1. 1.
  white wolf üzerinden * d10 sistemiyle oynanan d&d gibi sadece dövüş üzerine kurulu olmayan roleplayi birinci planda tutan frp sistemi. experience puanları öldürülen düşman sayısına göre değil yapılan roleplaye göre storyteller insiyatifiyle verilir. oyunda genelde oyuncular 20. yüzyılın daha gotik ve karanlık versiyonu bir dünyada yaşayan bir vampiri oynatırlar. 14 belli başlı vampir klanı vardır: Assamite, Brujah, Followers of Set, Gangrel, Giovanni, Lasombra, Malkavian, Nosferatu, Ravnos, Toreador, Tremere, Tzimisce ve Ventrue.
  1 ... shakesbeer
 2. 2.
  Vampirleri oynuyoruz bu oyunda. Günümüz son dönemleri, özellikle 90'lı yıllar ile yeni binyılın başlangıç dönemi konu alınıyor. Vampire:The Masquerade konsepti itibariyle gotik punk ortamını yansıtır, günümüz dünyasının bozulmuş ve çarpıtılmış noktalarına değinir. Bizim efsanelerde kaldığını düşündüğümüz vampirler günümüze taşınmıştır ve günümüz dünyasında da mükemmel biçimde adeta maskelenmektedirler. insanlar; vampirlerin ve yardımcıların varlığından habersiz siyasi, ekonomik, akademik ve dini kaygılarını sürdürmektedirler. Fakat insanların bilmedikleri bir şey vardır aslında, o da tüm bunların içinde vampirlerin parmağının olduğudur. Dünyayı yönetenler aslında vampirler ve onların uşaklarıdır. Basın-yayın onların elindedir, ülkelerin en kritik yönetim noktalarında onların kontrolü vardır, dinleri ortaya çıkaran ve bunları yayan evanjelistler de onların uşaklarıdır. Kısacası vampirler dünyanın gizli sahibidirler. Sahip oldukları doğaüstü güçler onlara bunları yapabilme imkânı tanımıştır. Kendi içlerinde belli bir hiyerarşileri vardır ve bu doğrultuda son geceleri gelene değin ilerlemektedirler.

  Oyunun ortaçağı ele alan oyunu Vampire: The Dark Ages ise günümüzü ele alan oyunundan çok daha zevklidir fakat bulunduğumuz dünyanın geçmişini oynamak, günümüzü oynamaya göre çok daha zordur.
  1 ... charon
 3. 3.
  tarihin önemli karakterlerini çok güzel bir betimlemeye ve doğa dışı olayları mantıklı bir döngüye yerleştirebilmesi sebebiyle okumaktan büyük keyif aldığım eserler dizisi.

  --spoiler--
  dracula'nın ve tzimisce'nin camarilla ve osmanlı imparatorluğu üzerindeki tehditini arttırması üzerinde türk assamites vampirleri, yeniçeriler, lasombra , giovanni ve tremere clanından büyücüler büyük bir ava çıkarlar. avın sonunda, drakula'nın bir yeniçeri tarafından parçalanmış bedeni, o'nun müritleri tarafından snagov adası'na kaçırılır:

  "paşalar, tzimisce'nin başını kesmeyi başarmış olsak bile o'nun başşız çırpınan vücudu ve damarlarında boşalan kanı bizlerin de sonumuzu getirecek güçtedir."
  --spoiler--
  1 ... falkenheim