1. 1.
  fantasy role playing kelimelerinin kısaltılmış hali. güzel bir oyun
  8 ... rektörün gör dediği
 2. 2.
  oynayanların kendini kaybettiği soyut bir ortam yaratan oyun türü..oyuncuların dışında DM yani dungeon master adında oyunu yöneten bir şahsa ihtiyaç fuyulur ve zarlarla oynanır..
  6 ... thoth
 3. 3.
  fantasy role playing in masaüstü oynanına denir genelde frp.Bilgisayar oyunlarıyla oynananlar için
  (bkz: rpg)
  2 -1 ... eru
 4. 4.
  dunyada tek gececek oyun en uzun suredir oynanan oyun. (bkz: ultima online)
  3 ... ümit
 5. 5.
  bir kere başlandı mı bırakılamayan, oynama süresi lise yıllarında öss puanı, universite yıllarında ise bırakılan ders sayısı ile ters orantıda hareket eden bir nevi mini tiyatro.

  yeni başlayanlar için türkçesi de yayımlanan players handbook 3rd edition yeterli olacaktır. buradan oyun hakkında gerekli ve yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz.

  sonrası ise tamamiyle hayalgücünüze kalmış bir durumdur. iyi bir dm* ve yaratıcı bir senaryo ile zara ya da istatistiklere fazlaca ihtiyaç duymadan, oyunun özü olan role playing'e dayalı oyunlar oynamaya başladığınızda, sözluk başında vakit öldürmekten başka şeyler de yapılabileceğini anlamış olursunuz*
  3 ... memet
 6. 6.
  gerçek hayatta tutunamayan insanların hayal dünyasında yaşama imkanını sağlayan hede.
  3 -9 ... steve
 7. 7.
  oynayanların gerçek hayatta tutunup tutunamadıkları veya kişilikleri hakkında, başkalarının bilmeden ve hakkı olmadan atıp tutmasının gereksiz, saçma ve abes olduğu oyun.
  3 -2 ... memet
 8. 8.
  kurtlar vadisiyle ne ilgisi olduğunu anlayamadığım oyun..lisede oynardık bi ara..*
  4 ... atan alir spor
 9. 9.
  adama saçma hayaller kurdurur, "ah ulan şimdi bir fireball atacaktım görürdünüz" gibilerinden.
  2 -1 ... steve
 10. 8.
  final fantasy manyaklığımın sonucu (bkz: arastırma yaparken ordan oraya sürüklenmek) buldugum, bilgi edindiğim, sevdiğim, ancak cevremde kimsenin bilmemesi ve beni eğitcek fedakar bir dm bulamamam nedeniyle oynayamadığım, içimde kalan masaüstü oyunu
  1 ... ff8