bugün

entry'ler (44)

yaran replikler

- erken boşalma sorunum var.
+ kaçta boşaldın abi?
- saat yedi falandı.
+ harbiden erkenmiş.

(bkz: kaybedenler kulübü)

300 mühendis

güldüren bir türkiye gerçeğidir. ve dahi vol.2'si beklenen video'dur.

seneye görüşürüz esprileri

saatler geri/ileri alındığında: "saat x ama aslında y" diyenlerle aşağı yukarı aynı zeka gerektiren esprilerdir.

savaş dinçel

semih saygıner'le pratik yapacak kadar iyi bilardo oynarmış rahmetli.

aramaysa annemdir mesajsa turkcell

çağın kronik hastalığı olan yalnızlığın dibine vurmuş insan söylemi. "böyle anlatınca komik olmadı ama aslında çok komik" duygusundan tam tersi bir mesajı vardır aslında: "böyle söyleyince çok komik oldu ama aslında çok dramatik."

nick yanına sayı yazmak

yaşı, memleketi veya takımı ele verme yöntemlerinden biridir. hatta zorlarsan teşhirciliğe kadar vardırılabilir bu olay.

tüm hayatını bekleyerek geçiren insan

(bkz: ömrüm seni sevmekle nihayet bulacaktır)

gençlerin boxer olgunların ise slip giyinmesi

her genç kız ilkokuldan beş, ortaokuldan beş, liseden beş, mahalleden beş ve sokaktan da dört olmak üzere toplam yirmi dört erkeği slipten vazgeçmesi konusunda ikna ederse çözülecek sorundur.

aşk acısından ölmek

"her ölüm aşktan inan
kalp, şeker, enfarktüs; külliyen yalan..."

son 1000 yılın kışı

aralığın ortasına gelmiş hatta geçiyor olmamıza rağmen sadece bir hafta olmak kaydıyla bize ancak burnunu göstermiş, tahmininde birtakım pürüzler bulunan kıştır.

oya germen

şarkıcı ve oyuncu neco ile evliliğinden iki kızı vardır, biri için;
(bkz: ayşe özyılmazel)

okan bayülgen i seksi bulan kadın

karakterini çok iyi canlandırıyor demektir.

2010 un en iyi şarkıları

elbette şen yuva'nın soundtrack'i: sempatiğimsin.

izlenen en kötü film

genç enteller çok rahatsız olacak ama:
(bkz: Before Night Falls)

öyle bir geçer zaman ki

haftanın her çarşamba günü bilumum ulaşım araçlarında, sokakta, parkta, ekmek sırasında, emekli kuyruğunda mete'nin performansından bahseden insan türleri üretmiş dizi.

izdivaç programları denince akla gelenler

zuhal topal hanımefendinin izdivaç programı için ilk akla gelen: seksen yaşındaki trabzonlu delikanlı(!)dır. kırdığı pot dillere destandır. herkesin adına (nâmına) bir hediyeyi mi kabul ediyor, teşekkür mü edecek nedir, öyle bir cümle kurdu ki, güzelim iki kelime ulama benzeri bir ses karmaşasına kurban gitti:

cümle: purdan hepunizun namina...

evrilmiş hâli: purdan hepunizunn a...

onlarca entry girip yuzlerce eksi oy almak

binlerce 'ben' butonuna tekabül eder.

bayanların ünlü erkek yavşaklığından utanıyorum

"bayanların ünlü,* erkek yavşaklığından" daha az utanç verici duygunun dışavurumudur. beterin beteri var.

imza: pollyanna

haybeden gerçeküstü aşk

birkaç iyi repliğin dışında hoşuma gitmeyen oyun. yılmaz erdoğan'dan çok şey beklediğimden mi nedir, hayal kırıklığı yaşadım. güldüğüm sahne sayısı beş-altı sanırım. velhasıl vasattı diyorum. ayrıca yılmaz erdoğan'ın jest mimik ses ve vurgularını fena hâlde tolga çevik'e benzettim. daha doğrusu tolga'nınkileri ona. bir şey ima ediyorum, evet.

jimi hendrix

solistliği kesinlikle düşünmeyip, sadece müzisyen olmak isteyen zat idi başlarda. "ben gitarımı çalarım, söyleyen şarkısını söylesin ama o ben değilim." tribindeymiş kendisi. lakin sonra kendinden şahane bir ses çıktı o ayrı.