmıitır. öyle ki kulaklarımız değil kalbimiz sağır olmuştur artık.

cebimde harçlık yokken borç alarak ali sami yen'e gittiğimde maçın sonucu ne olursa olsun sonuna kadar helaldi hakkım. çünkü dünya kupasında oynamak için antreman yapan elano yoktu, dos santos yoktu. eli sikinde gezen jo yoktu. hep iğneyle sahaya çıkan hakan şükür, parasını alıp almadığı belli olmayan topçularımız vardı. yıllar geçti yine gökdelenlerimizi yüreğimize dikip maçlara gittik. sahada ne kadar profesyonel topçular vardı öyle. oysa biz hiçbir zaman profesyonel topçu istemedik, hep amatör ruhlu adamlar istedik. bordo maçından sonra çocuklar gibi sevinen amatör ruhlu haldun'u sevdik biz. maçlardan sonra viskilerini açıp kahkaha atan adamları monşerlerle işimiz yoktu bizim.

buradan tekrar diyorum bu takıma profesyonel adam almayın. endüstriyel futbolun ışıltılı vitrininde yer almak bizi mutlu etmiyor midemizi kaldırıyor. bırakın sezgin'i haldun olsun bütün transferlerle ilgilenen. bırakın elano'yu, allah bana fener formasını nasip etmesin diyen arda'ya verin ona vereceğiniz paraları.
başarılı bir golf takımı.
Dünyanın en iyi oyuncusu Maradona'ya;
-Fenerbahçe mi? O da kim? Galatasarayda mı oynuyor?" dedirtecek kadar asil ve en fazla tanınan Türk takımı.
yatak odaları fantezilerinin vazgeçilmez formasını ve jartiyerlerini üreten a.ş
artık kendisine gelmesi gereken takım. saçma sapan bir transfer politikasına ve yönetim anlayışına sahip maalesef.

takımın başına dünya çapında bir hoca getiriyorsun, adamın dile getirdiği tek istek 'geovanni takımda kalsın' ve sen yapamıyorsun bunu. üstelik 7-8 milyon euroya bitebilecek bir transferdi. az mı tabii hi değil ama stoch için 5 milyon euro' yu zaten gözden çıkarmamış mıydı galatasaray? ayrıca şu yeni stad olayı da bir garip; üstü kapatılacak, yok kapatılmayacak vs. bitse de görsek nasıl bir şey olacağını. ama beni asıl üzen olay uğur uçar' ın satılmak istenmesi.

uğur galatasaray paf takımının kaptanlığını yapmış ve sadece benim dğeil tüm galatasaraylıların gözünde yeni bülnet korkmaz olarak görülen bir oyuncu. çok yetenekli dğeil belki ama çok yürekli. herkes biliyor ki uğur sahada kötü de oynasa sonuna kadar mücadeleden vazgeçmeyen bir oyuncu. adamın para derdi yok, yedeğim diye sorun çıkaran biri değil, üstelik de çok genç. o lanet sakatlık olmasaydı belki de şu an milli takımın sağ bekiydi gökhan gönül ile birlikte kim bilir.
yönetime sesleniyorum şimdi ben; satıp ne kadar para kazanacaksınız? o para galatasaray' ın geleceğini filan mı kurtaracak. orada barış dururken, gökhan zan dururken uğur' dan ne istiyorsunuz da göndermeye çalışıyorsunuz. bana şimdi ankaragücü istiyor da o yüzden demesin kimse. her takas haberinde adı geçiyordu uğur' un. suçu ne bu çocuğun galatasaraylı olması mı? başkaları gibi korkmadığı için, galatasray formasına layık olmaya çalışıp her topa gözü kara girdiği için sakatlandı bu adam. elbetteki her alt yapıdan çıkan futbolcu takımda halcak diye bir kural yok ama uğur' un bu takımın oyuncusu olduğunu gösterdi defalarca. şimdi neden satılmak isteniyor anlamıyorum, hiç ama hiç anlamıyorum.
10 yıl önceydi muhabbetlerine rağmen türkiye nin en başarılı futbol kulübüdür.

uefa ve süper kupa sizin evde galiba seovi?
iki adnan'dan kurtulma şansı varken tüm rezilliklere ve başarısızlıklara karşın gene adnan polat'ı seçmiş kongre üyelerine sahip spor kulübü.

seçimi kazandıran haldun üstünel de daha bir yıl geçmeden adnan sezgin denen feel in the blanks'e ezdirildi.

adnan öztürk'e oy vermeyenler utansın. galatasaray elan dünyanın en önemli futbol yöneticilerinden üçüyle profesyonelce yönetiliyordu.
insana iki dakikada akrostiş yaptıran acayip bi sevgi.

gönlüne girdi mi birkez kalır orda müebbet
asırlık çınar gibi var mı böyle asalet
lebid değilim belki amma yazıyorum hayret
anladım bende değil cimbomdadır keramet
tek aşk olur derler ya insanın yüreğinde
alamıyor kimseyi cimbomun yerine
sevdik artık bi kere atamıyoruz işte
ab-ı hayat gibisin değişemem kimseye
riya yok satırlatrda bu sevgi gerçek
anlamazsınız siz ama önce sevmek gerek
yanıt olarak onsuzluğa olamam diyebilmek
Türkiyenin en modern ve en çok üstüne polemik yapılan stadını 49 yıllığına sahip olacak takım.
bir günde 2 oyuncusunu başka kulüplere göndermiş takım. önce uğur uçar, sonra emre güngör...
defans oyuncusu kalmayan futbol takımı...

emre güngör gaziantepspor'a uğur uçar ankaragücü'ne satılmış. servet çetin'e gidecek gözüyle bakıyoruz...

ee ne kaldı elimizde gökhan zan lucas neill... ya deli gibi iki tane yabancı defans oyuncusu alacaklar ya da hakan balta artık defansın ortasında oynayacak başka açıklaması yok gibi geliyor bana.

büyük unutkanlık editi:

ali turan'ı aldığımı unutmuşum.* ama yine de defansa 1-2 transfer ihtiyacı doğmuş durumda.