bugün

kumanda sahiplerine hitap eden mantıklı diziler. yani 0-9 yaş grubuna...
aslına bakılırsa bez bebek adı altındaki şeye dizi demek yanlış olur. günün 13.7 saati bez bebek yayınlanıyor fox ekranlarında.
inanılmaz kalitesiz dizilerdir.

1.5 saat gibi, bir dizi için çok çok uzun bir süreyi her hafta doldurabilmek adına, 'giden kişinin arkasından 30 saniye ona bakan adam sahnesi' vardır.(how i met your mother'da 30 saniyede 3 kez kahkaha atarsınız yahu) sık sık eski bölümlerden alıntılar yapılır. dizinin içinde, son günlerin revaçta olan şarkılarından birinin fon müziği olduğu klipler geçer falan. gereksiz ve yapmacık diyaloglar...

gelgelelim ergen nüfusun yoğun olduğu bir ülke olmamızdan dolayı, bizim ülkemizde reyting bakımından o akşamın birincisi olurlar.

diğer türk dizileriyle kıyaslandığında 3. sınıf, yabancı dizilerle kıyaslandığında, hmm ya da vazgeçtim kıyaslamayayım küfür gibi bir şey olacak...
saçma sapan ve amatör dizilerdir.
başka kanalda tutmayan dizilerin sığınak noktası.
bütün diziler böyle** denebilir ama şu da bir gerçektir ki samanyolu dizilerinden daha soyut ve kalitesiz değillerdir.
(bkz: öğretmen kemal)*
ilkokuldaki yıl sonu piyeslerini hatırlatıyor. duygulanıyorum izledikçe, gerçi biz daha duygulu oynardık.**
lale devri ile yer gök aşk adlı dizilerin birleştiği ya da birbirine karıştığı kanalda yayınlanan dizilerdir.

--spoiler--

ulan bir açıyoruz aynı kadın köşede lale devri,
bir açıyoruz aynı kadın yer gök aşk,

kim kimin nesi, kimin fesi anlamadım valla.

--spoiler--
izleyici kitlesi olmayan gereksiz zaman kaybına sebep diziler. izleyen var mı merak ediyorum?
dünyanın en kötü oyunculuklarına sahne olan dizilerdir. hele ki dün dinle sevgili'de dramatik bir sahnede arka planda slow bir yabancı şarkıyla "house" olmaya çalışmaları vardı ki..
görmeden ölmeyin, her ne kadar hüzünlü bir sahne olarak düşünülmüşse de , gülme garantili.
annemin ciddi ciddi izlediği bana göre gereksiz dizilerdir. ayyrıca çoğu ankarada çekildiğinden çekim esnasında rastladığım dizilerdir.
Dandik diziler topluluğudur. A dan z ye tüm dizileri aşırı dandikdir. Araf zamanı , yer gök aşk , deniz yıldızı , unutma beni , dinle sevgili , babam için , lale devri , ve son olarakta akasya durağı. Hepsi biribirinden berbat diziler.
tamammen entrika lardan oluşan kimin eli kimin cebinde belli olmayan geri zekalıların izlediği geri zekalı dizilerdir.
(bkz: yer gök aşk)
boktan oyunculuğu saçma sapan senaryoyla karıştırarak türk izleyicisi önüne cıkarılmış ucuz yapımlardır.
içlerinden sadece deniz yıldızının eski takipçisi olduğu için bırakamadığım dizi topluluğu. ama ben beğenemiyorum, bilmiyorum.
bir kadının seçtiğini düşündüğüm dizilerdir hep pembe dizi gibi diziler bir tane erkeklere hitap eden dizileri yok.
(bkz: dinle sevgili)
dünyanın en gereksiz dizileridir.
ne diyelim allah reyting ölçümlerinde son sıralarda olmayı nasip eylesun.
yayın saatinizde derbi maçı olsun inşallah.
reklam alamayıp batık kanal olun, belinizi doğrultamayın emi.
Yeni ogrendim iki dizisi kardesmis oyuncular girip cikiyomus kafalarina gore. iyice kafayi siyirmislar yani.
inanılmaz entrikaların döndüğü, kim kimin karısı, kim kimin sevgili belli olmayan, genelde aşk, ihanet, entrika, yalan dolan üzerine kurulmuş tam türk halkını can evinden vurmak için hazırlanmış dizilerdir.

şöyle açıklanabilir;

unutma beni; adam karısı ve çocuğu varken diğeri ile nikah kıyıyor, diğer tarafta ortada bir bebek var 3 babası birden çıkıyor işte buna benzer hikayeler

deniz yıldızı; sözde gençlik dizisi ama ortada bir adam var bütün kızlar bununla çıkıyor ortada bir kız var nikahsız, düğünsüz hamile kalıyor vs vs

yer gök aşk; evin genç kızı evli barklı kendinden yaşça büyük dünürleri ile aşk yaşıyor, diğer tarafta kızın teki iki amcaoğlu ile de sevişiyor

lale devri; adam üç farklı kadından da üç çocuk yapmış oh birini bırakmış diğerini almış esas oğlan yıllarca amca bildiği adamın öz oğlu çıkmış işte devamlı bu tarz hikayelerdir
türkiye'nin en gereksiz dizileridir.

yer gök aşk ve lale devri bu gereksizlikte de başı çekiyor. zaman kaybıdır.
harem dizisi abazanların rahatlama malzemesidir.
Gündüz kuşağında unutma beni başi çeker. Kaç bölüm oldu hala ısrarla izleyenler var.
güncel Önemli Başlıklar