1. 1.
  charles darwin'in kuzeni ünlü ingiliz bilimci. genetik ve evrim konularıyla ilgilenmiş, sürekli değişken olan hareket halindeki insanı bilimsel verilerle ölçmeye çalışan, iyi ve kötü genlerin ayrıştırılması anlamına gelen ojenizm konusunu ilk ortaya atan kişi.
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  19. yüzyılın sonlarında kişilerin zeka kapasitelerini duygusal ayrım yapabilme yetenekleri ve motor koordinasyonlarıyla ölçmek üzere çalışmalar yapan, böylece bireysel psikolojinin gelişimi üzerinde etkili olan bilim adamı.
  1 ... cevapsiz soru
 3. 3.
  müthiş bir beyin.

  tıp tahsilli ve alaylı olarak da matematikçi bir bilim adamı. parmak izlerinin kişiye özel olduğunu fark edip, kimlik belirleme yöntemi olarak bunu şerefli ingiliz polislerine * sunması insanlığa hizmetlerinden yalnızca biridir. ayrıca darwin'in kuzenidir. sülaleye bak be, evde dönen muhabbetler nasıldı acep? uğurcum biraz geri sarabilir miyiz zamanı?

  kolpaoiler...
  19. yüzyıl ingilteresi... darwinler ve galtonlar soğuk bir kış akşamı şömine başında oturmuş, kırmızı şaraplarını keyifle yudumlamakta, şen şakrak muhabbetleşmektedir. neden sonra:

  anne darwin: sizin oğlan napıyo bu aralar bacım?
  anne galton: parmak izini bularak iz bırakmaya çalışıyor karetta. sizinkinden naber?
  anne darwin: bizimki de maymunla şebekle harcadı gençliğini işte bacım napsın.
  kolpaoiler...

  kendimi kınayarak gidiyorum bu şehirden. affet beni bilim dünyası.
  2 ... nickless cage
 4. 4.
  iki buçuk yaşındayken okumayı öğrenmiştir. Her şeyi ölçen adam lakabıyla ünlenmiştir.
  ... linka
 5. 5.
  kuzeni charles darwinden etkilenerek soyarıtımına inanmış ve evrim teorisinin beraberinde getirdiği bireysel farklılıklar düşüncesinden dolayı zihinsel testler oluşturup bunlarla zeki insanları bulup bir sonraki jenerasyonu en güçlü, en zeki insanlarla doldurduktan sonra karşılarına geçip kahkahkah gülerek süratler filmindeki adam gibi kendini en sonunda öldürmek isteyen modern psikoloji tarihinde 227.sayfada yer alan adam.
  ... senkronkaymasi
 6. 6.
  parmak izini keşfeden kişidir. piyasada "her şeyi ölçen adam" olarak bilinir.
  ... hayal edebiliyor musun
 7. 7.
  galton kutusunun mucidi olarak tanınmıştır.
  -2 ... spratt
 8. 8.
  --spoiler--
  200 IQ puanına sahip olan Francis Galton, köpek düdüğünü icat etmesi ve meteoroloji bilimi, adli parmak izi alımı, matematiksel korelasyon, "ırk ıslahı" ve kalıtsal zeka kavramlarının fikir babası olarak biliniyor.
  --spoiler--
  ... bozok baykusu
 9. 9.
  köpek düdüğünü icat etmesi ve meteoroloji bilimi, adli parmak izi alımı, matematiksel korelasyon, "ırk ıslahı" ve kalıtsal zeka kavramlarının fikir babası olarak bilinmektedir.
  1 ... true